Muğla'da Aşkın Çatıya Çıkardığı Gençler Dünya Evine Girdi

Muğla'da Aşkın Çatıya Çıkardığı Gençler Dünya Evine Girdi

02.02.2014 09:13 | Son Güncelleme: 02.02.2014 09:13

Muğla’nın Fethiye ilçesinde ailesi evlenmelerine izin vermeyince aşkıyla birlikte çatıya çıkan 16 yaşındaki genç kız muradına erdi.

Annenin şikayeti geri çekmesi üzerine intihardan vazgeçen aşıklar, “Bir delilik yaptık ama sonunda istediğimiz oldu” dedi.

Fethiye’nin Karaçulha beldesinde 03 Ocak’ta meydana gelen olayda; serbest meslek sahibi Emrah Zehir (20), aşık olduğu ve ailesinin evlenmelerine izin vermediği 16 yaşındaki Zeynep Toklu’yu kaçırmıştı. Toklu’nun annesi Duygu Toklu’nun şikayetçi olması üzerine iki aşık, Çalıca Mahallesindeki 4 katlı bir inşaata çıkarak birlikte intihar girişiminde bulunmuştu. “İntihar ediyoruz. Biz birbirimizi seviyoruz. Ben cezaevine girmek istemiyorum. Biz evleneceğiz” diyerek yakınlarından yardım isteyen gençler, annenin şikayetini geri çekmesi üzerine çatıdan indirilmişti.

Çatıdan el ele indikten sonra karakola giderek ifade veren Emrah Zehir ve Zeynep Toklu, serbest kaldıktan yaklaşık 1 ay sonra düzenlenen düğünle dünya evine girdi. Karaçulha Belediyesi Kültür Merkezine davullu zurnalar eşliğinde giren genç çift, gecenin sonuna kadar arkadaşlarıyla birlikte dans ederek doyasıya eğlendi. Aşkın çatıya çıkardığı gençlerin düğün törenine Ölüdeniz Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz ve MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.“Bu gece bizim gecemiz” diyerek sevinçlerini ifade eden Emrah ve Zeynep Toklu, “2 yıldır beraberdik. Birbirimizi çok sevdik. Birbirimize kavuştuğumuz için sevincimize diyecek yok. Allah ayırmadığı sürece hep mutlu olacağız. Şu anda daha fazla konuşmak istemiyoruz. Çok mutluyuz” dediler.

ÇATIYA ÇIKINCA ÇOK KORKMUŞ

Çatıya çıkmaya birlikte karar aldıklarını ancak çok korktuğunu ifade eden Zeynep Zehir,“Her şey kısa sürede oldu. Bir delilik yaptık. Sonunda beklediğimiz, istediğimiz de oldu. Şu anda herkes çok mutlu. Sevgi güzel bir şey. Yaşamasını bilene” şeklinde konuştu.

MURAT YALÇIN

MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title