Nevşehir Roman Müzisyenler Roman Aday İçin Stüdyoya Girdi

Nevşehir Roman Müzisyenler Roman Aday İçin Stüdyoya Girdi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Roman müzisyenler Roman aday için stüdyoya girdiAK Parti'nin İzmir'de seçilebilecek sıradan milletvekili adayı gösterdiği Roman Cemal Bekle için şarkı hazırlandı.

Roman müzisyenler Roman aday için stüdyoya girdi

AK Parti'nin İzmir'de seçilebilecek sıradan milletvekili adayı gösterdiği Roman Cemal Bekle için şarkı hazırlandı. Emine Şenlikoğlu'nun 'Çingene' adlı romanının kahramanı Roman müzisyen Serpil Özkasap'ın sözlerini 9 saatte yazdığı şarkıyı, 'Çılgın Cemal' lakabıyla bilinen Cemal Yüktaşıyan düzenledi. Cemal Bekle, adına yapılan şarkıyı stüdyoya girerek seslendirdi ve seçmenine Roman konservatuvarını kurma sözü verdi.

Geçmiş seçimlerde İzmir'den 3 kez milletvekili aday adayı olan ilk kez birinci bölge dördüncü sıradan aday gösterilen Roman Cemal Bekle, Romanlar'ı sevindirdi. Cemal Bekle için stüdyoya giren Roman müzisyenler, 'Cemal Bekle Romanlara vekil oldu' isimli bir seçim şarkısı hazırladı. Sözleri, Emine Şenlikoğlu'nun 'Çingene' adlı romanının kahramanı Roman müzisyen Serpil Özkasap'a ait olan bestenin düzenlemesini ise 'Çılgın Cemal' lakabıyla tanınan Cemal Yüktaşıyan (30) yaptı. Kendisi için şarkı yapan Roman müzisyenlerin bu tavrı karşısında duygulanan Cemal Bekle, stüdyoya girerek seçim şarkısını müzisyenler ile birlikte seslendirdi. 3 kez aday olduğunu fakat seçilemediğini söyleyen Cemal Bekle, listeye bu kez 4'üncü sıradan girdiği için mutlu olduğunu belirtti. Roman mahallelerinde yıllardır bir milletvekili çıkması yönünde yoğun taleplerin olduğunu söyleyen Bekle, Böyle bir temsiliyet bekleniyordu. Liste açıklanınca vatandaşlarımız da biz de son derece mutlu olduk. Sevgi beraberinde sorumluluk da getiriyor. Omuzlarımızdaki yükün farkındayız diye konuştu.

SEÇİM ŞARKISINI 9 SAATE YAZDI

Cemal Bekle'nin aday olduğunu duyunca çok sevindiğini ve hemen bir şarkı bestelediğini ifade eden Roman müzisyen Serpil Özkasap, 1990 yılından beri Romanların toplum tarafından kabul edilmeleri için elimden geleni yaptım. 10 yıldan beri Cemal Bekle ile çalışıyorum. Kardeşimiz bizim. Duyunca çok sevindim. Yıllardan beri yaptığım dualar kabul oldu. Özellikle AK Parti'den Roman milletvekilinin çıkması için çok dualar ettim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a özellikle teşekkür ettim. Onun vekil adayı olmasını çok istedik ve bunun için çok çalıştık diye konuştu. Bekle'nin aday olduğunu duyunca, 9 saat süren bir çalışma sonrası seçim şarkısını ortaya çıkaran ve verdikleri mücadelenin şarkının sözlerine yansıdığını ifade eden Serpil Özkasap, şunları söyledi Üzerinde 9 saat çalıştım, daha güzel bir şey olabilirdi ama bu kadar oldu. Bu da içten gelerek oldu. Sesimize ses olacağına inanıyorum. Çok iyi yürekli bir çocuk, sözünün arkasında duran bir çocuk. Herkesin Cemal Bekle'yi desteklemesini istiyorum. Her partiden insanın, yılların vermiş olduğu dışlanmışlığın telafisi olarak Cemal Bekle'ye oy vermesini, desteklemelerini istiyorum. En büyük Roman Recep Tayyip Erdoğan.

'AK PARTİ'DEN CEMAL'İ DE ANKARAYA SİZ YOLLAYIN'

Serpil Özkasap'ın yazarken Cemal Bekle'nin dört kez aday adayı olduğunu da vurguladığı şarkının sözleri şöyle

SabIrla koruk helva oldu helva oldu.

Cemal Bekle Romanlara vekil oldu.

Çok bekledik senelerce, umudumuz Cemal Bekle .

Kıskanmayin çatlamayın, rakip diye ağlamayın.

Ak Parti'den Cemal'i de Ankaraya siz yollayın.

Yıllarca cok çalışdık, kapı kapı dolaştık.

Simit boyoz ayranla Ankara yollarında otobüste sabahladık.

Üç dönemi atlattık sonunda Cemal Bekle'yi vekil yaptık.

Derdimize derman olsun, kalbimize dil olsun.

Ak Parti içinde bir vekil de Cemal Bekle olsun .

İki kisi yanyana, biri ak biri kara. Hic bosuna bizim oylar Cemal Bekle'nin sandığına.

ROMAN KONSERVATUVARI SÖZÜ

Cemal Yüktaşıyan da Cemal Bekle'yi 15 yıldır tanıdıklarını belirtti. 2015 seçimlerinde, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu için de seçim şarkısı yaptıklarını söyleyen Cemal Yüktaşıyan, şimdi de stüdyoya Cemal Bekle için girdiklerini ifade etti. Yüktaşıyan, Cemal ağabey için güzel bir şarkı yaptık. Cemal Bekle, milletvekilliğini hak eden, kültürlü, okumuş, bilinçli, Romanların derine derman olabilecek potansiyele sahip biri. Romanların sorunlarını Meclis'e iyi bir şekilde taşıyacağını düşünüyorum. En azından Roman müzisyenler için bir şeyler yapabilir. Roman Konservatuarı kurulması için çalışabileceğini söyledi. Roman sanatçıların daha iyi yerlere gelmesi için çalışacağını söyledi diye konuştu.

Nevşehir Roman Müzisyenler Roman Aday İçin Stüdyoya Girdi
Nevşehir Roman Müzisyenler Roman Aday İçin Stüdyoya Girdi
Nevşehir Roman Müzisyenler Roman Aday İçin Stüdyoya Girdi
Nevşehir Roman Müzisyenler Roman Aday İçin Stüdyoya Girdi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title