Muğla Tlb'den 'Atatürkçülük Okulları' Eğitimi

Muğla Tlb'den 'Atatürkçülük Okulları' Eğitimi

Tlb'den 'Atatürkçülük Okulları' eğitimiTÜRKİYE Liseliler Birliği (TLB) tarafından düzenlenen 'Atatürkçülük Okulları'nın ilk ayağı, Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleştirildi.

Tlb'den 'Atatürkçülük Okulları' eğitimi

TÜRKİYE Liseliler Birliği (TLB) tarafından düzenlenen 'Atatürkçülük Okulları'nın ilk ayağı, Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleştirildi. Öğrencilere verilen eğitimde, Atatürkçülük ve Teşkilatçılık anlatıldı.

TLB tarafından 21 merkezde düzenlenecek olan Atatürkçülük Okulu'nun ilk eğitimi, Bodrumlu gençlere verildi. Bodrum'daki bir otelde gerçekleştirilen eğitime; TLB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, Türkiye Gençler Birliği Eğitim Sorumlusu Işıkgün Akfırat, TLB Bodrum Başkanı Yağız Coşkun ve birçok genç katıldı. Atatürk ve teşkilatçılık konularında gençlerin bilgilendirildiği eğitimi TLB Genel Başkanı Yıldırım Gençer verdi. Gençler, Atatürk'ün ulusal ve uluslararası kaynaklardan etkilendiği fikir akımlarını öğrendi.

21 merkezde gerçekleştirecekleri bu okullar ile binlerce gence ulaşmayı hedeflediklerini belirten Gençer, Amacımız, Atatürk devrimlerini öğrenmek ve günümüzdeki ihtiyacını tekrar anlamak. Fethullah Gülen'in 'altın nesil' diye Türk milletinin önüne altın tepside sunduğu gençlik ve onu yetiştiren zihniyet, 15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştirmiştir. 277 vatandaşımızı şehit verdiğimiz bu kalkışmadan sorumlu olan o altın nesildir. Okullarda andımızı yasaklayan, vatanseverliği ve Atatürkçülüğü mahkum etmeye çalışan zihniyet budur. Fakat aynı yanlışlar maalesef hala devam etmektedir. Mustafa Sabri, Said-i Nursi gibi vatan ve millet düşmanlarının, Kurtuluş Savaşı'nda mandacılığı savunan kişilerin isimleri bugün hala Milli Egitim Bakanlığı'na bağlı liselere verilmektedir. Yeni Fethullah Gülen'lerin yapılanmasına alan açacak uygulamalara son verilmelidir. Eğitim politikalarındaki yanlış uygulamalarla terör örgütlerinin yüzünü güldürmeyelim. PKK ve FETÖ'ye umut yaratan girişimlere dur diyelim. Cephede kahramanca savaşan Mehmetçiğimizin moralini bozmayalım diye konuştu.

TLB KENDİ ÇÖZÜMÜNÜ KENDİ HAZIRLAR

Konuşmasını sürdüren Gençer, Eğer Milli Eğitim Bakanlığı bu sorunlara müdahalede yetersiz kalıyor ve hatta sorunları daha da büyütüyorsa, TLB kendi çözümünü kendi hazırlar. Düzenlediğimiz Atatürkçülük Okulları ile arkadaşlarımıza Milli Eğitim Bakanlığı'nın unutturmaya çalıştığı değerleri tekrar hatırlatacağız. Türk devriminin kökenlerini öğreteceğiz. Atatürk'ün yurtiçinde ve yurtdışında etkilendiği fikir akımlarını öğreneceğiz. Atatürk'ün lise yıllarından başlayarak teşkilatlı hayata verdiği önemi öğreneceğiz. Bu okullarda rekabet yok, not kaygısı yok. Bu okullarda paylaşmak var, birlikte öğrenmenin mutluluğu var, ülkemizin milli birliği ve bütünlüğü var, Atatürk ilke ve devrimleri var. Bu okullarda milli bilimsel ve laik eğitim var, ülkemizin kurucu felsefesini ve bizi biz yapan milli değerlerimizi öğrenmek var dedi.

Yıldırım Gençer'in konuşmasından sonra saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuyan gençlere, yaklaşık 3 saat süren eğitim verildi.

Kaynak: DHA