MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU HABERLERİ

Mustafa Sezgin Tanrıkulu haber, Mustafa Sezgin Tanrıkulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Sezgin Tanrıkulu

Mustafa Sezgin Tanrıkulu

Doğum Yeri Diyarbakır / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1963

Mustafa Sezgin Tanrıkulu Kimdir ?

1963 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. 1986 – 1998 yılları arasında 10 yıl süre ile Diyarbakır Barosunda yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı ve genel sekreterlik görevlerinde bulundu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 08.04.2021
Son dakika... CHP'li Tanrıkulu'nun "Cumhurbaşkanına hakaret" davasında "durma" kararı verildi
İddianameden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı aracılığıyla, kapatılan Zaman gazetesinin 1 Haziran 2015 tarihli nüshasında yer alan bir yazıda o dönem CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun ifadelerinde hakaret edildiği anlatılarak suç duyurusunda bulunulduğu belirtiliyor.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 14.10.2019
CHP'li Tanrıkulu hakkında soruşturma
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili ifadelerinden dolayı resen soruşturma başlattı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 14.10.2019
Chp'li tanrıkulu'na soruşturma
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun 12 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı bildirilen 'Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır' şeklindeki paylaşımı ve aynı gün bazı medya kuruluşlarına verdiği röportajdaki bir kısım açıklamaları nedeniyle, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır" denildi.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 14.10.2019
CHP'li Tanrıkulu'na "Barış Pınarı Harekatı" soruşturması
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Twitter hesabından "Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır" paylaşımını yapan CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında resen soruşturma başlattı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 14.10.2019
Chp'li tanrıkulu'na soruşturma
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun 12 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı bildirilen 'Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır' şeklindeki paylaşımı ve aynı gün bazı medya kuruluşlarına verdiği röportajdaki bir kısım açıklamaları nedeniyle, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır" denildi.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 21.05.2019
Dha Ankara - İçişleri Bakanlığı'ndan 'Soru Önergesi' Açıklaması - 2 (Yeniden)
'ABARTILI MALİYET RAKAMI YER ALMIŞTIR' Yine bugün CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun, 2015-2018 döneminde Emniyet Genel Müdürlüğü'nün silah alımına ilişkin hangi firmaya ne kadar ödeme yapıldığına ilişkin soru önergesine verilen cevabın da kamuoyuna çarptırılarak servis edildiği belirtilerek şöyle denildi: "Basına verilen bilgilerde değişik firmalardan alınan silahların toplam maliyetinin 3 milyar 469 milyon 320 bin TL olduğuna dair gerçekle alakası olmayan, tamamen abartılı maliyet rakamı yer almıştır.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 21.05.2019
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Soru Önergesi' Açıklaması (2) Yeniden
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı ile ilgili konularda yanıtlanmak üzere milletvekillerince TBMM Başkanlığı'na sunulan yazılı soru önergelerine cevapların verildiği belirtildi. Birçok milletvekilince bu cevapların basına doğru servis edildiğine işaret edilen açıklamada, "Bazı milletvekillerince ise kimi zaman çarpıtılarak, kimi zaman anlamından kopartılarak kimi zaman da tahrif edilerek kamuoyunda yanlış anlaşılmalara mahal verecek şekilde basın ile paylaşılmaktadır" denildi.  'ÖNCEKİ YILLARI DA KAPSAYAN TOPLAM SİLAH RUHSATLARINI İÇERİYOR' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in silah ruhsatlarıyla ilgili soru önergesine verdiği cevaba ilişkin bazı basın yayın organlarında, 2018 yılında 273 bin 447 silah ruhsatı düzenlediğine dair gerçek dışı bilgilere yer verildiği kaydedilerek "Oysa ki Bakanlığımızın soru önergesine verdiği cevap çok açık ve netti. Verilen cevapta 'Güvenlik görevlileri dışındaki kişilere 2018 Kasım itibarıyla 273 bin 447 silah ruhsatı düzenlenmiştir'. ifadesi yer almıştır. Bu ifadeden de anlaşılacağı üzere 273 bin 447 silah ruhsatı rakamı sadece geçen yılın rakamı olmayıp, daha önceki yılları da kapsayan toplam (kümülatif) silah ruhsatlarını içermektedir" denildi.   