Haberler » Spor » Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası - Spor

Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası

Antalya'da düzenlenen Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.

Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası

'da düzenlenen Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.

Antalya Kapalı Salonu'ndaki şampiyonaya, 70 ilden 2 bin 500 sporcu katıldı. 10-12 yaş grubundaki sporcular, 4 gün boyunca dereceye girmek için mücadele etti.


Organizasyon sonunda dereceye giren sporcular ile spor kulüpleri şöyle:


Minik erkekler


27 kilogram


1- - Ankara Seven


2- Kaan Yelaldı - İzmir Buca Belediyesi


3- Ahmet Karaçizmeli - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi


3- Furkan Çamoğlu - Gaziantep Kılınç


30 kilogram


1- İsmail Özmen - İzmir Bornova Belediyesi


2- Batuhan Candan - Samsun Terme Gençlik Hizmetleri


3- Faruk Arıca - Ankara Adliye


3- Güney Takas - Edirne Belediyesi


33 kilogram


1- Arda Dalarslan - Ankara Polat


2- Tuğberk Yön - Ankara Seven


3- Tufan Kadeş - Bursa Emek


3- Buğra Reis - Sakarya Şampiyonlar Gençlik


36 kilogram


1- Alperen Ayaz - Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon


2- Canpolat Demirdöven - Tekirdağ Çerkezköy Güzel


3- Efe Bayır - Kocaeli 41


3- Erdem Delen - İstanbul Cihan


40 kilogram


1- Halil Çelik - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi


2- Doğuhan Güven - Çanakkale Anafartalar


3- Ahmet Güneş - Bursa Emek


3- Emre Sırakaya - Ankara Seven


45 kilogram


1- Furkan Körpe - Ankara Önder


2- Berat Yalçın - Ankara Yalçın Tekvando


3- Hakan Kaya - Kocaeli Gebze Gençlik Hizmetleri


3- Besmullah Nikzade - İstanbul (ferdi)


50 kilogram


1- Baran Şimşek - Ankara Barış Özel Gençlik


2- Ersin Yılmaz - Kocaeli 41


3- Alper Aygündüz - İstanbul Doğuş Uzakdoğu Gençlik


3- Berke Kocagöz - Konya (ferdi)


57 kilogram


1- Umut Şenol - Ankara Kartal Tekvando


2- Ali Fırat - İstanbul Gaziosmanpaşa Erdoğan Tekvando


3- Mahmut Usta - Ankara Tekvando Kickboks


3- Berk Kabak - Mersin Atayurt Tekvando ve Kickboks


+57 kilogram


1- Musab Aydın - Konya Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği


2- Efe Özdemir - İzmir Büyükşehir Belediyesi


3- Taha Taş - Ankara Efsane 2


3- Faikcan Memiş - İzmir Bayraklı Belediyesi Gençlik


Minik bayanlar


27 kilogram


1- Zeynep Yılmaz - Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon


2- Esmanur Aydın - Bursa Sağlıkgücü Gençlik


3- Nisanur Sarı - Kırklareli Gençlik


3- Ebrar Çakır - Kocaeli Derince Gençlik


30 kilogram


1- Hasret Şahin - Samsun Terme Gençlik Hizmetleri


2- Sudenaz Kaya - Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon


3- Rabia Kılıç - Gaziantep Kılınç


3- Ebrar Köse - Ankara (ferdi)


33 kilogram


1- Zeynep Sarıçiçek - Bilecik Bozüyük İdman Yurdu


2- Büşra Savaş - Bursa Osmangazi Koleji Gençlik


3- Bengisu Işıkkaya - Ankara Uluslararası Kuzey


3- Ceren Güneş - Malatya Kaptan Fit


36 kilogram


1- Beyza Karabulut - Ankara Polat


2- Ceren Çolpan - İstanbul Başakşehir


3- Yağmur Ergin - Bartın Altuğ


3- Edanur Uluman - Manisa Turgutlu Başar Ay-Yıldız


40 kilogram


1- Melisa Ateş - İstanbul Cihan


2- Yağmur İspirli - Ankara Tolga Tekvando


3- Sueda Ongun - Denizli Büyükşehir Belediyesi


3- Ayşenur Konakcı - Ankara Önder


45 kilogram


1- Irmak Çetin - Edirne Belediyesi


2- Büşra Öztürk - Kayseri Yay Tan Say


3- Hazal Sarısoy - Samsun Do Gençlik


3- Meryem Yıldırım - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt


50 kilogram


1- Zehra Baltaş - Edirne Gençlik


2- Nur Karslı - Osmaniye 7 Ocak


3- Büşra Öztürk - Muğla Kavaklıdere Belediye


3- Duygu Karataban - Kocaeli Gebze Gençlik Hizmetleri


57 kilogram


1- Feyzanur Akçay - Tekirdağ Malkara Tekvando


2- Sinem Şahin - Kırşehir Belediye Gençlik


3- Ece Erol - Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon


3- Asya Açıkgöz - Mersin Atayurt Tekvando


+57 kilogram


1- Begüm Kavukcuoğlu - Kastamonu Tekvando Akademi


2- Yaren Uzunçavdar - Ankara Büyükşehir Belediyesi


3- Melek Kılıç - Ankara Çınar Gençlik


3- Zilan Ateş - Nevşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü

Kaynak: AA