Haberler

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Merkez Pazaryeri'ni ziyaret etti

Güncelleme:

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Merkez Pazaryeri'nde yapılan çalışmaları inceledi ve eksiklerin tamamlanacağını belirtti. Pazarcı esnafının yeni yerlerine taşınmasının 2 hafta içinde gerçekleşeceğini söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün çalışmalarını yakından takip ettiği Merkez Pazaryeri'nde ilk tezgahlar hafta başında açılmıştı. Pazaryerine taşınma işlemi devam ederken alanı ziyaret eden Başkan "Eksikler tamamlanacak, iki hafta içinde pazarcı esnafımız yeni yerlerine taşınacak" dedi.

Başkan Faruk Özlü, Aziziye Mahallesi'nde inşası tamamlanan Merkez Pazaryeri'ni ziyaret etti. Hafta başında Destek Hizmetleri Müdürlüğü imkanları ile hazırlanan tezgahların açıldığı ve vatandaşların ziyaret ettiği pazaryerinde esnaf odası başkanı ve pazarcılarla buluşan Başkan Özlü, esnafı dinledi, merak edilen konular hakkında açıklama yaptı.

Yeni pazaryeri hakkında konuşan Faruk Özlü, Düzce'nin merkez pazaryerinde ki bazı eksiklerin en kısa sürede tamamlanacağını belirterek "Aziziye Mahallesindeki bu pazar Düzce'nin merkez pazaryeridir. İnşaatı tamamladık, şu an taşınma işlemini gerçekleştiriyoruz. Bir kısım esnafımız taşındı, bir kısmı taşınacak. Taşınma işinin de önümüzdeki 2 hafta içinde bitmesini temenni ediyoruz. Pazaryerimizde bazı eksiklikler olabilir bunları da tamamlayacağız. Bunlardan biri dış cephenin kapatılması idi. Bunu da yapacağız, dış cepheyi kapatıyoruz. Bir de sosyal alan oluşturma planımız vardı, onu da yapacağız" dedi.

Eski pazaryeri kalkıyor, yerine tuhafiyeler geliyor

Yıllardır kullanılan ve atıl görüntüsü ile ömrünü doldurduğu belirlenen eski pazaryerinin akıbeti hakkında da bilgiler paylaşan Özlü, "Eski pazaryerinden buraya taşınma işlemi tamamlandığında eski alanı kaldıracağız. Orada tuhafiyeciler için güzel bir pazaryeri inşa edeceğiz. Kalan yeri de ticari alan olarak değerlendireceğiz. Orada yapacağımız iş; altı ticari alan, üst kısımları ofis ya da konut şeklinde bir alan olacak. Daha çok Olimpiyat Kavşağı tarafına yakın yerdeki kısımları değerlendireceğiz" dedi.

"Kumaş pazarı için yeni bir yer belirledik"

Halk arasında kumaş pazarı olarak anılan Sosyete Pazarı'nın durumuna da açıklık getiren Başkan Faruk Özlü, "Vatandaşlardan gelen kumaş pazarına ilişkin soruları da şöyle yanıtlayayım; diğer adı sosyete pazarı olan bu pazar için başka bir yer belirledik. Bu konuda çok yoğun bir talep geldi. Bu talepler üzerine sosyete pazarının başka belirlediğimiz bir alanda daha düzenli bir şekilde devam etmesini sağlayacağız" ifadelerinde bulundu. - DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Faruk Özlü Düzce Politika Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title