LOKMAN AYVA HABERLERİ

Lokman Ayva haber, Lokman Ayva son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lokman Ayva

Lokman Ayva

Doğum Yeri Konya / Türkiye
Doğum Tarihi 1.6.1966

Lokman Ayva Kimdir ?

Lokman Ayva (d. 1 Haziran 1966; Başköy, Doğanhisar, Konya), Türk siyasetçidir. 1966 yılında Başköy köyünde (Konya) üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. 11 yaşında geçirdiği menenjit nedeniyle görme yeteneğini kaybetti ve öğrenimine beş yıl ara vermek zorunda kaldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Lokman Ayva - 11.10.2020
Görme engelli eski milletvekili Ayva, kan bağışı yaparak çağrı yaptı
DÜZCE(İHA) – 35 yıl aradan sonra Düzce'de yeniden kan bağışı yapan Görme engelli eski milletvekili ve Beyaz ay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, korona virüs sürecinde kan bağışlarının azalması nedeniyle vatandaşlara çağrıda bulunarak, "İnsanlar bu kutsal fedakarlıktan kaçmasınlar dedi.
Lokman Ayva - 10.12.2019
Görme engelliler Akıncı TİHA uçuşunu sesli dinleyebilecek
Dernekten yapılan açıklamaya göre, sesli betimlemeye, derneğin sosyal medya hesaplarından erişim sağlanmaya başlandı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkan Lokman Ayva, sesli betimleme geleneğinin Türkiye'de çok yaygın olmadığını belirterek, şunları kaydetti: "Biz görme engelliler, televizyon izlerken ya da radyo dinlerken kendi hayal dünyamızda yaşanan şeyi hayal ederiz.
Lokman Ayva - 20.11.2019
Kenya Ulusal Engelli Vakfından Türkiye Beyazay Derneğine ziyaret
Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva ve Genel Başkan Nejla Sümer tarafından ağırlanan Kenyalı heyet, iki ülke engelli kuruluşlarının iş birliği olanakları hususunda da bilgi alışverişinde bulundu.
Lokman Ayva - 24.07.2019
Gaziantep için "harekete geçme zamanı"
Şahin, "Hukuk devletinde 'engelli nedir, tanımı nedir' dedik, engel asıl 'Yaşarmayan gözde, nasırlaşmış kalpte' diyerek engelli tanımını değiştirdik. Biz yasayı çıkardığımızda engelliden milletvekili olabileceğini Lokman Ayva kardeşimiz gösterdi.
Lokman Ayva - 06.07.2019
Engellilere rehberlik edecek "enGrehber" tanıtıldı
Toplantının moderatörlüğünü yapan Türkiye Beyazay Derneği Genel Koordinasyon Kurulu Üyesi Lokman Ayva, projenin, engellilerin bilgiye erişim ihtiyaçlarından doğduğunu anlattı.
Lokman Ayva - 29.12.2018
Engellilerin Geldiği Nokta, Hayal Edilenin Çok Ötesinde"
Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, Türkiye'de son 15 yılda engellilerin geldiği noktanın hayal edilenin çok ötesinde olduğunu belirterek, "Türkiye'deki engellilerin şartları, dünyanın ilk beşinde.
Lokman Ayva - 22.12.2018
Dost Ülke Türkiye Artık Dünyada Örnek"
"Hizmet eden, hayırlı işler yapan herkesin yanındayız" Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva ise öğretmenlikten işportacılığa, milletvekilliğine kadar birçok alanda çalıştığını belirtti.
Lokman Ayva - 02.12.2018
Engelliler İçin Kürek Çektiler
Beyazay Derneği Genel Başkanı Nejla Sümer, Onursal Başkanı Lokman Ayva ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da rafting botuna binerek kürek çekti.
Lokman Ayva - 12.11.2018
Engelliler Dünya Afet Günü'nde Deprem Tatbı·katı Yaptı
Alibeyköy Osmanlı Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliğe Eyüpsultan Belediye Bas¸kanı Remzi Aydın, Türkiye Beyazay Dernegˆi Onursal Bas¸kanı Lokman Ayva, engelli çocuklar ve aileleri katıldı.
Lokman Ayva - 27.09.2018
Türkiye Beyazay Derneği Yararına Alışveriş Festivali
Festivali organize eden Zeynep Turan, festivalin, Cumhurbaşkanlığı'na bağlı Türkiye Beyaz Derneği adına, eski milletvekili Lokman Ayva öncülüğünde yürütülen bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi.
Lokman Ayva - 06.07.2018
Görme Engelliler İçin Sesli Okuma Kabini
Sesli okuma kabininin açılışı, engelli aileleri, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Nejla Sümer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık Daire Başkanı Muzaffer Saraç'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Lokman Ayva - 14.05.2018
Görüntülü) Tuvalle Bulaşan Fırça Engelleri Aştı
Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak için geçtiğimiz şubat ayında Bağcılar Belediyesi ve Beyazay Derneği tarafından "Bu Tuval Senin" isimli yetenek yarışması başlatıldı. Büyük ilgi gören yarışmaya 2 ay içinde Türkiye'nin dört bir yanından 700 resimle başvuru yapıldı. Dünyaca ünlü Ressam Ahmet Güneştekin, Demet Sabancı Çetindoğan' Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı ve Fatoş Altınbaş Sarıgül'den oluşan jüri zorlu bir eleme sürecinden sonra hepsi birbirinden güzel 700 eserden 50 tanesini birinciliğe layık gördü. Pera Palas Otel'de gerçekleştirilen ödül törenine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın yanı sıra Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, ünlü Ressam Ahmet Güneştekin, Fatih Altaylı, Demet Sabancı Çetindoğan, dereceye giren engelliler ve aileleri katıldı.
