Haberler

Bahçeli, Sinan Ateş'i hatırlatan gazeteciyi terslemişti! Soruya yanıt yardımcısından geldi

Güncelleme:

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine Sinan Ateş cinayetini soran gazeteciye verdiği "Hadi işine bak" tepkisine ilişkin görüntüler kamuoyunda büyük tartışma yaratırken, yaşanan olay sonrası Bahçeli'nin yardımcısı Semih Yalçın'dan açıklama geldi. Yalçın, "Suikast meselesi yargıya intikal etmesine rağmen kendini adli makamların, yargı mercilerinin, hakim ve savcıların yerine koyan muarızlarımız bir tür toplumsal linç teşebbüsüne girmişlerdir" ifadesini kullandı.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in 30 Aralık Cuma günü Ankara'nın göbeğinde uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesi kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, gitgide derinleşen soruşturma kapsamında cinayetle ilgili 17 kişi tutuklandı.

MHP'NİN SESSİZLİĞİ ELEŞTİRİ KONUSU OLDU

Muhalefetin Sinan Ateş cinayetinin sorumlularının bulunması adına suikastı gündemde tutma çabalarına rağmen MHP ve Ülkü Ocakları'nın sessizliği ise eleştirilere neden oldu.

BAHÇELİ'DEN SİNAN ATEŞ SORUSUNA TEPKİ: HADİ İŞİNE BAK

Hafta içi partisinin grup toplantısı sonrasında bir gazetecinin Sinan Ateş cinayetini sorması üzerine küplere binen MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Hadi işine bak, hadi" tepkisine ait görüntüler de büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

"MASUM VE SUÇSUZ İNSANLARIN DUYGULARI GÖZ ARDI EDİLİYOR"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Menfur bir suikast üzerinden siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar, zan altında bıraktıkları masum ve suçsuz insanların ailelerini ve çocuklarının duygularını bile göz ardı etmektedir" ifadelerini kullandı. Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, "siyasi rakipleri ile hasım ve muarızlarının son dönemde MHP aleyhindeki iftira ve karalama kampanyalarından sonuç alabilmek uğruna ahlaksız ve aşağılık yöntemlere başvurduklarına şahit olduklarını" belirtti.

"NEFRET SİYASETİNİN VARACAĞI YER HÜSRANDIR"

Gerçek dışı haberlerle en çirkin algı operasyonlarının yapıldığını, cinayet ve ölüm üzerinden duygu istismarına tevessül edilerek aleyhlerinde çirkin ve ahlaksızca kampanyalar yürütüldüğünü kaydeden Yalçın, iftiranın iftirayı, yalanın yalanı kovaladığını aktardı. MHP'nin müessiriyet ve dinamizminden rahatsız olan çevrelerin gemi azıya ve her türlü insanlık dışı eylem ve söylemi göze aldığının görüldüğünü ifade eden Yalçın, şu değerlendirmelerde bulundu"14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere doğru gidilirken bestesi küresel aktörlerce yapılmış öfke, kin ve nefret şarkılarının kulak tırmalayan nakaratları işitilmektedir. Menfur bir suikast üzerinden siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar, zan altında bıraktıkları masum ve suçsuz insanların ailelerini ve çocuklarının duygularını bile göz ardı etmektedir. Evlerine ateş düşen mazlum insanların acıları da insafsızca, ahlaksızca istismar edilmektedir. Ailelerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, bacıların canı hoyratça acıtılmaktadır. Sadece diriye değil, ölüme ve ölenin hatırasına da saygısızlık edilmektedir. İktidar hırsıyla böylesine küçülerek siyaset yapmak, politika değil, pespayelik, kepazeliktir. Bu nefret siyasetinin varacağı yer hüsrandır. Bu tiksindirici siyaset anlayışının getireceği hiçbir fayda yoktur. Tam tersine ona tenezzül ve tevessül edenleri yok edecektir."

Gazetecinin sorusuna 'İşine bak' yanıtı veren Bahçeli'nin yardımcısından Sinan Ateş açıklamasıMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın.

"İDDİALARIN UÇUKLUĞU MUHALİFLERİN CİNNET SARMALINA GİRDİĞİNİ GÖSTERMEKTEDİR"

Yalçın, haklarında üretilen ahlak dışı iftiralarla nefret suçu işlendiğini, insan onurunu zedeleyen, öfke yüklü algı operasyonları yürütüldüğünü ifade etti. İnsanı diğer mahlukattan ayıran beşeri hasletlerin, yerini gayriinsani insiyaklara, şeytani entrikalara, nefsin esaretine bıraktığına dikkati çeken Yalçın, "Suikast meselesi yargıya intikal etmesine rağmen kendini adli makamların, yargı mercilerinin, hakim ve savcıların yerine koyan muarızlarımız bir tür toplumsal linç teşebbüsüne girmişlerdir. Ben galebe çalayım da ne olursa olsun, üstün geleyim de gerekirse insani ve ahlaki değerler çiğnensin anlayışı, adeta karşıtlarımızın siyaset düsturu haline gelmiştir. Partimiz ve mensuplarımız aleyhinde üretilen yalanların büyüklüğü, ortaya atılan iddiaların uçukluğu muhaliflerimizin bir cinnet sarmalına girdiğini göstermektedir." ifadelerini kullandı.

