Sahada Hayatta Kazanıyorlar!

Bornova Belediyespor Kulübü'nde yetişen gençler spordaki başarılarını eğitim hayatlarına da taşıdı

26.09.2018 09:01 | Son Güncelleme: 26.09.2018 09:02
Sahada Hayatta Kazanıyorlar!

Bornova Belediyespor Kulübü, sahalardaki başarılarını sporcularının hayatlarına da yansıtıyor. Bornova Belediyesi'nin imkanlarıyla spora ilk adımlarını attıktan sonra yarışmacı takımlarda kendilerini gösteren 121 sporcu üniversite ve kolejlerde burslu eğitim olanağı kazandı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, spor olanaklarını herkese ulaştırmak için çalıştıklarını belirterek, "Çocuklarımızı ve gençlerimizi destekleyip daha sağlıklı ve başarılı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz" dedi.

Herkesin spor yapabilmesi için tesis yatırımlarına büyük önem veren Bornova Belediyesi, bir yandan Bornova Stadyumu ve Atatürk Spor Kompleksi gibi dev yatırımları İzmir'e kazandırırken bir yandan da amatör spora yatırım yapıyor. Mahallelerde yarattığı spor alanlarıyla vatandaşları sağlıklı yaşamaya teşvik eden Bornova Belediyesi, amatör spor dallarında da gençlerin önünü açıyor.

Bornova Belediyespor Kulübü'nün altyapısından yetişen gençler spordaki başarılarını eğitim hayatlarına da taşıdı. Basketbol'da 56, voleybolda 21, hentbolda 32, cimnastikte 7, tekvandoda 5 olmak üzere toplam 121 sporcu özel eğitim kurumlarında (Yaşar Üniversitesi, Gelişim Koleji, Okyanus Koleji, Boğaziçi Koleji, Yeşeren Koleji, Orkunoğlu Koleji, Bahçeşehir ve İzmir Koleji) burs kazandı. Eğitim görmeye başladıkları okulların takımlardında da başarılarıyla öne çıkan Bornova Belediyespor'dan transfer olan gençler, Bornovalıların gururu olmaya devam ediyor.

Eğitim burslarının yanında Bornova Belediyespor Kulübü'nün spor okullarından ve altyapıdan yetişen birçok sporcu da üst düzey takımlara transfer olma başarısını gösterdi. Voleybolda Galatasaray ve Arkas, basketbolda Tofaş ve Banvit, hentbolda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Vefa Spor Kulübü, Bornova Belediyespor Kulubü sporcularının transfer olduğu takımlar arasında yer aldı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, spor olanaklarını herkese ulaştırmak için çalıştıklarını belirterek, "Çocuklarımızı ve gençlerimizi destekleyip daha sağlıklı ve başarılı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Sporda elde ettikleri başarılarla bizleri gururlandıran, bunu yaparken eğitim hayatlarında da önemli adımlar atan gençlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Kaynak: Bültenler

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title