Haberi Paylaş

Babacan'dan kendisine "Yazıklar olsun" diyen Erdoğan'a yanıt: Benim utanacak bir şeyim yok

Politika Haberleri

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, Altılı Masa'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni için "Avrupa görecek, 'Aferin Türkiye'ye' diyecek" sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yazıklar olsun sana" diyerek tepki gösterdi. Babacan bu sözlere katıldığı bir programda yanıt verirken, "Demokrasiyi savunan herkes için Türkiye umut olacak diyorum. Biz yoksa kimsenin aferinine muhtaç değiliz. Benim utanacak bir şeyim yok. Utanacak birileri varsa kendileri." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında 6'lı Masa'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ne ilişkin görüşlerini açıklayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Bütün Avrupa'dan bunu izliyorlar. Ben Davos'taydım, kaç tane gazeteci gelip bana sordu 'Ne yapıyorsunuz?', onların hepsine bunları anlattım. Dediler ki çok güzel bir şey. Şimdi Avrupa'dan da bakacaklar 'Aferin Türkiye'ye' diyecekler" ifadelerini kullanmıştı. Babacan'ın bu sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dün bir eleştiri geldi.

"SEN BATI'NIN 'AFERİN' DEMESİNE MUHTAÇ MISIN"

Partisinin grup toplantısında, Babacan'ın sözlerini adını anmadan eleştiren Erdoğan, "İçlerinden birisi çıkıp 'Batı bize aferin diyecek' diyor. Yazıklar olsun. Sen Batı'nın 'Aferin' demesine muhtaç mısın?" ifadelerini kullandı.

BABACAN'DAN ERDOĞAN'A YANIT

Bugün Fox TV canlı yayınına katılan Babacan ise Erdoğan'ın bu eleştirilerine şöyle yanıt verdi: "Ben orada, 'Avrupa bile Türkiye'ye gıptayla bakacak' diyorum. Demokrasiyi savunan herkes için Türkiye umut olacak diyorum. Biz yoksa kimsenin aferinine muhtaç değiliz. Benim utanacak bir şeyim yok. Utanacak birileri varsa kendileri. Kişi başına milli geliri yıllarca düşürenler utansın."

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Ali Babacan AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

siyah.beyaz:

utanmadan laf değişiyor... milletin aklınla alay edıyor aklınca.

Cevap Yaz414Yayından Kaldır
İsmail Kabadayı:

Parti isimlerine bak deva :yok gelecek:gelmez :)

Cevap Yaz39Yayından Kaldır
Halil yılmaz:

Avrupa bakacakmış aferin Türkiye’ye diyecekmiş. Adamdaki beklentiye bakarmısınız. Avrupalı efendilerinden aferin bekliyor. Neye hizmet ettiğiniz belli değil

Cevap Yaz1933Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title