Haberler

MHP'nin Olağanüstü Genel Kurulunun İptaline İlişkin Karar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, MHP'nin olağanüstü genel kurulunun iptaline ilişkin karar konusunda, "Hukuku biz başka yerlerde aramadık, kendi doğal zemininde aradık.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, MHP'nin olağanüstü genel kurulunun iptaline ilişkin karar konusunda, "Hukuku biz başka yerlerde aramadık, kendi doğal zemininde aradık. Orada da hak yerini buldu, mahkeme doğru kararı verdi." değerlendirmesinde bulundu.

Öztürk, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin, MHP'nin 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline, bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine ilişkin kararını, AA muhabirine değerlendirdi.

Can sıkıcı ve boşuna bir gayretin sonuna gelmiş olmanın rahatlığı içerisinde olduklarını ifade eden Öztürk, mahkemenin kararının yerinde olduğunu söyledi.

Öztürk, bundan önce de mahkemelerin birtakım içlerine sinmeyen kararları olduğunu belirterek "Biz hukukun bize tanımış olduğu haklarımızı sonuna kadar aradık. Sonuçta mahkeme kararı verdi. İnşallah hayırlara vesile olur." ifadelerini kullandı.

Hiç aksatmadan yollarına devam ettiklerini belirten Öztürk, kongrelerinin tamamlanmak üzere olduğunu, şu ana kadar 44 il kongresinin, 780 civarında ilçe kongresinin yapıldığını söyledi.

Öztürk bayram sonrası kongrelerin tamamlanacağını ifade ederek, "Planladığımız, programladığımız gibi tespit ettiğimiz tarihe kongrelerimize yetiştirip büyük kurultayımızı 18 Mart 2018'de yapacağız." şeklinde konuştu.

Mahkemenin doğru kararı verdiğini kaydeden Öztürk, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar hukuk işlemediği için, taraf olmaması gereken insanların müdahalesiyle bu noktalara geldik. Bugüne kadar verilmiş kararlar var. Bu kararların altında imzası olanlar ya kaçak ya tutuklu şu anda. Hukuk mücadalesinde tamamen FETÖ ile mücadele ettik biz. Her yerde FETÖ'nün hakimleri, savcıları karşımıza çıktı. Bunların da aralarında nasıl bir ilişki var, onu da toplumun takdirine bırakıyoruz."

"Bütün eller işin içine girdi"

Mahkemenin kararıyla "hakkın yerini bulduğunu" vurgulayan Öztürk, lüzumsuz bir uğraştan kurtulduklarını kaydetti. Öztürk, "7,5 ay boşuna bir zahmete katlandırdılar bizi. MHP'yi yolundan etmek, sekteye uğratmak için içeriden, dışarıdan bütün eller işin içerisine girdi." dedi.

Bu girişimi "MHP'yi ele geçirme mücadelesi" olarak niteleyen Öztürk, şunları kaydetti:

"İşin içerisine baktığımız vakit görünürde mücadele edenler var ama asıl mücadeleyi başkaları yapıyordu. FETÖ'nün hakimlerinin, savcılarının bu işe müdahil olmasını nasıl yorumlayacağız ki? Cemaat, medya, yargı ve bütün sahalarda budanmış bir vaziyetteydi. Hükümetle siyasi bir mücadele vermenin yollarını arıyordu. Bunun için uygun zemin olarak 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarını da dikkate alarak, neticeden memnun olmayan insanların duygularını da kullanarak, MHP'yi ele geçirip, hükümetle siyasi zeminde mücadele etmenin yollarını aradılar.

Bu noktada MHP'ye oy vermiş, kendisini MHP'li, ülkücü olarak tanımlayan arkadaşlarımızı tenzih ediyorum. Onlar farklı bir niyetle belki hareket etmişlerdir ama bu arkadaşlarımızın niyetlerini fırsat bilip, başka mecralara çekmeye çalışanlar da oldu. Adaleti rayından saptırmaya çalışanlar da bunlar oldu.

Her şeye rağmen adalete güveni muhafaza etmek çok önemli. Bazen hoşumuza gitmeyen kararlar verilebiliyor. Ama hoşumuza gitmeyen bu kararların da takibini hukuk mecrasında yapmakta fayda var. Hukuku biz başka yerlerde aramadık, kendi doğal zemininde aradık. Orada da hak yerini buldu. Mahkeme doğru kararı verdi."

Mahkemenin kararı

MHP üst kurul delegesi ve MYK Üyesi Cemal Enginyurt'un, partinin söz konusu olağanüstü genel kurulunun iptali talebiyle açtığı dava, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesince bugün karara bağlandı. MHP'nin 19 Haziran 2016'da yapılan Olağanüstü Genel Kurulunun iptaline, bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine hükmedildi.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin 23-24 Haziran 2016 tarihli tedbir kararlarının, karar kesinleşinceye kadar devamını da içeren hükme karşı istinafa başvurulabilecek.

Kaynak: AA / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Oktay Öztürk Politika Güncel Haberler

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Erdoğan'ın restinin ardından bakanlık harekete geçti! CHP'li belediyelerden prim borçları tahsil edilecek

Erdoğan'ın restinin ardından bakanlık harekete geçti! CHP'li belediyelerden prim borçları tahsil edilecek

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Lecce maçı CANLI izle! (HD) 24 Temmuz Galatasaray Lecce maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY LECCE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 24 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Lecce Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Galatasaray Lecce maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Lecce maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Güncel UEFA ülke puanı sıralaması! Türkiye kaçıncı sırada ve kaç puanda? Ankara otobüs ücretleri ne kadar oldu? Ankara EGO otobüs, minibüs, metro ücretleri ne kadar? Beşiktaş Bandırmaspor maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) BJK Bandırmaspor maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Beşiktaş Bandırmaspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Beşiktaş Bandırmaspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Beşiktaş Bandırmaspor maçı CANLI izle! (HD) 24 Temmuz Beşiktaş Bandırmaspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? 24-25 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 24-25 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Pendik, Sancaktepe, Kartal 24-25 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bornova, Kemalpaşa 24-25 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 24-25 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi!
'El sıkışma polemiği' alevleniyor! Özgür Özel: Kemal bey hiçbir zaman birinci partinin lideri olamadı

"El sıkışma polemiği" alevleniyor! Özgür Özel: Kemal bey hiçbir zaman birinci partinin lideri olamadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title