Haber : Kılıçdaroğlu, Yunanistan'ın Ege'deki tahriklerine sert çıktı: O silahların ne olacağını onlara göstereceğiz - Haberler

Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu, Yunanistan'ın Ege'deki tahriklerine sert çıktı: O silahların ne olacağını onlara göstereceğiz

 - Güncelleme:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan'ın Ege'deki adaları silahlandırma girişimine sert bir dille karşı çıktı. Kılıçdaroğlu, Yunan yöneticilerin Kıbrıs Barış Harekatı'nda dönemin Başbakanı Ecevit'i ve Başbakan Yardımcısı Erbakan'ı gayet iyi bildiklerini hatırlatarak "İktidarları bizim Kuvayi Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. Şimdi konuşsunlar. İktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail'in Mavi Marmara baskınında şehit olan Çetin Topçuoğlu'nun ailesini İstanbul Beykoz'daki evlerinde bugün ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mavi Marmara şehitlerinin haklarını nasıl arayacaklarını anlatmak için bu ziyareti yaptığını anlatan Kılıçdaroğlu, şunları belirtti: "Mavi Marmara olayını biliyorsunuz. Şehitlerimiz var. Şehitlerimizin kanı üzerinden İsrail ile pazarlık yapıldı. Bir anlaşma zemini arandı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu dava bitmiş bir dava değildir. Biz bu davayı kapatmış değiliz. Herkesin hakkını ve hukukunu korumak zorundayız. Siz kendi vatandaşınızın hakkını ve hukukunu korumayacak da ne yapacaksınız? O nedenle geldim. Oturduk ve konuştuk. Dertleştik. Olayı anlatan göz yaşlarını tutamadı, kardeşimiz. Hala bu acı yaşanıyor. Bunu çözmek zorundayız. Bu konuda biz elimizden geleni yapacağız. Bazı istekleri oldu. O isteklerin de takipçisi olacağız.

Bir konuya daha değinmek isterim. Ülkemize gelen, vatanımıza gelen Bin Selman ile ilgili olarak. Düne kadar her türlü hakareti yaptığınız, her türlü eleştiriyi yaptığınız kişi ile kucaklaşıyorsunuz. Üç, beş dolar için. Yani üç, beş kuruş için. Bunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kaldırması mümkün değildir. Bizim kaldırmamız mümkün değildir. ya bu ülkenin bir itibarı, bir saygınlığı vardır. Siz nasıl bu ülkenin saygınlığını, itibarını yerle bir edersiniz. Üç, beş kuruş için. Türkiye topraklarında bir cinayet işleniyor. Salman buraya gelmeden önce cinayet dosyası da kapatılıyor. Onu da araştıracağız. O dosya da bizim için kapanmış bir dosya değildir. Onun da gereğini yapacağız. Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde 'gider insanları öldürürüm. Bir konsoloslukta öldürürüm. Ondan sonra üstünü kapatırız. Böylece istediğim yerde, Türkiye'de cinayeti işlerim' diye bir hevese kapılmasın. Bu dersi vermezseniz, o hevese kapılanlar olur. Bu dersi vermek zorundayız. Bu da bizim hedeflerimizden, amaçlarımızdan birisidir. Türkiye'nin itibarına hiç kimse gölge düşüremez."

Kılıçdaroğlu, Kıbrıs Barış Harekatı'nı hatırlatarak Yunanistan'a yüklendi: Biz onlara göstereceğiz

Kılıçdaroğlu, "Yunanistan'ın adaları silahlandırması var, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna da şu yanıtı verdi: "Erdoğan iç politikada üst perdeden konuşur tabii. Atar, tutar, asarım, keserim, kırarım, şunu yaparım, bunu yaparım ama hayatın gerçeğine baktığınızda hiçbir şey yapmayan, eli kolu bağlı. Bir anlamda kendisi egemen güçlere teslim olmuş gibi bir havası var. Bunu görüyorsunuz zaten. Atmosferi de görüyorsunuz. Şunu söylemek isterim. İktidar değişecek. İktidar olacağız. Yunanlılar, Yunan yöneticileri, iktidarları bizim Kuvayi Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. Bizim hangi gelenekten geldiğimizi, ülkenin çıkarlarını nasıl koruduğumuz gayet iyi biliyorlar. O yöneticiler aynı zamanda rahmetli Ecevit'i de rahmetli Erbakan'ı da gayet iyi biliyorlar. Şimdi konuşsunlar. İktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz."

ANKA / Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Marmara Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (22)

Efeliyar Echki:

Bir Gram samimiyetlik yok, o ruh yok, boş...

Rasim Karakaya:

Bir CHP li olarak söylüyorum. Çok yanlıştasınız Kemal bey. Her tarafımız çevrildi, neden iktidara gelince Yunana karşı harekete geçmek. İşler çok tehlikeli. Saray ile bir an önce görüşmeli, bu konuda destek vermeli. Avrupaya lobi yapacak emekli diplomat heyetleri göndermelisiniz.

Kemal Aslan:

Ben sadece gördüklerimi soyluyorum suan kktc alip Guney ve kuzey birlestirip birlesik rum kesimi ya da rum kesimi diye ismi degistirebilirler bide alsa bile suan adanin etrafi amerika ve yunan askerleriyle cevrili turkiye yiyorsa gelsin alsin diyebilirler bu yasananlara bastan izin vermeseydik suriyeyi ortaya atip adalari silahlandirdilar turkiye izlediler...

Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title