"BU SİYASET ANLAYIŞI BUMERANG GİBİDİR, DÖNÜP TEVESSÜL EDENİ VURUR"

Yalçın, müfteri ve yalancıların bu kahredici ağırlığın altında ezileceklerini, kirli oyunların onu tezgahlayanların ayaklarına dolaşacağını, karıştırdıkları pisliklerin ellerine yüzlerine bulaşacağını vurguladı. "İnsan, genellikle başkasına sürmek istediği çamura bulanır." diyen Cenap Şahabettin'in müfterilerin uğrayacağı yaman akıbete işaret ettiğini anlatan Yalçın, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; "MHP ve Cumhur İttifakı'na zarar vermek maksadıyla ülkeyi gerginlik ortamında seçime götürmek isteyenler, bu ağır ve yanlış hesabın altında kalacaklardır. Mesele MHP ve Cumhur İttifakı aleyhinde algı operasyonu olmaktan çıkmış, toplumsal bozgunculuk ve kaos oluşturma hevesine dönüşmüştür. Sadece MHP ve partililerimiz aleyhinde iftira ve yalan kampanyasıyla yetinilmemekte, topluma kin ve nefret tohumları ekilmeye çalışılmaktadır. Türkiye'nin iç ve dış dinamikleriyle demokrasinin gerekleri doğrultusunda siyaset üretemeyenler, toplumsal barışı ve huzuru dinamitleyerek ülkeyi anafora sürükleme, bunun faturasını da MHP ve Cumhur İttifakı'na çıkarma derdine düşmüştür. Bilinmelidir ki siyaset bir oyun değil, fevkalade ciddi bir meseledir. Siyasi kavga işin doğasında vardır. Tarafların çekişme veya tartışmalarında bazen atmosfer elektriklenebilir, üslup ve dil sertleşebilir. Hatta bazen işler kavgaya kadar varabilir. Ama siyasette belden aşağı vurmaya ne rızamız, ne tasvibimiz, ne de tahammülümüz vardır. Bu tür siyaset anlayışı bumerang gibidir, dönüp ona tevessül edeni vurur."

"KİRLİ SUYLA ABDEST ALANLARIN ABDESTİ HEP SAKAT OLMUŞTUR"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, siyasetçinin görevinin kin ve nefret üretmek, her türlü vasıtayı kullanarak siyasi çıkar sağlamak değil, ülkede huzur ve sükuneti temin etmek, toplumsal barış ve kardeşliği sağlamlaştırmak olduğunu belirtti. Milletin siyasetçilerden, Türk aydınlarından mevcut sorunlar karşısında sükunet, itidal, teenni ve yapıcı tavır beklediğini aktaran Yalçın, şunları kaydetti; "Çirkin ve gayriahlaki siyaset oyunlarıyla, FETÖ'den mülhem Bizans entrikalarıyla MHP camiasını, milliyetçi, ülkücü hareketi, Cumhur İttifakı'nı yıldıracaklarını, sindireceklerini umanlar yanlış hesap yapmaktadır. Rüzgar ekenin yağmur, rahmet ve kar biçtiği hiç görülmemiştir. Kirli suyla abdest alanların abdesti hep sakat olmuştur. MHP ve milliyetçi ülkücü hareketin mensupları olarak tertemiz suyla aldığımız abdesti, pisliğe bulaşmışların sıçrattığı çamur bozamaz. Yalan yere yemin edip hakkımızda uydurma bilgiler üreterek halkı aldatmaya, kamuoyunu aleyhimize çevirmeye çalışanlardan ürküp kıblemizi değiştirmez, yeminimizden dönmeyiz. Camiamızı sindirip partimizi ve teşkilatlarımızı yıldıracağını, korkutacağını sananlar avuçlarını yalayacaktır. Altta yer delinmedikçe, üstte gök çökmedikçe MHP'nin kararlı duruşu bozulamayacak, tutarlı siyaseti değişmeyecektir. MHP, yapıcı ve ilkeli siyasetinden taviz vermeden kararlı bir tavırla yoluna devam edecektir. MHP camiası, ülkenin üzerine örtülmeye çalışılan kara bulutları dağıtmaya da dava arkadaşlarımızın sırtına yapıştırılmak istenen yaftaları yırtıp atmaya da muktedirdir. Partimizin mensuplarına yönelik yargısız infazların hesabı ahirete bırakılmayacaktır."

Kaynak: AA / Politika

Devlet Bahçeli Semih Yalçın Sinan Ateş Hakim Yargı MHP Politika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Bakmadan Geçme

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

500

Yorumlar (3)

Bilir Kişi:

Çok doğru olay zaten yargıya intikal etmiş durumda çoktan. Ama seçimi kazanamayacağını bilen muhalefet, nereye saldıracağını şaşırmış vaziyette. Yazık sizin gibi muhalefete!

16
136
yanıtYanıtla
Davut YALANCI:

Haklısın, MHP nin hassas olduğu konuların en başında yargıya müdahil olmamak gelir. İnsanları asla suçlamaz ve yargilamazlar. Şimdiye kadar da hep gördük.

yanıt37
yanıt5
Davut YALANCI:

Allah Allah, bak sen şu işe... Demek yargıya giden olaydan dolayı sessiz kaldınız. Yahu şimdiye kadar yargıya giden ya da yargılanan her olaya salça olan bir başkasıydı sanki. Herkese laf yetiştirirken ya da BİM'in ceosunu fetöcülükle damgalarken çok kolaydı ama.

66
10
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title