Haberler

31 Mart'ın "en"leri! İşte AK Parti ve CHP'nin en yüksek oy oranıyla kazandığı belediye başkanlıkları

Güncelleme:

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Siirt Tillo AK Parti'nin, İzmir Urla ise CHP'nin en yüksek oy oranıyla belediye başkanlığını kazandığı ilçeler oldu. AK Parti, Tillo'da belediye başkanlığı seçiminde yüzde 76,81'lik, CHP ise Urla'da yüzde 70,52'lik oy oranına ulaştı.

BÜYÜK BİRLİK'TEN ŞARKIŞLA'DA REKOR OY

Kayseri Özvatan MHP'nin, Diyarbakır Lice DEM Parti'nin, Konya Yalıhüyük Yeniden Refah Partisinin, Isparta Gelendost İYİ Partinin, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas Şarkışla ise BBP'nin 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkanlığını en yüksek oy oranıyla kazandığı ilçeler oldu.

Üçten fazla ilçe belediye başkanlığı kazanan partiler ile bağımsız adayların en yüksek oy oranına ulaştığı ilçeler şöyle:

31 Mart'ın 'en'leri! İşte AK Parti ve CHP'nin en yüksek oy oranıyla kazandığı belediye başkanlıkları

EN DÜŞÜK OY ORANIYLA KAZANILAN İLÇE BELEDİYESİ BAHÇESARAY

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde en düşük oy oranıyla kazanılan ilçe belediyesi ise Van'ın Bahçesaray ilçesi oldu. DEM Parti adayı, Bahçesaray'da yüzde 21,33'lük oy oranıyla belediye başkanı seçildi.

En düşük oy oranıyla kazanılan 3 ilçe belediyesi şöyle:

31 Mart'ın 'en'leri! İşte AK Parti ve CHP'nin en yüksek oy oranıyla kazandığı belediye başkanlıkları

Kaynak: AA / Politika

Bahçesaray AK Parti İzmir Siirt Urla Van Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Hz. Muhammed'in hayatı, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ne zaman vefat etti? Ne zaman peygamber oldu? Fil olayı nedir? Fil vak'ası nasıl yaşanmıştır? Fil yılı ne demektir? Fil suresi içerisindeki Fil olayı nedir? Fil suresi okunuşu ve anlamı! Hz. Muhammed (S.A.V.) ne zaman doğdu? Peygamberimizin doğum tarihi nedir, doğum günü ne zaman? Hz. Muhammed doğduğunda gerçekleşen mucizeler! 27 Kasım hangi burç? Kasım'ın 26'sı hangi burç? 27 Kasım burç özellikleri, sembolü ve gezegeni ne? 27 Kasım hangi burca ait? 26 Kasım hangi burç? Kasım'ın 26'sı hangi burç? 26 Kasım burç özellikleri, sembolü ve gezegeni ne? 26 Kasım hangi burca ait? 25 Kasım hangi burç? Kasım'ın 25'i hangi burç? 25 Kasım burç özellikleri, sembolü ve gezegeni ne? 25 Kasım hangi burca ait? 24 Kasım hangi burç? Kasım'ın 24'ü hangi burç? 24 Kasım burç özellikleri, sembolü ve gezegeni ne? 24 Kasım hangi burca ait? Türkiye babalar günü ne zaman 2024? Babalar günü hangi güne denk geliyor, tarihi ne? Ferdi Kadıoğlu, Aston Villa'ya mı gidiyor mu? Ferdi Kadıoğlu gidiyor mu? Fenerbahçe maçında yabancı hakem var mı? FB maçını yabancı hakem mi yönetiyor? Galatasaray maçında yabancı hakem var mı? GS maçını yabancı hakem mi yönetiyor? Yabancı hakem ne zaman gelecek? Hangi maçlarda yabancı hakem görev yapacak? Tarihte bugün ne oldu? 15 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 15 Nisan'da yaşananlar! Tarihte bugün ne oldu? 14 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 14 Nisan'da yaşananlar! 13 Nisan Tarihte Bugün ne odu? 13 Nisan'da ne oldu? 13 Nisan ne günü? 13 Nisan'da doğan ünlüler!
500

Yorumlar (20)

haksız mıyım:

Uzmanlar, CHP’nin başarısının altında yatan en önemli unsurlar arasında AKP seçmeninin sandığa gitmemesi, YRP’ye yönelen kitle, derinleşen yoksulluktur... bu, bugünkü cehp nin yayın organı cumhuriyetten alınmadır. yani cehp nin başarısı yoktur. muhafazakar seçmenin küskünlüğü ve başka partilere dağılması vardır. emanet oylarla 2028 hayali kuran aç tavuklara duyurulur

129
162
yanıtYanıtla
GÖKHAN UZUNALİ :

he he : )) aynen dediğin gibi. Hülooğğğğğğğğğ

yanıt62
yanıt33
Ugur Karamanli:

Peki diyelim öyle. Neden akp seçmeni küstü ? Akp’nin başarısızlığı olmasın nedeni? Toplam katılım oranı %80 civarında (düşük değil). Toplam oy sayısı CHP’de yükseliş gösterdi. Biraz daha analiz yapmalısın. Herkes birşeyler uydurur ;)

yanıt70
yanıt33
Serkan Wash:

Chp evet patlattı sandıkları ama Ak parti bu seçimde sadece kendini patlattı. Artık Allah Allah diyerek insanları kandıramayacaksınız, hırsızlık yapamayacaksınız! Koyun dediğimiz kitle bile ummadık bir şekilde uyanmaya başladı. Buda rabbimin bir kerameti işte.

75
28
yanıtYanıtla
Hamza AYKUT:

Kazandığınız seçimde bile koyun diyerek hakaret ediyorsunuz. Koyun dediğiniz seçmen düşünüp analiz edip öyle oy kullanıyor ki fikri değişebiliyor. Bu durum da pislik kokan sokaklarında yaşamayı kabul eden İzmir ve Kadıköy vatandaşları ne oluyor çok merak ediyorum.

yanıt35
yanıt5
Adem Örnek:

Soyadı gibi beynide yıkanmış Serkan, seçmen bunun sadece bir yerel seçim olduğu ve bu vesileyle iktidara uyarı vermek istediğinden ya sandığa gitmedi yada diğer partilere dağıldı, ancak genel seçimde bu seçmenin yarısı chp ye oy vermez o işler senin bildiğin gibi değil, burda chp kendine başarı çıkarmasın başarısız olan iktidardır. Kaldı ki, cumhurbaşkanının şahsi oyu her zaman partinin üzerinde olmuştur halkın nazarında biz rahatız sende rahat ol

yanıt7
yanıt3
ASar Gnc:

bu basari CHP basarisi degil, milletin Ak partiye olan inancini kaybetmesinden kaynaklidir. umarim CHP ekonomiyi düzeltir.

31
29
yanıtYanıtla
Orhan D:

CHP nin kemikleşmiş seçmeni söylüyor. Eşeği aday yapsalar yine oy veririz diye. Bu zihniyet neyi düzeltecek. Habire heykel diksin. Bulunduğumuz büyük şehir ilçesine son bir yılda 6 tane heykel diktiler. Evlere şenlik bir durum. :)

yanıt19
yanıt11
YILDIRAY YILDIRIM:

mansur başkanın oylarını niye yazmadınız adam % 30 fark attı.

37
6
yanıtYanıtla
null:

kendi kalesine gol Atan takım sahadan yenik ayrıldı olayın özü bu rakip sahada kendi gücüyle kazanmadı

13
5
yanıtYanıtla
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title