Haberler

CHP'de İstifa Şoku

Politika Haberleri

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Sadettin Arslan, “Milletvekili adayı Ünal Demirtaş ile karşı karşıya kaldığımız sıkıntılar ve yaşadığımız gerçekler ışığında, artık Cumhuriyet Halk Partisinde, 30 Mart seçimlerinde hizmet etme sözü verdiğim halkımıza faydalı olamayacağım ortaya çıkmıştır” dedi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde CHP'li İl Genel Meclisi Üyesi Sadettin Arslan, "Milletvekili adayı Ünal Demirtaş ile karşı karşıya kaldığımız sıkıntılar ve yaşadığımız gerçekler ışığında, artık Cumhuriyet Halk Partisinde, 30 Mart seçimlerinde hizmet etme sözü verdiğim halkımıza faydalı olamayacağım ortaya çıkmıştır" dedi.

CHP Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Sadettin Arslan, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Arslan, 7 Haziran seçimleri ve sonrasında partisinin Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş'ın "Seninle görüşeceğiz" deyip seçim sonuçlarından sorumlu tuttuğunu ve seçim çalışmalarına kendilerini dahil etmediğini savundu. Arslan yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, halkımızın desteğiyle Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Zonguldak İl Genel Meclis Üyesi seçildim. 2000'li yılların başından itibaren gönül verdiğim ve her aşamasında çalışma içinde olduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nin bölgemizde başarılı olması ve halkımızın teveccühünü alabilmek adına, verilen her görevi yerine getirmek için gece gündüz çabaladığım ortadadır. 7 Haziran Seçimleri sonrası ortaya çıkan sonuçlar sonrası ve akabinde 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimler süreci içerisinde partimizin milletvekili adayı Ünal Demirtaş ile karşı karşıya kaldığımız sıkıntılar ve yaşadığımız gerçekler ışığında, artık Cumhuriyet Halk Partisinde, 30 Mart seçimlerinde hizmet etme sözü verdiğim halkımıza faydalı olamayacağım ortaya çıkmıştır. 7 Haziran seçimlerinde Partimizin Zonguldak Milletvekili adayı Ünal Demirtaş, seçimlerin hemen akşamında, bölgemizde çıkan sonuçların suçlusu olarak, kendisini değil bizleri görmüş olacak ki, bölge halkının oylarıyla seçilmiş partisinin İl Genel Meclis Üyesine, "Seninle görüşeceğiz" diyerek, Cumhuriyet Halk Partisi'nde bugüne kadar şahit olmadığım bir üslup ve tavırla daha ilk günden bir hesaplaşma içine girmiştir.

7 Haziran seçimleri sonrası, partimizin Milletvekilini, defalarca aramamıza rağmen, telefonlarımıza çıkmamış, partisinin İl Genel Meclis Üyesi!ni yok saymıştır. 7 Haziran öncesi ve 1 Kasım seçimleri öncesi yapılan çalışmalarına ısrarla bizi dahil etmemiştir. İl Genel Meclis Üyeleri, partilerin kırsalda olsun merkez de olsun, Milletvekilleriyle halkının arasında köprü vazifesi gören ve bölgesine hizmet getirmek için ulvi bir görevi üstlenen siyasi hizmetkarlardır. Hiçbir beklenti içinde olmadığımız bu görevi yürütürken, partimizin Milletvekili Ünal Demirtaş'ın, 'Ben Genel Merkezin adayıyım' edası içerisinde, halktan kopuk, 'Çalışacaksanız parti için çalışın' gibi yaklaşımlarıyla, bugüne kadar partiye gönül veren ve partisi için çalışan insanları dahi küstürerek, 'Nasıl olsa ben Milletvekili seçilirim' anlayışını Cumhuriyet Halk Partisinde yerleştirmiş, bizi Muhtarlarımız ve halkımız karşısında 'oy' isteyemez hale düşürmüştür. Tüm bu gerçekler ışığında, 30 Mart 2014 seçimlerinde bize oylarıyla destek veren halkımız, parti örgütlerimiz ve Genel Merkezimizin affına sığınarak, Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla arz ederim. Bölge halkımıza hizmet etme aşkımız ve şevkimizde hiçbir azalma olmadan İl Genel Meclis Üyesi olarak çalışmalarımı sürdüreceğimi bildirir, saygılar sunarım." - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Sadettin Arslan Ünal Demirtaş Zonguldak Politika Güncel Haberler

title