Montrö Sözleşmesi Haberleri

Montrö Sözleşmesi haber, Montrö Sözleşmesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Montrö Sözleşmesi - 16.04.2021
EMEKLİ AMİRALLERİN BİLDİRİ SORUŞTURMASINDA YENİ GELİŞME
104 emekli amiralin hazırladığı Montrö Sözleşmesi'yle ilgili bildiri soruşturmasında, 14 şüphelinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından ifadesi alınmayan bazı amirallerin evlerinde polisin arama ve el koyma işlemi yaptığı öğrenildi.
Montrö Sözleşmesi - 14.04.2021
ABD, Karadeniz'e çıkacağı bildirilen savaş gemilerinin 14-15 Nisan'da Boğazlardan geçişini iptal etti
Daha önce Dışişleri kaynaklarınca, Montrö Sözleşmesi'ne uygun olarak 2 ABD savaş gemisinin Karadeniz'e çıkacaklarına dair 15 gün önceden diplomatik kanallardan bildirim yapıldığı ve gemilerin ayrı ayrı 14 ve 15 Nisan'da Karadeniz'e geçmesinin, 4 ve 5 Mayıs'ta dönmesinin öngörüldüğü bildirilmişti.
Montrö Sözleşmesi - 13.04.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu (1)
Harcadığınız her bir kuruşun hesabını millete verin. Çünkü harcadığınız para sizin değil, milletin parasıdır. Bu nedenle bütün ihaleleri Facebook üzerinden canlı yapın. Geçmişte aynı ihaleyi 100 liraya yaptıran belediye başkanları varken bizim belediye başkanımız aynı ihaleyi 100 liraya değil, 25 liraya yapıyor ve daha iyi sonuç alıyor. Bunu bütün millete göstermemiz lazım. İsrafla mücadele edin, israftan kaçının. İstaftan kaçınmak aynı zamanda kul hakkına saygı göstermek demektir. Belediyede atamaları yaparken işi mutlaka ehline teslim edin. İşi ehline teslim ettiğiniz andan itibaren belediye başkanı olarak rahat edersiniz. Bir sorun varsa, yansıyorsa talimatını verip sonucunu göreceksiniz. Belediyeyi adaletle yönetin. Bütün belediyeler, belediye başkanlarımız buna uyuyorlar ve adaletle yönetiyorlar. Adaletle yönetmeye herkes özen gösteriyor." "Hani CHP vardı?" "Allah insanı kuru iftiradan saklasın." sözünü anımsatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Montrö Sözleşmesi'nden rahatsız olan emekli amiraller bir açıklama yaptılar.
Montrö Sözleşmesi - 12.04.2021
DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, partisinin Çankaya İlçe Kongresi'nde konuştu Açıklaması
Babacan, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimden Türkiye'nin etkilenmemesi için Montrö Sözleşmesi'nin hükümlerinin yerine getirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Montrö Sözleşmesi - 09.04.2021
Rusya: ABD gemileri, Karadeniz'deki kalış sürelerini sınırlayan Montrö Sözleşmesi'ne bağlı olmalı
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko, Karadeniz'e girecek ABD gemilerinin, Karadeniz'deki kalış sürelerini sınırlayan Montrö Sözleşmesi'ne bağlı olmaları gerektiğini söyledi.
Montrö Sözleşmesi - 09.04.2021
Son dakika haberleri! ABD, 2 savaş gemisinin Boğazlardan Karadeniz'e çıkışı için Türkiye'ye diplomatik bildirimde bulundu
Diplomatik kaynaklar, ABD'nin 2 savaş gemisini Karadeniz'e göndereceği yönündeki haberlere ilişkin, "Tarafımıza Montrö Sözleşmesi'ne uygun olarak 2 ABD savaş gemisinin Karadeniz'e çıkacaklarına dair 15 gün önceden diplomatik kanallardan bildirim yapıldı.
Montrö Sözleşmesi - 08.04.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
ABD'nin en önemli hedeflerinden birinin, Karadeniz'e yerleşerek Rusya'nın hareket kabiliyetini sınırlamak olduğunu dile getiren Türkkan, bunun önündeki en büyük engeli ise 1936 tarihli Montrö Sözleşmesi'nin oluşturduğunu belirtti.
