Haberler

Kooperatif üyelerinin evlerinden çıkarıldığı iddiası

Güncelleme:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kayseri'de bir kooperatifin bazı üyelerinin evlerinden çıkarıldığı iddiasıyla ilgili, "Yaşanan sorunla ilgili çarşamba günü TBMM'de bu konuyu konuşacağız. Kayseri milletvekilimiz bu konuyu gündeme getirecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kayseri'de bir kooperatifin bazı üyelerinin evlerinden çıkarıldığı iddiasıyla ilgili, "Yaşanan sorunla ilgili çarşamba günü TBMM'de bu konuyu konuşacağız. Kayseri milletvekilimiz bu konuyu gündeme getirecek." dedi.

CHP Kayseri İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Öztunç, hafta sonu partilerinin Kayseri'deki "Belediye Başkanları Çalıştayı"na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bir kooperatif aracılığıyla Ambar Mahallesi'nde aldıkları evlerinden çıkartıldıklarını öne süren vatandaşların sorununu dinlediğini aktardı.

Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla konuyla ilgilendiklerini belirten Öztunç, mağduriyetin yaşandığı bölgeyi ziyaret ettiklerini anlattı.

Öztunç, ekonomik sıkıntının yaşandığı bir dönemde kooperatife üye olan kişilerin evlerinden çıkartıldığını dile getirdi.

Kooperatifte 550 üye olduğunu belirten Öztunç, şu ana kadar 4 ailenin evlerinden çıkartıldığını, 150 ailenin daha bu sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Farklı sebepler gösterilerek vatandaşların mağdur edildiğini ve evlerinden çıkartıldığını anlatan Öztunç, şunları kaydetti:

"Kış günü kar kış var, ekonomik kriz bir taraftan, insanları niye evlerinden çıkartıyorsunuz? Kayseri'de böyle bir durum var. Damadını bu topraklar için şehit vermiş bir kişiyi evden çıkartıyorlar. Engelli çocuğu var, evden çıkartıyorlar. Kanser hastası kadını evden çıkartıyorlar. Doktora gidemiyor, sokakta kalacak. Diyorlar ki 'Evi boşalt, çık. Çıkmazsan polis zoruyla çıkartırız'. Dört evi şu ana kadar polis zoruyla boşaltmışlar, Organize Kent Konut Yapı Kooperatifi'nde. Balyozla kapıyı kırmışlar. Bu, ne insanlığa sığar ne siyasete ne de Müslümanlığa sığar. Kış günü insanlar evden çıkartılır mı? Bir süre verin, zaman tanıyın. Konu mahkemede. Yargı bitmemiş. Süreç bir işlesin, belki insanlar haklı çıkacaklar, ev sahipleri evden çıkmak zorunda kalmayacak."

CHP olarak mağdurların sorununun çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Öztunç, şu anda Kayseri'de 8 ayrı kooperatifte benzer sorunun yaşandığını öne sürdü.

Öztunç, "Yaşanan sorunla ilgili çarşamba günü TBMM'de bu konuyu konuşacağız. Kayseri milletvekilimiz bu konuyu gündeme getirecek. Araştırma önergesi TBMM Genel Kurulu'na gidecek." diye konuştu.

Türkiye'nin dört bir tarafında yaşanan kooperatif sorunuyla ilgili bir yasa yapılması gerektiğini dile getiren Öztunç, sorunun çözülememesi durumunda her hafta milletvekilleriyle Kayseri'ye gelip eylem yapacaklarını belirtti.

Öztunç, bir gazetecinin, sosyal medyada yabancıların Türk lirasının değer kaybetmesiyle ilgili yaptığı paylaşımları nasıl değerlendirdiği sorusu üzerine, "Suriyeli'dir, Arap'tır, bir başkasıdır, öyle bakmıyorum ben. Onurumuz, şerefimiz, bayrağımızdır, İstiklal Marşı'mızdır, paramızdır. Kim bizim İstiklal Marşı'mızla, paramızla, bayrağımızla, kutsal kitabımızla dalga geçerse o büyük bir hata yapıyor demektir. Buna da devletin müdahale etmesi gerekir. Sen, benim parama hakaret ederek bana hakaret ediyorsun. Türk milletine hakaret ediyorsun." ifadesini kullandı.

Toplantıya, CHP milletvekilleri Ali Keven, Metin İlhan ve Çetin Arık ile Kayseri İl Başkanı Ümit Özer de katıldı.

Kaynak: AA / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Politika Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

2024 YKS tercihleri ne zaman? 2024 YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? YKS tercihleri nasıl yapılır? 23 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? KPSS ÖABT Sınavı Ne Zaman, Saat Kaçta ve Yerleri Açıklandı Mı? TCMB Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? MB faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Hafsanur Sancaktutan ve Kubilay Aka sevgili mi? SON DAKİKA: DEPREM Mİ OLDU? Deprem nerede oldu? Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

title