Otizmli Çocuklar Kampı Kapadokya'da Düzenleniyor

Otizmli Çocuklar Kampı Kapadokya'da Düzenleniyor

14.07.2017 14:13 | Son Güncelleme: 14.07.2017 14:13
Otizmli Çocuklar Kampı Kapadokya'da Düzenleniyor

Haber - Kamera: Sinan KORKMAZER /NEVŞEHİR,DHA)BU yıl 11. cisi düzenlenen Otizmli çocuklar kampı Nevşehir merkeze bağlı Göreme beldesinde başladı.

Haber - Kamera: Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,DHA)BU yıl 11. cisi düzenlenen Otizmli çocuklar kampı Nevşehir merkeze bağlı Göreme beldesinde başladı.

Kapadokya Rotary Kulübü tarafından bu yıl 11.cisi düzenlenen Otizmli çocuklar yaz kampına Türkiye'nin değişik illerinden 30 otizmli çocuğun yanı sıra 43 ebeveyn olmak üzere toplam 73 kişi katılıyor.

Çeşitli sosyal ve kültürel içerikli faaliyetin gerçekleştirileceği ve 3 gün sürecek olan yaz kampına katılan otizmli çocukların Türkiye'de önemli bir farkındalığı paylaştıklarına dikkat çeken Kapadokya Rotary kulübü dönem başkanı İlknur Sönmez Karakaya, 'Bu yıl Kapadokya'da 11.cisi düzenlediğimiz Otizmli çocuklar yaz kampımıza katılan çocuklarımıza ve ailelerine bölgemize bir kez daha hoş geldiniz diyoruz. Her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında düzenlediğimiz bu kampı geleneksel hale getirmiş bulunuyoruz. Bu kampın uzun yıllar sürmesini temenni ediyoruz. 11 yıldan beri 1000 aileyi bölgemizde misafir ettik ve masum yüreklere dokunduk. Bizlere her yıl destek veren iş adamı Musa Ertaş Kapadokya Üniversitesine de teşekkür ederimö dedi.

Yaz kampının açılış programında ayrıca bu etkinliğe destek verenlere teşekkür plaketleri verildi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title