SABRİ ÜLKER HABERLERİ

Sabri Ülker haber, Sabri Ülker son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sabri Ülker

Sabri Ülker

Doğum Yeri Ukrayna
Doğum Tarihi 1.1.1920 - 12.6.2012

Sabri Ülker Kimdir ?

1920 yılında Kırım'da doğdu. Ailesi 1929 yılında Türkiye'ye göç ederek İstanbul'a yerleşti. Kadırga İlkokulu'na kaydolan Sabri Ülker, eğitim hayatı boyunca çalıştı. Daha ilkokul yıllarında yaz tatillerinde ağabeyi Asım Ülker ile birlikte Besler Bisküvi Fabrikası'nda çalıştı. İlkokuldan sonra İstanbul Erkek Lisesi'ne kaydoldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sabri Ülker - Dün
Türk Kızılay Van'da 1800 kişiye sıcak yemek ulaştırıyor
Tuşba ilçesindeki Sabri Ülker Aşevi'nde hazırlanan 3 çeşit yemek el değmeden paketlenerek gıda mühendislerinin denetiminden geçirildikten sonra gönüllüler tarafından evlere teslim ediliyor.
Sabri Ülker - 19.02.2021
Sabri Ülker Bilim Ödülü başvuruları başladı
Genç bilim insanlarını teşvik etme ve araştırmaların toplum faydasına sunulmasına destek olma misyonu çerçevesinde Sabri Ülker Vakfı tarafından gerçekleştirilen "Sabri Ülker Bilim Ödülü 2021" yarışmasına başvurular başladı.
Sabri Ülker - 11.02.2021
Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı
Gençoğlu, Sabri Ülker Vakfı'nca toplumda beslenme ve sağlıkla ilgili bilimsel farkındalık oluşturabilmek amacıyla düzenlenen Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kalkınması, gelişmesi, refahı ve mutluluğunun çocukların iyi ve doğru bir şekilde yetiştirilmesine bağlı olduğunu söyledi.
Sabri Ülker - 18.01.2021
FAO ve Sabri Ülker Vakfı çocukların evde gıda israfını azaltmaları için çalışacak
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Sabri Ülker Vakfı iş birliğinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine evde gıda israfını azaltmaları için eğitim verilecek.
Sabri Ülker - 22.12.2020
Salgında yerel ürüne ilgi arttı, gıda alım gücü temel öncelik oldu
Sabri Ülker Vakfı'ndan yapılan açıklamada, vakıf tarafından tercümesinin yapıldığı söz konusu çalışmanın detayları paylaşıldı.
Sabri Ülker - 22.11.2020
Bilboardlı Öğretmenler Günü kutlaması
Merkez Sabri Ülker İlkokulu Müdürü Salih İnançlı, okulda görev yapan öğretmenlerin isimleri ile "İyi ki öğretmen olmuşsunuz ve sizinle çalışmaktan gurur duyuyoruz.
Sabri Ülker - 19.11.2020
Son dakika haberi! Pandemi döneminde beslenme gerçekleri dünya çapında uzmanların katılımıyla tartışıldı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Toplumda gıda, beslenme ve sağlık konularındaki bilimsel bilgilerin temel alınması amacıyla projeler yürüten Sabri Ülker Vakfı'nın ev sahipliğinde dijital olarak gerçekleşen Beslenme ve Sağlık İletişimi Konferansı, 17-18 Kasım'da dünyaca ünlü uzmanları buluşturdu.
Sabri Ülker - 04.11.2020
Uzmanlar Kovid-19 için Sabri Ülker Vakfı Beslenme ve Sağlık İletişimi Konferansı'nda buluşuyor
Sabri Ülker Vakfı, pandemi döneminde beslenme, sağlıklı yaşam ve medya okuryazarlığı konularında uluslararası toplantıya ev sahipliği yapacak.
Sabri Ülker - 26.08.2020
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker: "Bisküvilik buğday ihraç edeceğiz"
