Haberler

Selen Hakbilir: "Kadınlar, Hayatın ve Huzurun Mimarlarıdır"

Güncelleme:

Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mimar Selen Hakbilir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınların toplumdaki önemine dikkat çekti. Kültür ve Turizm Bakanlığının ikiye ayrılarak Turizm Bakanlığı ile Kültür ve Medeniyet Bakanlığının kurulması gerektiğini belirten Hakbilir, Kültür ve Medeniyet Bakanı olarakta tarih, kültür ve sanat alanında uzman başarılı bir kadın olması gerektiğine vurgu yaptı.

Türkiye İttifakı Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Mimar Selen Hakbilir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında önemli mesajlar verdi. Hilton Garden Inn Ankara'da düzenlenen özel etkinlikte konuşan Hakbilir, kadınların toplumsal yaşamdaki rollerine ve önemine vurgu yaptı.

Hakbilir, "Kadınlar, hava, su ve toprak gibidir. Yaşamın ana merkezi ve sorumlulukların mihengidir. Mesleği mimar olan bir kadın olarak hissettiğim bu olguyu, dokuya işleyerek yenilikler yapmaya gayret ediyorum" dedi. Kadınların sadece aile içinde değil, her alanda hayatın mimarları olduğunun altını çizen Hakbilir, kadınların doğa, tabiat ve huzurun da mimarı olduğunu söyledi.

Selen Hakbilir: 'Kadınlar, Hayatın ve Huzurun Mimarlarıdır'

Kültür ve Turizm Bakanlığının ikiye ayrılması gerektiğini belirten Hakbilir, Kültür ve Medeniyet Bakanı olarak bir kadının bu görevi üstlenmesi gerektiğini savundu. Tarih, kültür ve sanat alanlarında kadınların başarısına dikkat çeken Hakbilir, bu alanlarda kadınların öncülük etmesinin önemine işaret etti.

Konuşmasını sevgili annesine ve tüm dünya kadınlarına ithaf eden Hakbilir, kadınların azim ve sabırla ortaya koydukları yeniliklerle düzeni koruyup güçlendirdiklerini söyledi. Hakbilir, "Kadınlar aslında hayatın, doğanın, tabiatın ve huzurun mimarıdır. Onlar kendi gayretleriyle ortaya koydukları azim ve sabırla yenilikler ortaya koyar, düzeni korur ve güçlendirirler," diyerek konuşmasını tamamladı.

Selen Hakbilir: 'Kadınlar, Hayatın ve Huzurun Mimarlarıdır'

Etkinlik, Cumhuriyetin 100. Yılına özel düzenlenen konserlerle katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattıldı. Rober Hatemo, Hüsnü Şenlendirici, Ceylan Köse ve Şenol İpek gibi değerli sanatçıların sahne aldığı gecede, kadınların toplumdaki güçlü varlığı kutlandı.

Kadınlar Günü Türkiye 8 Mart Dünya Mimar Kadın Yaşam Kültür Sanat Politika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title