'ABARTILI MALİYET RAKAMI YER ALMIŞTIR' Yine bugün CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun, 2015-2018 döneminde Emniyet Genel Müdürlüğü'nün silah alımına ilişkin hangi firmaya ne kadar ödeme yapıldığına ilişkin soru önergesine verilen cevabın da kamuoyuna çarptırılarak servis edildiği belirtilerek şöyle denildi: "Basına verilen bilgilerde değişik firmalardan alınan silahların toplam maliyetinin 3 milyar 469 milyon 320 bin TL olduğuna dair gerçekle alakası olmayan, tamamen abartılı maliyet rakamı yer almıştır.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 20.05.2019
İçişleri Bakanlığı: "Bakanlığımızca Verilen Cevapları Bazı Milletvekilleri Çarpıtıyor"
Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in Silah Ruhsatlarıyla ilgili Soru Önergesi'ne verdiği cevaba istinaden, 13.05.2019 tarihinde bazı basın yayın organlarında, "2018 yılında 273.447 silah ruhsatı düzenlediğine" dair gerçek dışı bilgilere yer verildiği belirtilerek şu bilgiler paylaşıldı: "Oysa ki Bakanlığımızın soru önergesine verdiği cevap çok açık ve netti. Verilen cevapta 'Güvenlik görevlileri dışındaki kişilere 2018 Kasım itibariyle 273.447 silah ruhsatı düzenlenmiştir.' ifadesi yer almıştır. Bu ifadeden de anlaşılacağı üzere 273.447 silah ruhsatı rakamı sadece geçen yılın rakamı olmayıp, daha önceki yılları da kapsayan toplam (kümülatif) silah ruhsatlarını içermektedir. Yine bugün bazı basın yayın kuruluşlarında Bakanlığımızın CHP İstanbul Milletvekili Sn. Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun '2015-2018 döneminde Emniyet Genel Müdürlüğünün silah alımına ilişkin hangi firmaya ne kadar ödeme yapıldığına ilişkin soru önergesine' verdiği cevap da kamuoyuna çarptırılarak servis edilmiştir.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 20.05.2019
İçişleri Bakanlığından "Soru Önergesi" Açıklaması
İçişleri Bakanlığından, bugün bazı basın yayın kuruluşlarında Bakanlığın, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun "2015- 2018 döneminde Emniyet Genel Müdürlüğü'nün silah alımına ilişkin hangi firmaya ne kadar ödeme yapıldığına ilişkin soru önergesine" verdiği cevabın...
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 17.01.2019
TBMM Genel Kurulu
CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Hrant Dink cinayetine ilişkin "Hazırlanışı, işlenişi ve sonraki soruşturması AK Parti iktidarı döneminde olan bir cinayettir.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 19.07.2018
TBMM Kararı Resmi Gazete'de
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Başkanvekilliğine Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Başkanvekilliğine İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Sözcülüğe Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Katipliğe Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş getirildi.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 11.07.2018
Potoçari, Cenaze Töreninin Ardından Sessizliğe Gömüldü
Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazovic'in kıldırdığı cenaze namazı ve anma törenine Türkiye'den Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yanı sıra AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu da katıldı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 11.07.2018
Srebrenitsa Soykırımının 23. Yıl Dönümü
Anma törenine Türkiye'den Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yanı sıra AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, CHP Tekirdağ Milletvekili Faruk Öztrak, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu da katıldı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 10.01.2018
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Açıklaması
Tanrıkulu ise OHAL'siz demokrasinin haber alma özgürlüğünün olduğu bir Türkiye oluşturma emeklerinden dolayı gazetecilere teşekkür etti. Tanrıkulu, "Bir medya sahibi oldum, ağır ortam nedeniyle kendi medyamızı oluşturmaya çalışıyoruz. MST TV, Mustafa Sezgin Tanrıkulu TV, aynı zamanda mağdurların televizyonu" ifadelerini kullandı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 21.12.2017
Türkiye'de 2017 Böyle Geçti (9)
