(Özel Haber) Büyük Buluşma

(Özel Haber) Büyük Buluşma
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yaşam

Türkiye'nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert'in ameliyat masasına yatmadan önce operasyon için gerekli şahitliğini, Türkiye'nin birinci yüz nakli operasyonu geçiren Uğur Uçar'ın yaptığı ortaya çıktı.

Türkiye'nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert'in ameliyat masasına yatmadan önce operasyon için gerekli şahitliğini, Türkiye'nin birinci yüz nakli operasyonu geçiren Uğur Uçar'ın yaptığı ortaya çıktı.

Türkiye'nin dördüncü yüz nakli ameliyatı olan Turan Çolak, yeni yüzüyle ilk doğum gününü kutladı. Çolak'ın mutlu gününe Türkiye'nin ilk yüz nakli operasyonunu geçiren Uğur Uçar da katılarak yalnız bırakmadı. Turan Çolak için Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Derneği (AKBOHÖNDER) tarafından tertiplenen doğum günü İzmir kordonda bulunan Şamdan Bar sahibi Mustafa Koç'un davetiyle burada kutlandı. Çolak'ın doğum gününe Uçar'ın yanı sıra AKBOHÖNDER başkanı ve Türkiye'nin ilk böbrek nakli olan ismi Mehmet Şahan, yine böbrek nakli olan Deniz Ercan ve İrfan Geveze ve kornea nakli olan Cansu Akkuş da katılarak arkadaşlarını mutlu gününde yalnız bırakmadı. Çolak'ın doğum gününde eğlenen ekibe sürpriz bir sanatçı da katıldı. İzmir'in sevilen sanatçısı ve türkülerin prensi olarak bilinen Hayri Küçük de tesadüfen geldiği barda Çolak'ın isteğini kırmayarak onlara eşlik etti. Küçük, istek parçaları tek tek söyleyerek Çolak'ın mutlu gününü şenlendirdi.

YÜZ YÜZE ŞAHİTLİK

Bu arada doğum günü kutlamasında açıklama yapan Uğur Uçar, Türkiye'nin beşinci yüz nakli operasyonu geçiren ve halen yoğun bakımda bulunan 26 yaşındaki Recep Sert için operasyon şahitliğini yaptığını söyledi. Uçar, şunları kaydetti: "Kendisinin dışında iki kişinin daha şahit olduğuna dair imzası gerekiyordu.Bir şahidi ben oldum biri de oradan bir arkadaşımızdı. Şu an yoğun bakımda tedavi görüyor. İnşallah bizim gibi hayata alışması için ve yaşaması için yeni yüzü ile sağlıklı olarak devam eder. Başta Prof. Dr. Ömer Özkan olmak üzere tüm doktorlara teşekkür ediyoruz. Dünya çapında bir isim olduğu için eli öpülesi bir adam. Kendini kanıtlamış biri."

Uçar, ayrıca kader arkadaşı Çolak'a uzun yıllar dileyerek; "Bugün onun dünyaya geldiği ilk doğum günü bir yaşına şimdi bastı. Uzun ömürler diliyorum" diye konuştu.

Yeni yüzüyle ilk doğum gününü kutlamanın sevincini yaşayan Turan Çolak ise, arkadaşlarına bu gününde yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerini sundu. Sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Çolak, sözlerini şöyle sürdürdü: "İki gün önce büyük bir operasyon yaptılar. Bugün ben de ilk yeni yüzümle doğum günümü kutluyorum. Çok mutluyum. Ben hala fizik tedavi görmekteyim. Gözlerimden ufak bir operasyon geçireceğim bayramdan sonra. Şu an iyi gidiyor. Yaşımız daha genç bugün 36 yaşıma bastım."

Geçirdiğ başarılı böbrek nakli sonrası ikinci bir yaşama başlayan İrfan Geveze de, artık daha sıcak bir aile olduklarını belirterek, aralarında daha güçlü bir birliktelik oluştuğunu vurguladı.

Çolak'a mutlu gününde şarkılarıyla eşlik eden İzmirli sanatçı Hayri Küçük de, "kutlamayı gördüğümde gerçekten çok duygulandım. Arkadaşlarımı bu mutlu günlerinde umarım eğlendirmişimdir. Benim için güzel bir gündü. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımıza organlarını bağışlayarak ikinci bir hayat sürmelerinde yardımcı olan aileleri de gerçekten kutluyorum. Kendilerine ne kadar minnet duysak azdır" dedi.

Misafirleri mekanınında ağırlamaktan gurur duyduğunu belirten Adnan Koç ise; şunları söyledi: "Onları burada ağırlamaktan gurur duydum. Onların bu şekilde eğlenmesi bizi mutlu ediyor. Ben bireysel olarak organ bağışını destekliyorum. ve bu arkadaşlarımıza organlarını bağışlayarak ikinci bir hayat bahşeden vatandaşlarımıza gerçekten minnet duyuyorum"

Ekip daha sonra birlikte İzmir'i gezmek için yola koyuldu. - İZMİR

(Özel Haber) Büyük Buluşma
(Özel Haber) Büyük Buluşma
(Özel Haber) Büyük Buluşma
(Özel Haber) Büyük Buluşma
(Özel Haber) Büyük Buluşma

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title