Haberi Paylaş

Akşener'in Diyarbakır'da sarf ettiği cümle Bahçeli'yi küplere bindirdi: Gerçek hedefi ortaya çıkmıştır

Politika Haberleri

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin Diyarbakır İl Kongresi'nde sarf ettiği, "Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse, mesele her türlü musibetin karşısında çelikten sarsılmaz bir biz olmaksa, sırtını da kalbini de o sağlam bize yaslamaksa biz varız" sözlerine MHP lideri Devlet Bahçeli çok sert tepki gösterdi. Bahçeli, "İP Başkanı PKK'yla açılım mesajı vermiştir. Gerçek nedeni, gerçek hedefi ortaya çıkmıştır. Biz biliyorduk bununla birlikte herkes görmüştür" dedi.

İyi Parti Diyarbakır İl Kongresi'nde Akşener'in, "Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse, mesele her türlü musibetin karşısında çelikten sarsılmaz bir biz olmaksa, sırtını da kalbini de o sağlam bize yaslamaksa biz varız. Çünkü biz konuşan Türkiye'den yanayız" sözleri tartışma yaratmıştı. AK Partili vekillerin de sert tepki gösterdiği sözler, bugün partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de gündemindeydi.

Bahçeli, "İP başkanının geçtiğimiz günlerde partisinin Diyarbakır 2. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşma hiçbir vatansever vicdanın, hiçbir vatan evladının kabul edemeyeceği bir çirkinliktedir. Bu konuşma kötülüğün ve teslimiyetçiliğin manifestosudur. Demiş ki, 'Ben buraya rızanızı almaya geldim. İYİ Parti'yi Türkler, Kürtler, Zazalar kurdu. Mesele silahlara veda, kan dökmeye tövbe ise mesele her türlü musibetin karşısında çelikten sarsılmaz olmaksa biz varız.'

İstisnaları ayrı tutuyorum. Bir vesileyle siyasi ayrılık yaşadığımız İP'te görev yapan bazı isimler bu sözleri nasıl hazmedecekler? PKK'ya el uzatan bu zulüm planına nasıl oy vereceklerdir? Silahlara veda ne demektir? Vedayı edecek kimdir? Bu şuursuzluğun esin ve kaynağı kimlerdir? PKK mı Türk askeri mi silahı bırakacak? Teröre boyun mu eğelim? Bölücülere teslim mi olalım? Milliyetçiyim diyen hangi şahsiyet sahibi bu yıkıma, bu ihanete, bu rezalete sessiz duracaktır?" dedi.

Bahçeli sözlerinin devamında, "İP Başkanı'na silahlara veda sözlerini kullandıran hangi mihraklardır? Zillet İttifakı, İP Başkanı eliyle PKK'yla mütareke mesajı vermiştir. Silahlara veda mesajını düşünüp tavır geliştirmesi gereken kişiler bir dönem yan yana oturduğumuz isimlerdir. PKK'ya kucak açanlar karşımızdadır. İyisiyle kötüsüyle zilletiyle zalimiyle hepsi birden karşımızdadır. Biz de diyoruz ki aziz milletim sıra sende. İP Başkanı PKK'yla açılım mesajı vermiştir. Gerçek nedeni, gerçek hedefi ortaya çıkmıştır. Biz biliyorduk bununla birlikte herkes görmüştür." açıklamalarında bulundu.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Devlet Bahçeli Meral Akşener İYİ Parti MHP Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (16)

Mustafa Murat Zengin:

Meral hanım yine biryerlere kripto mesajlar yollamış. Mesele silah bırakmakta ben varım demiş, kim silah bırakacak PKK mi devlet mi? Mesele her türlü nüsibete karşı bir olmak demiş nüsibet ne PKK mi HDP mi cumhur ittifakı mi? Korkudan ağzına PKK kelimesini alamayan bir kadın Asena olamaz.

Mehmet Vatandaş:

Sinan Ateş'in adını anamayanların ülkücü olamayacağı gibi mi

ayh:

Kadin kan duracak kimse olmeyecek diyor bunun nesinden rahatsiz oldunuz ! Helva sizin evinizde kavrulmadikca size hep tatli gelir !

Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title