Haberler

MHP'li Öztürk: "Hayırcılar Maddeleri Bir Defa Okusalar Eminim Ki Üsluplarını Değiştirecekler"

MHP'li Öztürk: "Hayırcılar maddeleri bir defa okusalar eminim ki üsluplarını değiştirecekler" "Hava bulutlu siz, bize kurbağa dediniz yorumunun dışına bir türlü çıkamıyorlar"ELAZIĞ - Hayırcıların yeni anayasayı okumadığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, bir defa...

MHP'li Öztürk: "Hayırcılar maddeleri bir defa okusalar eminim ki üsluplarını değiştirecekler"

"Hava bulutlu siz, bize kurbağa dediniz yorumunun dışına bir türlü çıkamıyorlar"

ELAZIĞ - Hayırcıların yeni anayasayı okumadığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, bir defa okusalar üsluplarının değişeceğini söyledi.

MHP Elazığ İl Başkanlığı tarafından referandum çalışmaları kapsamın program düzenlendi. Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programa, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, MHP MYK üyesi Adem Özbay, MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir ve partililer katıldı.

MHP'nin tarihini bilmeyenlerin bugün ki tavırlarını anlamakta zorlandığını ifade eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "1980 öncesi meclis başkanını seçtiğimizi rastgele söylemedim. Fıtratımız budur bizim. Tıkamak değil açmaktır, durmak değil yürümektir, boyun eğmek değil kendi plan ve programımızı ileriye götürmektir. Hayırcılar Allah rızası için bir defa okusalar, eminim ki üsluplarını değiştirecekler. Yine hayır diyecekler ama başka şeyler söyleyecekler ama okumamışlar" dedi.

"2014'te CHP'nin adayı kazansaydı partili olmayacakmıydı"

Partili Cumhurbaşkanı diye kıyametin koptuğunu dile getiren Öztürk, "2014'de cumhurbaşkanı seçimi hatırlanıyor. Dışarıdan veya aydan mı aday getirdik. AK Parti de CHP de parti olarak bir aday sundu. Peki Recep Tayyip Erdoğan değil de CHP'nin adayı kazanmış olsaydı partili olmayacak mıydı. Zaten bunların hepsi var. Neyin kıyametini koparıyorsunuz. Hava bulutlu siz, bize kurbağa dediniz yorumunun dışına bir türlü çıkamıyorlar. Diktatör olacakmış falan diyorlar. Türk milletinin fıtratına uygun bir sistemin dışına bir kişi kendi egolarını gerçekleştirmek için diktatörlüğe yeltendiği vakit gök kubbeyi başına yıkarız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanına kararname yetkisinin verildiği ve bunun yanlış yorumlandığını ifade eden MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu ise, "Deniliyor ki cumhurbaşkanı istediği gibi kararname çıkaracak. Astığı astık, kestiği kestik olacak diyorlar ama asla böyle bir şey yok. Bu anayasa değişikliğinin en önemli özelliği denge ve denetim mekanizmalarının çok güçlü bir şekilde kurulmuş olmasıdır. Cumhurbaşkanına kararname çıkarma yetkisi veriliyor ama bu kararname bugün ki bakanlar kurulu olan kanun gücünde kararname değildir. Çıkarttığı kararname mevcut kanunlara aykırı olmayacak. TBMM ve aynı konuda bir kanun çıkartırsa cumhurbaşkanının çıkarmış olduğu kararname otomatik olarak hükümsüz olacaktır. Cumhurbaşkanının kararnameleri anayasa yargısının denetime tabi olacaktır" dedi.

Program, MHP MYK üyesi Adem Özbay ve MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir'in konuşmalarının ardından sona erdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İsmail Faruk Aksu Oktay Öztürk Adem Özbay Elazığ Politika Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title