8 EYLÜL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Zafer Çağlayan'ın adının ABD'deki iddianamede yer almasına ilişkin, "Bizim eski Ekonomi Bakanımıza yönelik atılan bu adımı açık söylüyorum ben Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Atılan bu adımlar tamamen siyasidir. ABD bir defa bu konuyu tabii bu gidişimizde orada da inşallah görüşme fırsatı buluruz, gözden geçirmesi lazım. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor." değerlendirmesinde bulundu. Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 2'si firari, 43'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın duruşması başladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, Twitter'daki "devletin silahlı insansız hava araçlarıyla sivil vatandaşları vurduğu" paylaşımı nedeniyle soruşturma başlattı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 21.12.2017
Türkiye'de 2017 Böyle Geçti (12)
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu ve HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp hakkında farklı gerekçelerle ayrı ayrı fezleke hazırlandı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 13.12.2017
Kılıçdaroğlu ve Bazı Milletvekilleri Hakkında Fezleke
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu ve HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp hakkında farklı gerekçelerle ayrı ayrı fezleke hazırladı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 08.09.2017
Tanrıkulu Hakkındaki Soruşturma
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, Twitter'daki "devletin silahlı insansız hava araçlarıyla sivil vatandaşları vurduğu" paylaşımı nedeniyle başlattığı soruşturmaya ilişkin, "Mesele...
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 08.09.2017
Tanrıkulu Hakkında Soruşturma
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, Twitter'daki "devletin silahlı insansız hava araçlarıyla sivil vatandaşları vurduğu" paylaşımı nedeniyle soruşturma başlattı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 08.09.2017
CHP'li Sezgin Tanrıkulu Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun Twitter hesabından paylaştığı mesajla devletin silahlı insansız hava araçlarıyla sivil vatandaşları vurup öldürdüğünü iddia ederek Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin manevi şahsiyetini aşağıladığına dair somut deliller bulunduğundan dolayı Başsavcılığımızca hakkında TCK'nın 301.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 08.09.2017
Dha Ankara - CHP'li Tanrıkulu Hakkında Soruşturma Başlatıldı
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, silahlı insansız hava araçlarıyla ilgili sözleri nedeniyle soruşturma başlatıldı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 08.09.2017
CHP'li Tanrıkulu Hakkında Soruşturma Başlatıldı
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, silahlı insansız hava araçlarıyla ilgili sözleri nedeniyle soruşturma başlatıldı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 23.05.2017
CHP'li Milletvekilinden "Mst Tv"
CHP İstanbul milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, kendi isminin baş harflerinden oluşan "MST TV" ile sosyal medya üzerinden yayın yapacak.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 21.04.2017
Daeş'li Teröristin TBMM Bahçesinde Keşif Yaptığı İddiası
CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, 'DAEŞ'li bir teröristin TBMM bahçesinde keşif yaptığı iddiasına' ilişkin soru önergesi verdi.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 02.02.2017
Başbakan Yardımcısı Türkeş'ten Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Bünyesinde Çalışan...
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, CHP İstanbul Milletvekili Sayın Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesini cevapladı.
Mustafa Sezgin Tanrıkulu - 19.01.2017
Tarım Bakanı Çelik, CHP'li Tanrıkulu'nun Yazılı Soru Önergesine Cevap Verdi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun kendisine yazılı soru önergesi aracılığıyla yönelttiği sorulara cevap verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mustafa Sezgin Tanrıkulu Haberleri | Mustafa Sezgin Tanrıkulu Kimdir - Haberler - Mustafa Sezgin Tanrıkulu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Sezgin Tanrıkulu kimdir, hayatı ve biyografisi. Sezgin Tanrıkulu kimdir? Sezgin Tanrıkulu kaç yaşında, aslen ner
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 14:31:35. #1.14#

title