Sürdürülebilir Kalkınma, Kırsal Kalkınma ve Girişimcilik başlıklarının incelendiği webinarın açılışında konuşan Ali Ülker, hedeflerinin "Mutlu Et, Mutlu Ol' mottosuyla tedarikçileri, üreticileri, çalışanları ve perakendecileri mutlu etmek ve insanlara kolaylıklar sunmak olduğunu kaydetti. Sabri Ülker döneminden bu yana işletmeyi gelecek yıllarda yatırım yapmasına imkan verecek makul bir kar oranıyla çalıştıklarını belirten Ülker, zincirinde yer alan tüm işletmeler için makul oranda karlılığı göz önünde bulunduran ekonomik modelin kalıcı bir model olduğunu vurgulayan Ülker, şunları kaydetti: "Yıldız Holding, 60 milyar liralık ciro büyüklüğüne verimlilik, iyi bir tedarik zinciri ve güçlü lojistik ağı ile ulaştı.
Sabri Ülker - 26.08.2020
'Tarım Ormanın Geleceği' ikinci gününde
"Sürdürülebilir Kalkınma, Kırsal Kalkınma ve Girişimcilik" başlıklarının incelendiği webinarın açılışında konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, hedeflerinin "Mutlu Et, Mutlu Ol' sloganıyla tedarikçileri, üreticileri, çalışanları ve perakendecileri mutlu etmek ve insanlara kolaylıklar sunmak olduğunu söyledi. Sabri Ülker döneminden bu yana işletmeyi gelecek yıllarda yatırım yapmasına imkan verecek makul bir kar oranıyla çalıştıklarını söyleyen Ülker, eğer zincirinde yer alan tüm işletmeler için makul oranda karlılığı göz önünde bulunduran ekonomik modelin kalıcı bir model olduğunu anlattı.
Sabri Ülker - 03.08.2020
Son dakika haberi: Türk Kızılay Genel Müdürü Altan Ağrı'da
Türk Kızılay Genel Müdürü Altan Ağrı'da AĞRI - Kızılay, Kurban Bayramı'nda muhtaç ailelere yardım etmeye devam ediyor. Kurban Bayramı'nın 3. gününde Ağrı'da ziyaretlerde bulunan Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan sel mağdurlarına kurban eti, mağdurların çocuklarına da oyuncak dağıttı. Bayramın 3. gününde Ağrı'ya gelen Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan önce Ağrı Et ve Süt Kurumu'nu ardından da geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinden olumsuz etkilenen Kavak köyü sakinlerini ziyaret etti. Ziyarette muhtarla görüşen ve mağdur aileler hakkında bilgi edinen Altan, daha sonra Ağrı Genç Kızılay Ekibi ile birlikte selden olumsuz etkilenen köylülere kurban eti çocuklarına da bayram hediyesi olarak oyuncak dağıttı. Ziyaretlerin ardından Asım-Sabri Ülker Aşevine gelerek burada Kurban Bayramında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Sabri Ülker - 23.06.2020
Yaz aylarında egzersiz yaparken dikkat
Sabri Ülker Vakfı, kalp hastalığı ya da diyabet gibi kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin, sıcak havada egzersiz yapmadan önce mutlaka doktora danışmaları gerektiğini belirtiyor.
Sabri Ülker - 17.06.2020
Sınav öncesi ne yemeli ne içmeli
Sabri Ülker Vakfı'nın bilgilendirmesine göre sınav öncesi stresi azaltmaya yardımcı olacak besinleri tüketmek, sınav sabahı ise güne güzel bir kahvaltıyla başlamak adayların motivasyonunu artırmaya yardımcı oluyor.
Sabri Ülker - 29.05.2020
"Küresel kronik metabolik hastalıklar virüs kadar büyük sağlık tehdidi"
