Haberler

Mahkeme Yanık Halkını Haklı Buldu

Sakarya'nın Sapanca İlçesine bağlı Yanık Köyünde kurulacak olan Devlet Demir Yolları İşletmesi tarafınca kullanılacak olan dolgu malzemesi temini için Yanık Köyünde kurulacak olan taş ocağına itiraz eden köylüler mahkemece haklı bulundu.

Sakarya'nın Sapanca İlçesine bağlı Yanık Köyünde kurulacak olan Devlet Demir Yolları İşletmesi tarafınca kullanılacak olan dolgu malzemesi temini için Yanık Köyünde kurulacak olan taş ocağına itiraz eden köylüler mahkemece haklı bulundu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yanık Muhtarı Sibel Baykal; "Kamuoyununda bildiği üzere Devlet Demir Yolları İşletmesi tarafından yürütülen Hızlı Tren Projesi kapsamında kullanılacak dolgu malzemesinin temini için Köyümüz Sınırlarında açılması planlanan 2 taş ocağına dava açmış bulunmaktayız. Açılan davalardan biri, söz konusu alan içme suyu havzası içinde kaldığı ve 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında yer alan plan notu gereği verilen hammadde üretim izni hukuka ve mevzuata uyarlı bulunmadığı gerekçesiyle lehimize sonuçlanmıştır. Adaletli bir şekilde verilen bu kararda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Devam eden diğer davalarımızın da bu yönde karara bağlanmasını umut ediyoruz" dedi. - SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Sibel Baykal Sapanca Sakarya Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

28 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 28 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 28 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 28 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 28 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 28 Şubat ÇANAKKALE'de Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 28 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! 28 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 28 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! İYİ Parti Tunceli adayı kim? 2024 İYİ Parti Tunceli Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Trabzon adayı kim? 2024 İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı kimdir? Saadet Partisi Kars belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Kars adayı belli oldu mu? İYİ Parti Tokat adayı kim? 2024 İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı Şeref Menteşekimdir? Saadet Partisi Karabük belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Karabük adayı belli oldu mu? Saadet Partisi Kahramanmaraş belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Kahramanmaraş adayı belli oldu mu? İYİ Parti Tekirdağ adayı kim? 2024 İYİ Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı İlker Atasever kimdir? Saadet Partisi Eskişehir belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Eskişehir adayı belli oldu mu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title