Haberler

Adalet Bakanı Tunç: 'Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu' sorusu dezenformasyondur

Güncelleme:

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun İstanbul'da karıştığı ve motokurye Yunus Emre Göçer'in hayatını kaybettiği kaza ile ilgili yöneltilen soruya yayın sırasında "Gündem Filistin" yanıtını verdi. Görüntülerin gündem olması sonrasında konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Tunç, "Bu tam anlamıyla bir dezenformasyondur. Motokurye kardeşimizin hak ve hukukunu korumak için, sorumlular hakkında gerekli soruşturmayı titizlikle takip edeceğimizi hatırlatmak isteriz" dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir etkinlik çıkışında muhabirin Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun İstanbul'da karıştığı ve motokurye Yunus Emre Göçer'in hayatını kaybettiği kazayla ilgili sorusuna "Gündem Filistin" yanıtını verdi. Konunun kamuoyunda geniş yankı uyandırması üzerine açıklama yapan Bakan Tunç, "Bu tam anlamıyla bir dezenformasyondur. Motokurye kardeşimizin hak ve hukukunu korumak için, sorumlular hakkında gerekli soruşturmayı titizlikle takip edeceğimizi hatırlatmak isteriz" ifadelerini kullandı.

BAKAN TUNÇ'TAN "GÜNDEM FİLİSTİN" YANITI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un Fox muhabirinin Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu hakkında sorduğu soruyu, "Gündem Filistin arkadaşım" diyerek cevaplamaması dikkat çekti. Muhabirin, "Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu…" diye başlayan sorusunu kesen Tunç, "Gündem Filistin… Bakın gündem Filistin… Tamam mı?" derken, muhabirin soruyu sürdürmesi üzerine "Gündem Filistin arkadaşım… Arkadaşım Filistin bak…" diye çıkıştı.

TUNÇ GÖRÜNTÜ GÜNDEM OLUNCA AÇIKLAMADA BULUNDU

Görüntülerin gündem olması üzerine açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabından "Adalet Bakanı Tunç'tan 'Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu' sorusuna 'Gündem Filistin' dedi" haberleri hakkında paylaşım yaptı.

"BU TAM ANLAMIYLA BİR DEZENFORMASYONDUR"

Bakan Tunç yaptığı paylaşımda, "Bu tam anlamıyla bir dezenformasyondur. Bir gün önce Fox muhabirinin Ankara'daki aynı konudaki sorusuna 'Sıfatı ne olursa olsun kanun önünde herkes eşittir, olayı tüm yönleri ile soruşturacağız' şeklindeki cevabımızı bildikleri halde; bu kez İstanbul'da Filistin ile ilgili bir programda kalabalığın arasından uzattığı mikrofonla ne dediğini duyamadığım yine Fox Tv muhabirine 'Şu anda Filistin ile ilgili programdayız' şeklindeki cevabımın çarpıtılarak yayılmak istenmesi tam bir dezenformasyon olup iyi niyetli bir tutum olmadığı açıktır. Vefat eden motokurye kardeşimizin hak ve hukukunu korumak için, sorumlular hakkında gerekli soruşturmayı titizlikle takip edeceğimizi tekrar hatırlatmak isterim" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Tunç: 'Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu' sorusu dezenformasyondur

NE OLMUŞTU?

Kennedy Caddesi, Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde 30 Kasım Perşembe günü öğlen saatlerinde meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü Yunus Emre Göçer (38)'in kullandığı motosiklete, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un kullandığı 06 CD 4581 plakalı otomobil çarpı. Çarpmanın etkisi ile yola savrulan Göçer ağır yaralandı. Kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 6 Aralık'ta hayatını kaybetti.