Montrö Sözleşmesi - 07.04.2021
Son dakika haberleri | CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özel, "iktidarın, aç ve işsiz vatandaştan, sorunlarını düşünmek yerine darbeye karşı bir duruş göstermesini ve destek istediğini; dükkanını krize karşı ayakta tutamayanların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidarını ayakta tutabilmesi için bir paranoyaya inanmasını beklediğini" öne sürerek, şunları kaydetti: "CHP olarak net olarak söyleyelim; bütün darbeler, CHP'nin iktidara en yakın olduğu zamanda yapılmıştır; CHP güçlenirken, halktan yana bir iktidar umudu artmışken yapılmıştır. Bütün darbeler, CHP'nin zarar görmesi, iktidardan uzağa düşmesi sonucunu doğurmuştur. CHP, kimi darbelerde kapatılmış, genel başkanları tutuklanmış, yöneticileri işkencelerden geçmiş, üyeleri darbe süreçlerinin sonucunda hayatlarını kaybetmiş, idam edilmiştir. CHP, bütün darbelerin mağduruyken, bugünkü siyaset aklı tarafından bir darbe paranoyasında, bir bildiriyi darbe bildirisine çevirip 'Bunun içinde CHP vardır.' diye bir koca yalanla karşı karşıyayız." Emekli 104 amiralin 4 Nisan'da, Deniz Şehitlerini Anma Günü'nde uzmanlık alanı olan Montrö Sözleşmesi ve "kurumlarında bir sarıklı amiralin bulunmasının nasıl bir tehdide yol açacağını" bildiren bir açıklama hazırladığını söyleyen Özel, bir internet sitesinin bu açıklamayı bir gün önceden yayımladığını ifade etti.
Montrö Sözleşmesi - 06.04.2021
SETA'dan "Türkiye'de Darbeler ve Demokratik Siyaset" online paneli
"Mesai arkadaşlarına bir mesaj da vermek istemiş olabilirler" Bu askerlerin bildirisinde dikkati çeken bir çelişkinin söz konusu olduğunu aktaran Prof. Dr. Yayla, "Neredeyse Montrö Sözleşmesi'ni tartışılmaz görmeye yatkınlar ve bunun tartışılmasını dahi istemiyorlar.
Montrö Sözleşmesi - 06.04.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Bütün bunların üzerini örtmek için" CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de darbeciler var" şeklinde söylemlerde bulunulduğunu belirterek, "Ne darbesi? Montrö Sözleşmesi dolayısıyla emekli büyükelçiler açıklama yaptı, tık yok.
Montrö Sözleşmesi - 06.04.2021
Trakya'daki STK'lardan bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Peygamber ocağı olarak kabul ettiğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli 104 amiralin, bir gece yarısı, Montrö Sözleşmesi ve bir amiralin davranışı üzerinden millet iradesini hiçe sayan ve darbe çağrıştıran bildirisini ülkemiz demokrasisine saldırı olarak görmekteyiz.
Montrö Sözleşmesi - 05.04.2021
Son dakika politika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Değerlendirme Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu: (2)
Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Montrö Sözleşmesi'nden çıkmayla ilgili halihazırda ne bir çalışmamız ne de böyle bir niyetimiz vardır ama gelecekte bu ihtiyaç ortaya çıkarsa ülkemizi daha iyisine kavuşturmak üzere her sözleşmeyi gözden geçirmekten de çekinmeyiz.
Montrö Sözleşmesi - 05.04.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Milletin, emekli amirallerin açıklamasından "darbe çıkarma tezgahı"nın komedi olduğunu, fark ettiğini öne süren Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Milletimiz, Erdoğan şahsım hükümetinin darbe simsarlığından bıkmıştır. Yaşanan komedi, sadece şahsım hükümetinin çaresizliğinin koltuğunu korumak için yaptığı şımarıklıkların bir başka tezahürü değildir. Bu aynı zamanda, Meclis'in kayyum başkanının ifşa ettiği, bizim şiddetle karşı çıktığımız Montrö tartışmasında, 'Montrö Sözleşmesi'nden çıkılmasın' diyenlere bir gözdağıdır.
Montrö Sözleşmesi - 05.04.2021
AK Parti'li Çilez: "Birileri demokrasiyi ve milli iradeyi test etmeye kalktı"
Çilez, bildirinin birkaç günde değil, Montrö Sözleşmesi bahane edilerek bir yerden düğmeye basılması sonucunda hazırlandığını belirterek, şöyle devam etti: "Bu dümenciler, kimin aklına geldi? Bunların kimin dümeninde oldukları, bugün yarın ortaya çıkar.
Montrö Sözleşmesi - 05.04.2021
Feyzioğlu: Bildirinin tepki çekmesinin nedeni, yaşadığımız acı tecrübeler
TBB Başkanı Feyzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "Yaklaşık bir hafta önce 126 emekli büyükelçi Montrö Sözleşmesi'ne ilişkin toplu bir açıklama yapmıştı.
Montrö Sözleşmesi - 05.04.2021
TDP Genel Başkanı Sarıgül, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi Açıklaması
Sarıgül, Montrö Sözleşmesi'nin Türkiye'nin tapusu olduğunu, uluslararası alanda son derece önemli diplomatik bir başarı olduğunu ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Montrö Sözleşmesi Haberleri | Montrö Sözleşmesi Haber - Haberler - Montrö Sözleşmesi haberleri, son dakika montrö sözleşmesi haber ve gelişmeleri burada. AK PARTİLİ ÖZKAN 104 AMİRALİN BİLDİRİSİNE DE AYNI TEPKİYİ KOYMALIYIZ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 01:38:12. #1.14#

title