Haberi Paylaş

Demirtaş HDP için IBAN paylaştı: Gücünüze göre ister 1 lira ister 100 bin lira

Politika Haberleri

HDP, partinin Hazine yardımı hesabına bloke konulmasına karşın, "Hazinemiz halkımız" adlı bağış kampanyası başlatırken, cezaevinde tutuklu bulunan eski Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından paylaşım yaptı. IBAN hesabı paylaşarak destek isteyen Demirtaş, "HDP seçmenlerinin vergilerinden oluşan Hazine payına el koyanlara bir cevap verseniz ne güzel olur. Gücünüze göre ister 1 lira ister 100 bin lira." ifadelerini kullandı.

HDP Sözcüsü Ebru Günay, partisinin Hazine yardımı hesabına bloke konulmasına karşı "Hazinemiz halkımız" adlı bağış kampanyası başlattıklarını duyurdu. Günay, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Mahkemesinin HDP'nin kapatılması istemli davada, "kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması" başvurularını reddettiğini hatırlattı.

Söz konusu kararla anayasal bir hak olan Hazine yardımının bloke edilerek HDP'nin seçim çalışması yürütemez hale getirilmek istendiğini belirten Günay, "Bugün, 'Hazinemiz halkımız' kampanyasını halkımızın yoğun destek ve dayanışma talepleri üzerine başlatıyoruz. Halkımızın gücü ve dayanışmasıyla tarihimizin en görkemli seçim kampanyasını yürüteceğiz." dedi.

Kampanyayı eş genel başkanlar ve milletvekillerinin bağışlarıyla başlattıklarını ifade eden Günay, ardından örgütlü bulundukları bütün il ve ilçelerde yaygınlaştıracaklarını söyledi. Günay, şunları kaydetti: "Amacımız 3-4 ay boyunca sürdüreceğimiz bu kampanya boyunca en az 6 milyon seçmenimize ulaşmaktadır. İlçe ilçe köy köy bu çalışmaları yaygınlaştıracağız. 1 Şubat ile 21 Mart arası 3 milyon kişiye, 21 Mart'tan seçimlere kadar da en az bir 3 milyon kişiye daha ulaşmayı amaçlıyoruz."

Cezaevinde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da kampanyayla ilgili Twitter hesabından paylaşım yaptı. Kampanyaya destek çağrısı yaparak IBAN bilgileri paylaşan Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: "HDP seçmenlerinin vergilerinden oluşan Hazine payına el koyanlara bir cevap verseniz ne güzel olur. Gücünüze göre ister 1 lira ister 100 bin lira."

HDP, 2023 seçimleri için bağış kampanyası başlattı

Kaynak: AA / Politika

Halkların Demokratik Partisi Hisarcık 21 Mart Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Yorumcu Davut :

chpliler haydi! sandıkta her evden bir oy yetmez, her mecrada olduğu gibi burada da destek verin kardeşlerinize.

Cevap Yaz323Yayından Kaldır
ismail bey :

Kaçaktan, uyuşturucudan gelecek parayla devletten çok gelir getirirler,,

Cevap Yaz2115Yayından Kaldır
mardinli yiğit:

Doğru demiş, hazine yardımı HDP seçmelerinin vergileriyle oluşturulan bir şeydir..

Cevap Yaz169Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title