Adalet Bakanı Tunç: 'Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu' sorusu dezenformasyondur

KAZADA KUSURLU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli Mohamud hakkında dün yurt dışına çıkış yasağı koyarak kurye Göçer'in ölümünden sonra polisin kaza tutanağında kusurlu olmadığı belirtilen Mohamud hakkında yeni bir değerlendirme için dosyayı bilirkişiye göndermişti. Adli trafik bilirkişisi tarafından hazırlanan ve savcılığa dün sunulan raporda, Yunus Emre Göçer'in kusuru olmadığı, Somali cumhurbaşkanının oğlunun kusurlu olduğu belirtilmişti.

Adalet Bakanı Tunç: 'Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu' sorusu dezenformasyondur

YAKALAMA KARARI ÇIKTI AMA YURT DIŞINA KAÇTIĞI TESPİT EDİLDİ

Bilirkişi raporunun ardından soruşturmayı yürüten savcılık, şüpheli Mohamed Hassan Sehıkh Mohamud hakkında "Taksirle ölüme neden olma" suçu kapsamında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Savcılık talebinde, "5271 sayılı CMK'nın 98/1. maddesi uyarınca şüpheli hakkında yakalama emri düzenlenerek yakalandığında 24 saat içerisinde savcılıkta hazır edilerek ifadesinin alınması, ifadesi alındıktan sonra da serbest bırakılmayarak soruşturmayı yürüten savcının sevk durumunu değerlendirmesi" yer aldı.

Adalet Bakanı Tunç: 'Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu' sorusu dezenformasyondur

Yakalama kararının ardından Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un Ataşehir'deki adresine polis gitti. Ancak Mohammed Hassan Shekh Mohamud adresinde bulamadı. Yapılan tespitler sonrası Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un 2 Aralık'ta yurt dışına çıktığı belirlendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Filistin Somali Medya Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (10)

mardinli yiğit:

o garibanın hakkı kalmasın size!

200
3
yanıtYanıtla
albatros :

sadece kazaya sebep olan değil, yüzde yüz kusurlu olduğu şeklinde tutanak tutulduğu halde bir şekilde salıverilmesine göz yumanlar ve yetmiyormuş gibi tutanağı tutan polis memurları hakkında soruşturma açanlar da hesap versin.

167
3
yanıtYanıtla
ERKAN :

o polisin suçu var mı yoksa söyleneni mi yapmak zorunda kaldı?

yanıt39
yanıt13
Murat Vatansever:

hiç bir şey sorma, sorgulama, itaat et , biat et. ölen öldüğü ile kaldı! sosyal medya olmasa olay gündeme dahi gelmeyecek!. nasıl ödeyeceksiniz o hayatını kaybeden vatandaşın hakkını? cevap bile veremiyorsunuz! hep aynı tavır! üzücü ve ürkütücü bir hal aldı artık!

129
0
yanıtYanıtla
Emin Alıç:

Dezenformasyon olan sizsiniz de millet farkında değil

87
2
yanıtYanıtla
Emin Alıç:

Yorumu beğenmeyen vatandaş( çok umurumda olmamasına karşın)Allah sana layığını versin.

yanıt22
yanıt2
Nazlı Muhip:

Neyi dezenformasyon ya görüntüler var

83
1
yanıtYanıtla
hamdi sahin:

Neyi takip edeceksiniz güldürmeyin adamı, baştan salıver, iş işten geçtikten sonra yakalama emri çıkart. Mahkemeden gıyabında diyelimki 10 yıl hapis cezası çıktı, yurt dışından nasıl geri getirteceksiniz artık. İmkanı varmı ? O salıveren hakimler derhal açığa alınıp gerekirse meslekten ihraç edilmelidir. Filistin bizimde meselemizdir ancak, kendi vatandaşlarımızın hakkı her zaman bir adım önde tutulmalıdır.

73
0
yanıtYanıtla
ERKAN :

somali sizinle gurur duyuyor başkanım

66
0
yanıtYanıtla
Erkan Can :

somalilinin arkasında durup kaçmasına izin verdiğiniz gibi mi koruyacaksınız vefat eden kardeşimizin hakkını ?

61
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title