Road To London Gösterime Girdi! - Haberler
Haberi Paylaş

  Road To London Gösterime Girdi!

  Road To London Gösterime Girdi!
  Womenist.net - Haberler | Kültür Sanat

  Türkiye’nin ilk olimpik cimnastikçisi Göksu Üçtaş’ın hikayesi’nin anlatıldığı “Road to London” isimli kısa film, yirmi şehirde yüzden fazla salonda gösterime girdi.

  Gaziantep'te doğan ve beş yaşında cimnastiğe başlayan Göksu üçtaş on altı senelik çalışmanın ardından Olimpiyat elemelerini kazandı. Olimpiyat oyunlarından kısa süre önce ağır bir sakatlık geçirmesine karşın, büyük bir özveride bulunarak Londra'da düzenlenen 30. Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi temsil etti.

  Göksu üçtaş'ın yaşam alanı ve antrenmanlarını konu alan "road to london" geçtiğimiz hafta Cinemaxim sinemalarında yaklaşık seksen salonda film önlerinde gösterime girdi. Aldığı yoğun ilgiden ötürü, filmin sponsorlarından biri olan Cinemaximum gösterimleri yirmi şehirde yüzden fazla salona taşıdı. Filmin bir diğer sponsoru olan Fida Film'in de dağıtıma başlamasıyla kısa bir sürede bu sayının iki yüze ulaşması bekleniyor.

  Festival Galası'nı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yapacak olan "road to london" önümüzdeki aylarda Türkiye'yi uluslararası pek çok festivalde temsil edecek. Kısa bir süre sonra www.Turkweb.tv'de yayınlanmaya başlayacak film internet üzerinden de izleyiciyle buluşacak.

  Aheste Film'in yapımını üstlendiği ve pek çok sporcunun hikayesinin anlatılacağı kısa film serisinin ilk halkası olan "road to london" kendisi de eski bir sporcu olan Efe öztezdoğan tarafından yazılıp yönetildi. İlk kısa filmi "altyazı" ile başta Altın Koza olmak üzere pek çok ulusal ve uluslararası festivalde ödül alan Efe öztezdoğan, önümüzdeki günlerde Yavuz Bingöl ve Selen Uçer'in rol aldığı Türk - Yunan ortak yapımı ikinci filmi "sabah-öğle-akşam"ın galasını eş zamanlı olarak Altın Koza ve Drama Film Festivalleri'nde yapacak.

  Filmin Künyesi:

  Yapımcı Firma: Aheste Film

  Yapımcı: Cem Doruk, Efe öztezdoğan

  Ortak Yapımcı: Adnan Akdemir

  Yazan ve Yöneten: Efe öztezdoğan

  Görüntü Yönetmeni: Meryem Yavuz

  Yardımcı Yönetmen: Cem öztüfekçi

  Uygulayıcı Yapımcı: Cem Doruk

  Kurgu: Efe öztezdoğan

  Ses Tasarımı: Cenker Kökten

  Antrenör: Mergül Güler

  Sponsorlar: www.Turkweb.tv, Cinemaximum, Fida Film, Fidalab

  Road To London Gösterime Girdi!

  Road To London Gösterime Girdi!

  Road To London Gösterime Girdi!

  Womenist.net - Son Dakika Haberleri

  Göksu Üçtaş, Gaziantep, Türkiye, Londra, Kültür Sanat, Haber

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title