Kadir Has Üniversitesi'nin alanında yetkin isimleri konuk ettiği Herkese Açık Kolokyum serisinin 20 Mayıs tarihinde düzenlenen online toplantısının konuğu Harvard Üniversitesi J. S. Simmons Genetik ve Metabolizma Profesörü ve Sabri Ülker Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil'di.
Sabri Ülker - 21.05.2020
Ramazan Bayramı'nda aşırıya kaçmadan beslenmenin yolları
Sabri Ülker Vakfı, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmek isteyen herkesi aşırıya kaçmadan dengeli bir biçimde beslenmeye davet ediyor.
Sabri Ülker - 05.05.2020
Ramazan ayında meyve ve sebzeye ağırlık verin, bağışıklığınızı güçlü tutun
Sabri Ülker Vakfı'nın paylaştığı bilgilere göre günde en az beş porsiyon meyve ve sebze tüketmek, vücudun bağışıklığını destekliyor.
Sabri Ülker - 28.04.2020
Sabri Ülker Çevre Ödülü'ne başvurular 26 Haziran'a uzatıldı
Yıldız Holding ve DenizTemiz Derneği (TURMEPA) iş birliğiyle "Yarınlar Seninle Yaşayacak" sloganıyla düzenlenen Sabri Ülker Çevre Ödülü'nün son başvuru tarihi uzatıldı.
Sabri Ülker - 20.04.2020
COVID-19 İle Mücadelede evde alınabilecek önlemler hayat kurtarabilir
Sabri Ülker Vakfı uluslararası referans kurumlardan derlediği önemli bilgiler ile kamuoyunu bu konuda bilinçlendirmeyi hedefliyor.
Sabri Ülker - 06.04.2020
Sağlığınızı korumak için ?gıda güvenliğine dikkat edin
Sabri Ülker Vakfı, tüm dünyanın gündeminde yer alan ve pek çok yanlış bilgi içeren COVID-19'un besinler arasındaki ilişkisine yönelik açıklamalarda bulundu.
Sabri Ülker - 02.04.2020
Sabri Ülker Vakfı Yayınları evde kalan çocukların gelişimini kitapla destekliyor
Sabri Ülker Vakfı Yayınları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle evde kalınan bu süreçte faydalı bilgileri eğlenceli bir biçimde aktaran kitaplarla çocukların gelişimini destekliyor.
Sabri Ülker - 24.03.2020
Virüslere karşı gıda hijyenine dikkat etmeli
Sabri Ülker Vakfı, bilimsel veriler ışığında gıda güvenliği konusunda alınması gereken önlemlere dikkat çekti.
Sabri Ülker - 17.02.2020
Çocuklarda kahvaltı alışkanlığı akademik başarıyı artırıyor
Sabri Ülker Vakfı, çocukların sağlıklı gelişimlerinin devamı ve okul başarılarına olan etkisi nedeniyle büyük önem taşıyan kahvaltı öğününün önemini vurguluyor.
Sabri Ülker - 10.02.2020
Gıda Güvenliği Konusunda Sıklıkla Yapılan Hatalar
Bu konuya dikkat çeken Sabri Ülker Vakfı, gıda güvenliğine ilişkin değerli bilgiler paylaşıyor.
Sabri Ülker - 05.02.2020
Sabri Ülker Bilim Ödülü kazananı Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu'nda açıklanacak
Sabri Ülker Vakfı, "Sabri Ülker Bilim Ödülü" yarışması için başvuruları kabul etmeye başladı.
Sabri Ülker - 03.02.2020
?kalp ve damar sağlığı için haftada en az bir kez balık tüketilmeli
Sabri Ülker Vakfı, hem balığın faydaları hem de cıva endişesine bilimsel bilgiler ışığında açıklık getiriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sabri Ülker Haberleri | Sabri Ülker Kimdir - Haberler - Sabri Ülker haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sabri Ülker kimdir, hayatı ve biyografisi. Türk Kızılay Van'da 1800 kişiye sıcak yemek ulaştırıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 08:24:02. #1.16#

title