Haberler

Halis Serbest, Bergen filminin yapım şirketine dava açtı

Güncelleme:

Bergen'i öldüren eski kocası Halis Serbest, bir süre önce vizyona giren ve yoğun ilgi gören Bergen filminin yapım şirketine, kişilik haklarına saldırı olduğu iddiasıyla maddi-manevi tazminat davası açtı. Davayla ilgili açıklama yapan Serbest'in avukatı, "Müvekkilim inanılmaz derece ölüm tehditleri alıyor" dedi.

Arabesk-fantezi dalında seslendirdiği eserlerle ünlenen, 1989 yılında ise boşandığı eşi Halis Serbest tarafından öldürülen şarkıcı Bergen'in hayatını konu alan 'Bergen' filmi, mart ayında vizyona girdi. Başrollerini Farah Zeynep Abdullah, Tilbe Saran ve Erdal Beşikçioğlu'nun üstlendiği film, yoğun ilgi gördü. Bergen'i öldüren Halis Serbest'in yaşadığı Adana'nın Kozan ilçesinde ise film gösterime girmedi.

HALİS SERBEST YAPIM ŞİRKETİNE TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Halis Serbest, söz konusu film gösterime girmeden önce avukatı aracılığıyla Kozan 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 'kişilik haklarına saldırı' iddiasıyla gösterimin durdurulması için ihtiyati tedbir kararı alınması adına dilekçe sundu. Mahkeme, Serbest'in talebini reddetti. Bunun üzerine Serbest, filminin vizyona girmesinin ardından aynı gerekçe ve ölüm tehditleri aldığı iddiasıyla Kozan 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne maddi-manevi tazminat davası açtı. Filmin yapım şirketi ise dava dilekçesine itiraz ederek filmde 'kişilik haklarına saldırı' olmadığı ve davacının hayati tehlikesi olduğu iddiasının gerçekten çok uzak, hayatın olağan akışına aykırı olduğunu savundu.

Halis Serbest, Bergen filminin yapım şirketine dava açtı

"MÜVEKKİLİM ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYOR"

Halis Serbest'in avukatı Taylan Perver Yalnız, manevi olarak 300 ile 500 bin arasında bir tazminat talep edeceklerini, miktarın ise filmden elde edilecek gelire göre hesaplanacağını söyledi. Filmin vizyona girmesinin ardından Serbest'in sıkıntılı süreçler yaşadığını belirten Yalnız, "Müvekkilim inanılmaz derece ölüm tehditleri alıyor. Bununla beraber sosyal medyada sürekli hakarete maruz kalıyor. Televizyona çıkıp bu tehditleri savuranlar var. Bunlar mahkemeye rapor olarak sunulacak. Ortada kişinin rızası olmadan çekilmiş bir film ve hukukun zedelendiği bir durum vardır. Burada kadın cinayetini savunmuyoruz. Bu sadece bir filmden kaynaklı tazminat davasıdır. Ayrıca müvekkilim tazminatı kazanırsa derneklere bağışlayacağını söyledi" ifadesini kullandı.

Halis Serbest, Bergen filminin yapım şirketine dava açtı

Halis Serbest, Bergen filminin yapım şirketine dava açtı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Magazin

Bergen Haberler

500

Yorumlar (6)

ERKAN :

maddi manevi dava derken derdin can güvenliği değil demek ki. can güvenliğinden mi korkuyorsun can alırken korktun mu hiç?

145
9
yanıtYanıtla
metin:

adam hala üç beş ne kopartırım derdinde.

119
5
yanıtYanıtla
Aslı Can:

Cekicek film bulamamışlar ,bergenin hayatını gençlik napsin,!!!!

36
68
yanıtYanıtla
Sadeceizliyorum Reis:

Evet evet o yüzden salonları dolu

yanıt21
yanıt5
özgür :

KARŞIMDA GÖRSEM DÖVERİM BU ADAMI

88
16
yanıtYanıtla
Cemil SAHANOGLU:

ya bu adamın kişilik zaten ortada karısını öldürüp pişman değilim gene olsa gene öldürürüm diyen bir adamdan herşey beklenir. aslında o kelimesinden sonra gene öldürürüm demesinden sonra devlet neden buna müdahale etmedi ben hala onu anlamış değilim.

78
3
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title