Lokman Ayva - 14.05.2018
Tuvalle Bulaşan Fırça Engelleri Aştı
Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak için geçtiğimiz şubat ayında Bağcılar Belediyesi ve Beyazay Derneği tarafından "Bu Tuval Senin" isimli yetenek yarışması başlatıldı. Büyük ilgi gören yarışmaya 2 ay içinde Türkiye'nin dört bir yanından 700 resimle başvuru yapıldı. Dünyaca ünlü Ressam Ahmet Güneştekin, Demet Sabancı Çetindoğan' Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı ve Fatoş Altınbaş Sarıgül'den oluşan jüri zorlu bir eleme sürecinden sonra hepsi birbirinden güzel 700 eserden 50 tanesini birinciliğe layık gördü. Pera Palas Otel'de gerçekleştirilen ödül törenine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın yanı sıra Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, ünlü Ressam Ahmet Güneştekin, Fatih Altaylı, Demet Sabancı Çetindoğan, dereceye giren engelliler ve aileleri katıldı.
Lokman Ayva - 14.05.2018
Resim Yarışmasında Başarılı Olan Engelliler Ödüllendirildi
"Engelimizden öte, yeteneklerimiz görülmeli" Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva da Türkiye'nin bu noktaya gelmiş olmasının muhteşem olduğunu dile getirdi.
Lokman Ayva - 12.05.2018
"Resim Yarışmasında Başarılı Olan Engelliler Ödüllendiriliyor"
"ÖDÜL TÖRENİNE TANINMIŞ İSİMLER DE KATILACAK" Pera Palas Oteli'nde gerçekleştirilecek programa projenin ev sahipliğini yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva'nın yanında jüride bulunan dünyaca ünlü Türk Ressam Ahmet Güneştekin, Demet Sabancı Çetindoğan, Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı ve Fatoş Altınbaş Sarıgül de katılacak.
Lokman Ayva - 08.05.2018
2023 Engelliler Vizyon Projesi"
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, engellilerin sorunlarını göz önünde tutarak, "2023 Engelliler Vizyon Projesi'ni hazırladıklarını bu kapsamda, istihdam, sağlık, spor, toplumu geliştirme, eğitim, engelli bakımı ve erişilebilirlik başlıkları altında çalışmalar ürettiklerini bildirdi.
Lokman Ayva - 03.05.2018
Çok Engellilik" Çalıştayda Masaya Yatırılıyor
Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok engelliliğin Türkiye ve dünyada artış gösterdiğini söyledi.
Lokman Ayva - 21.03.2018
Lokman Ayva'dan Pekmez'e Ziyaret
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Aksaray Valisi Aykut Pekmez'i makamında ziyaret etti.
Lokman Ayva - 21.03.2018
Şu Anki Siyasi Hayatımızın Kıymetini Bilmemiz Lazım"
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, "Eskiden belediye başkanları, yöneticiler ve siyasilerimiz varlığımızın farkında değildi.
Lokman Ayva - 07.03.2018
Balıkesir'de 'Aşmak İçin Hareket' Etkinliği Düzenlendi
BALIKESİR'de Türkiye Beyazay Derneği tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde engelli bireylerle engelsiz bireyleri buluşturup, spor yaptırarak birlikte olmalarını amaçlayan 'Aşmak için hareket' projesi kapsamında etkinlik düzenlendi.  Şehit Turgut Solak Spor Salonu'nda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından başladı. Beyazay Derneği Balıkesir Şuba Başkanı Ali Aysu'nun konuşmasının ardından, dernek başkanı ve eski milletvekili olan görme engelli Lokman Ayva katılımcılara etkinlik hakkında bilgi verdi.
Lokman Ayva - 07.03.2018
Aşmak İçin Hareket" Kampanyası
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, dostluk, dayanışma ve yardımlaşmadaki engelleri bir ve beraber olarak aşacaklarını söyledi.
Lokman Ayva - 03.03.2018
Tuvaller, Engellerin Kaldırılması İçin Boyanacak
Açıklamada konu ile ilgili olarak görüşlerine yer verilen Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, "'Bizi yeteneğinden mahrum bırakma.
Lokman Ayva - 13.02.2018
Beyazay Derneği Bölge Başkanları Toplantısı
Amasya Üniversitesi İpekköy Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda konuşan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, temelleri 1988 yılında İstanbul'da atılan Beyazay Derneği, 2007 yılında kamu yararına çalışan dernek statüsüne kavuştuğunu söyledi.
Lokman Ayva - 13.02.2018
Batman'da Otizmli Çocuklar İçin Özel Sınıf
"Hepimizin içinde bir cevher var" Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ise her engellinin bir potansiyele sahip olduğunu aktardı.
Lokman Ayva - 12.02.2018
İsviçre'den Diyarbakır'daki Engelliler İçin Teknoloji Sınıfı
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, sınıfın açılış töreninde yaptığı konuşmada, proje kapsamında ilk çalışmayı Diyarbakır'da gerçekleştirdiklerini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lokman Ayva Haberleri | Lokman Ayva Kimdir - Haberler - Lokman Ayva haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lokman Ayva kimdir, hayatı ve biyografisi. Görme engelliler için online satranç turnuvası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.7.2021 16:42:15. #1.14#

title