Haberler

Kadir İnanır, Cannes'daki sözlerinden dolayı eleştirilen Merve Dizdar'a sahip çıktı: Saygılı olun, alkışlayın

Abone Ol

Türk tiyatrosunun usta oyuncularından Kadir İnanır, Cannes Film Festivali'nde ödül aldıktan sonra yaptığı konuşmadan dolayı eleştirilen Merve Dizdar'a sahip çıkarak "Saygılı olun, ayağa kalkın ve alkışlayın" dedi.

Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı Kuru Otlar Üstüne filmindeki performansıyla 76. Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı. Oyuncunun ödül aldıktan sonra yaptığı konuşma bir kısım tarafından sert sözlerle eleştirilirken Kadir İnanır'dan destek paylaşımı geldi.

"SAYGILI OLUN, ALKIŞLAYIN"

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Merve Dizdar ve Nuri Bilge Ceylan'ı tebrik ederek eleştirilere de tepki gösteren Kadir İnanır, "Dünyanın en büyük ikinci film festivali olan Cannes Film Festivali'nde performansıyla ödül alan Merve Dizdar'ı ve filmin yaratıcılarını yürekten kutluyorum. Kompleksli muhterislere ikazımdır; saygılı olun, ayağa kalkın ve alkışlayın" ifadelerini kullandı.

Kadir İnanır, Cannes'daki sözlerinden dolayı eleştirilen Merve Dizdar'a sahip çıktı: Saygılı olun, alkışlayın

"ÖDÜLÜ, TÜRKİYE'DE HAK ETTİĞİ GÜNLERİ YAŞAMAYI BEKLEYENLERE ARMAĞAN EDİYORUM"

Ödülü aldıktan sonra konuşma yapan Merve Dizdar, "Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray'ın ve Nuraylar'ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye'de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum" demişti.

Kadir İnanır, Cannes'daki sözlerinden dolayı eleştirilen Merve Dizdar'a sahip çıktı: Saygılı olun, alkışlayın

Ecem Altan
Haberler.com - Magazin

Kadir İnanır Merve Dizdar Magazin Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (35)

Ahmet Gündoğdu:

kadır baba sen gırme bu toplara,bır saygınlıgın var,bunlar kımki sen bunlar ıcın saygı ıstıyon.

Yanıtla13
Kezban Eğilmez:

Kime niye neden saygı acaba? Benim ülkemde doğsun büyüsün o begenmediği kötülediği ülkenin vatandaşları ona değer versin o da kalksın bir yerlere geldikten sonra ülkesini kötülesin. O zaman gitsin Fransa'ya iltica etsin Türkiye vatandışlığından çıksın.

Yanıtla06
Recep Ertuğrul:

Sen kimsin la.

Yanıtla110
Lütfü Sarikaya:

Ülkesine saygısızlık yapıp dünyanın gözü önünde şikayet eden kişiye mi saygılı olacağız önce siz ülkemize saygılı olmayı öğrenin.

Yanıtla19
mahalle sakini:

Bozacının şahidi şıracı diye bir laf vardır tam da öyle olmuş.

Yanıtla05
SMiT NAŞ:

örümcek kafalılar seni anlamazlar kadir baba

Yanıtla20884
Ayşegül Öztabak:

çürümüş beyin ölümü gerçekleşmiş kafadan daha iyidir.

41110
ismail bey :

Orada gidipte, soyunanlar ve ülkemin yönetimine ve halkına saygısızlık yapanlar çağdaşmı oluyor..

2266
TT:

Senin rengin belli zaten, Türk gençlerine akıl verebilecek noktada değilsin.Ayrıca Avrupadan aferin beklemeyen insanlarımız artık çoğunlukta.Onlar gelsinler de biz kime ödül vereceğimizi seçelim.Üstelik okusunlar diye ellerine kağıtta sıkıştırmayız.

Yanıtla57175
ali d:

kadir allah aşkına sen sus ya

Yanıtla42160
Tüm 35 yorumu okumak için tıklayın
title