Haberi Paylaş

Doğubayazıt'ta Engelliler İçin Program Düzenlendi

Yaşam Haberleri

Doğubayazıt'ta Engelliler İçin Program Düzenlendi

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" projesi kapsamında, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva’nın da katılımıyla engellilere yönelik yemekli program düzenlendi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" projesi kapsamında, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva'nın da katılımıyla engellilere yönelik yemekli program düzenlendi.

Doğubayazıt Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" programına ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı. Programda bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, belediyelerin temel görevlerinin yanı sıra, sosyal belediyecilik alanında da önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Zaman zaman engelli ailelerle bu tür yemekli organizasyonlarda bir araya geldiklerini anlatan belirten, "Buradaki en büyük maksadımız, engelli vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların sıkıntılarını dinlemek ve imkanlar ölçüsünde bu problemlere yönelik çözümler üretebilmek" dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva ise Doğubayazıt Belediyesi'nin "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" projesi kapsamında ilçeye geldiklerini ifade etti. Programda hem engelli ailelerle bir araya geldiklerini hem de ihtiyaçlarını belirlediklerini ifade eden Ayva, engellilere gerekli desteği vermeye her zaman hazır olduklarını aktardı. Program sonunda engelli olan 50 kişiye tekerlekli sandalye takdim edildi. - AĞRI

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Türkiye Beyazay Derneği Lokman Ayva Doğubeyazıt Ağrı Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title