Son seçim anketi yayınlandı! Muhalefet sadece Mansur Yavaş'ı aday gösterirse üstünlük sağlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Son seçim anketi yayınlandı! Muhalefet sadece Mansur Yavaş'ı aday gösterirse üstünlük sağlıyor

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

Kamuoyu araştırmalarıyla tanınan Türkiye Raporu, 7-13 Ocak tarihleri arasında 1500 kişiyle yaptığı son seçim anketinin sonuçlarını yayınladı. Ankete göre Millet İttifakı, sadece Mansur Yavaş'ı aday çıkarırsa seçimi kazanabiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Akşener'e karşı yarışı kazanırken, İmamoğlu ile ise başa baş gidiyor.

Türkiye'de 2023 yılında gerçekleştirilecek seçimler öncesinde, Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı yönündeki tartışmalar da alevlendi. CHP öncülüğündeki ittifakın adayı için birçok isim öne çıkarken, Türkiye Raporu tarafından gerçekleştirilen son seçim anketinde sadece Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı üstünlük sağlayabildi.

Gerçek Gündem'in özel haberine göre Kılıçdaroğlu ve Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerisinde kaldı. İmamoğlu'nun oy oranı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranının ise kafa kafaya olduğu görüldü.

Ankete göre Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ı çıkarması durumunda Yavaş, Erdoğan karşısında yüzde 41.5 oranında oy alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yüzde 37.5'te kalıyor.

Son seçim anketi yayınlandı! Muhalefet sadece Mansur Yavaş'ı aday gösterirse üstünlük sağlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına Kılıçdaroğlu'nun çıkması durumunda Erdoğan yüzde 39.7 alırken, CHP lideri yüzde 28.9'da kalıyor. Akşener ise Erdoğan karşısında yüzde 35.5 oranında oy alırken, Cumhurbaşkanı yüzde 38.2 ile Akşener'i geride bırakıyor. Ekrem İmamoğlu aday olduğunda oy oranı yüzde 38.3 olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yüzde 38.1 alıyor. İki ismin oylarının kafa kafaya gittiği izleniyor.

Anketle ilgili konuşan Türkiye Raporu Direktörü Can Selçuki ise, ''Son zamanlarda yeniden gündeme gelen adaylık tartışmaları ışığında, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 1. Tur Senaryoları başlığında Millet İttifakı'nın muhtemel adaylarının, Erdoğan ve Demirtaş ile beraber oy oranlarını ölçtük. Millet İttifakı muhtemel adayları arasında Kılıçdaroğlu'na tepki olarak oy kullanmayacak olanların yüksek olduğunu fark ettik. Erdoğan karşısında İmamoğlu berabere kalırken, Yavaş'ın net bir farkla önde olduğunu gördük" dedi.

Haberler.com - Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener, Mansur Yavaş, Seçim anketi, Türkiye, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (37)

Basin:

Tr de 600 legal illegal parti ve orgutcukler var :) bunlarin 26 si secime katiliyor ve onca adam bir erdogan edemiyorsa once ozelestiri yapsinlar ve yilana sarilmaktansa denizde bogulmayi tercih etsinler cunku onurlu kaybedis yalan ve algi hele hele teroristle bir olmaktan iyidir

Mustafa TekkaleMMM:

Ak partili mi kaldı. Herkes küfür eder olmuş ak Parti'ye. Ak partiliyim demeye utanıyor partililer. Millet ittifakı alır bu sefer. Hatta kimi gösterse alır.

Basin:

Akp kalmadiysa bu baskasi muhalefeti neden sadece A de kaliyor ? Kufur hakaret edenler trilyonlarca parayi sizin hakkinizdan tazminatlari oduyorlar :))

Tüm 37 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title