Haberi Paylaş

Deprem bölgesini ziyaretinde dikkatlerden kaçmadı! Akşener rozetini neden taktığını açıkladı

Politika Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş deprem bölgesi Kahramanmaraş'ta açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunurken yakasındaki rozet dikkat çeken Akşener, "Deprem bölgesine ilk gelişimde rozet takmadım, arkadaşlarım da takmadı. Şimdi ikinci turda rozetimle geziyorum çünkü 14 Mayıs'ta bir seçim var" ifadesini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti lideri Meral Akşener, deprem bölgesi Kahramanmaraş'ta açıklamalarda bulundu.

Akşener basın mensuplarına yaptığı açıklamada "İlk geldiğimde gördüklerimin üzerine bugün gördüklerim, samimiyetle söylüyorum depremzede olarak söylüyorum, gerçekten göğsümü kabarttı kendimi çok iyi hissettim. Felaketi yaşayanlar, buna maruz kalanlar o dönemi unuttuğunu zanneder ama ilk tetiklendiğinde ortaya çıkar. Bunu iktidarın yapması gerekiyordu. Belediyelerin yapması gereken iş başka.

Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına çağrıda bulunmak istiyorum. Şiddetli bir depremden şiddetli bir felakete dönüştürdünüz. Merkezi hükümetin bütçesiyle belediyenin imkanlarını bir araya getirerek vatandaşa hizmet edin. 1999 depremini yaşamış biri olarak söylüyorum. Güçler birleştirilmediği takdirde, ekonomi birleştirilmediği takdirde bu işin altından kalkmak zorlaşır. Erdoğan, bırakın artık şuculuk, buculuk işlerini. Seçime yönelik ayrıştırmadan zararlı çıkacaksınız. Şu iki ayda bu insanlara acı çektirmeyin. Seçim bir rekabet ortamıdır. Kimse kimsenin düşmanı değildir. Ama bu kafada gidecekseniz söyleyeyim, bu kafada gidecekseniz askere tez alırsınız tezkere" diye konuştu.

Meral Akşener'in Kahramanmaraş'taki basın toplantısı sırasında yakasındaki rozet de dikkatlerden kaçmazken, gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna "Deprem bölgesine ilk gelişimizde hiçbir yerde rozet takmadık. Ben takmadım, arkadaşlarım da takmadı. Şimdi ikinci turda rozetimle geziyorum çünkü 14 Mayıs'ta bir seçim var. İster deprem bölgesi ister deprem bölgesi dışında kalan her bir alanda yaşayan yurttaşımız bir karar verecek. İlk gördüğümüz manzara gerçekten büyük bir afetti."

Yavaş ise konuşmasında "Sayın Genel Başkanım bunlarla ilgili zaman zaman biliyorsunuz polemik yapmak isteyenler var. Biz polemiklere girmiyoruz. İşimizi yapıyoruz, biz Kahramanmaraş halkı için buradayız.İstisnasız tüm belediyeler gücü yettiğince bir şeyler yapamaya çalışıyor. Burada artık biz siyasi tartışmalara artık aldırmıyoruz çünkü söylediğim gibi biz insani, kamu vazifemizi yapmak için buradayız" ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Meral Akşener Mansur Yavaş İYİ Parti Ankara Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

mertcee27:

Tükürdüğünü kurumadan yalayan boş iradesiz dirayetsizsin Akşener. Senin söylediklerine güvenilmez. İki gün geçmeden abilerin emrederse bu memleketi satarsın.

Cevap Yaz1133Yayından Kaldır
Deniz Özdemir :

Vatan hainleri göğsünü gerer gezer olmuş vatan severlere çatar olmuş nezaman bu hale geldik kadın ne söylese taşlama halka çalışın biraz diyecem ama doymaz gözünüz troller

Cevap Yaz2022Yayından Kaldır
Hasan Durmuş:

Reklam yap bakalım.siz paylaşırken vekilleri kadroları kavga ederken zafer kazanmis gibi ciglik atarken hükumet canla başla çalışıyordu sizde reklam yapmaya geliyorsunuz.bu millet ne yaptığını çok iyi biliyor.

Cevap Yaz1037Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title