Haberler

KOSTÜ İzmit'te Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Açacak

Son Güncelleme:
Abone Ol

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (KOSTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, İzmit ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi açacaklarını bildirdi. Üniversitenin sağlık ve teknolojiyi birleştiren bir odak noktası olduğunu belirten Elmas, öğrencilere yapay zeka uygulamaları dersleri verildiğini ve yeni gelişmelerin takip edilmesinin teşvik edildiğini söyledi.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (KOSTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, İzmit ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi açacaklarını bildirdi.

Rektör Prof. Dr. Elmas, AA muhabirine, 35 yıllık eğitim deneyimine ve 10 yıllık meslek yüksekokulu tecrübesine sahip KOSTÜ'nün 2020'de Avrupa Eğitim Vakfı tarafından kurulduğunu söyledi.

Başiskele ilçesinde eğitime başlayan üniversitenin kısa sürede diş hekimliği, eczacılık, hemşirelik, fizyoterapi, psikoloji, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi bölümleri açtığını aktaran Elmas, "Üniversitemizin adından da anlaşılacağı gibi sağlık ve teknolojiyi birleştiren bir odak noktası bulunmaktadır. Dünyadaki hızlı teknolojik gelişmeleri öğrencilere ve akademisyenlere aktarmak konusunda Türkiye'de öncü olma potansiyelimiz var. Tüm bölümlere yapay zeka uygulamaları derslerini ekledik. Bu alanda akademisyenlerimizi eğitiyoruz ve öğrencilerimizi yeni gelişmelerin farkında olmaya teşvik ediyoruz." diye konuştu.

"Modern bir ağız ve diş sağlığı merkezi kuruyoruz"

Elmas, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin 4. ve 5. sınıflarında klinik uygulamalarını yapacakları ve hastaları tedavi edecekleri merkez kurma çalışmalarının devam ettiğini anlattı.

İzmit ilçesinde bir binada hizmet sunacaklarını dile getiren Elmas, "Kısa süre içinde modern ve donanımlı bir ağız ve diş sağlığı merkezini faaliyete geçireceğiz. Bu merkez, öğrencilerin klinik uygulamalarını yapmasının yanı sıra Kocaeli halkına da önemli bir hizmet sunacak." dedi.

Üniversitenin toplam öğrenci sayısının 4 binin üzerinde olduğunu, bunlar arasında 550 yabancı öğrencinin bulunduğunu belirten Elmas, "Yabancı öğrenci sayısında yüksek bir oranda bulunuyoruz. Üniversitemizin, büyük şehirler olan İstanbul ve Bursa'ya yakın olması ve aynı zamanda sakin ve huzurlu bir eğitim atmosferine sahip olması, öğrencilerin tercihinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu faktörler, öğrencilerimizin üniversitemizi tercih etmelerine büyük etki sağlıyor. Üniversitemizin birkaç yıl içinde yenilikçi ve inovatif yaklaşımlarıyla örnek bir yüksek öğretim kurumu haline geleceğine inanıyoruz ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Sağlık

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Muzaffer Elmas Kocaeli Eğitim Teknoloji Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

Yılmaz Morgül kimdir? 2. Sayfa konuğu Yılmaz Morgül kaç yaşında, nereli? Yılmaz Morgül biyografisi! Pnömoni virüsü nedir, belirtileri neler? Pnömoni virüsü hangi ülkelerde var? Göz kuruluğu neden olur? Göz kuruluğu belirtileri neler? Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yalı Çapkını 49. bölüm fragmanı izle! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı izle! Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Geniz akıntısı neden olur? Geniz akıntısı nasıl geçer? ASGARİ ÜCRET 2024 NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Asgari ücret 2024 ilk toplantı ne zaman? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanıyor? Sandık Kokusu YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Sandık Kokusu yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çalışan emekliye 5000 TL meclisten geçti mi? Çalışan emekliye 5000 TL verilecek mi, son durum ne? Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2023 Asgari ücret ne zaman belli olacak? Dilek Taşı YENİ BÖLÜM (13. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Dilek Taşı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (6 ARALIK ÇARŞAMBA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 6 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 6 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kabine Toplantısı (6 Aralık 2023) gündemi nedir? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANLARI | Baraj doluluk oranı seviyesi nedir? İstanbul'da sağanak yağışlar barajları nasıl etkiledi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title