Linux Haberleri

Linux haber, Linux son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Linux - 06.04.2021
Kaspersky'den "doxing tehdidi yayılıyor" tespiti
Çalışanları temel siber tehditler konusunda eğitin. Siber güvenlik konularında deneyimli bir çalışan saldırıyı önleyebilir. Örneğin meslektaşından bilgi isteyen bir e-posta aldığında, mesajı gerçekten gönderdiklerini doğrulamak için önce meslektaşlarını araması gerektiğini bilecektir. Anti-spam ve anti-phishing teknolojilerinden yararlanın. Kaspersky, iş odaklı ürünlerde bulunan bu tür çözümlerden birkaçını sağlıyor: Kaspersky Security for Microsoft Exchange Servers, Kaspersky Security for Linux Mail Server, Kaspersky Secure Mail Gateway ve bağımsız olarak kendi başına kullanılabilen Kaspersky Security for Microsoft Office 365.
Linux - 23.07.2020
Kaspersky, işletim sistemlerini hedef alan saldırılar tespit etti
Kaspersky araştırmacıları, Windows, Linux ve macOS işletim sistemlerini hedef almak için MATA adlı gelişmiş bir zararlı yazılım çerçevesinden yararlanılan bir dizi saldırı tespit etti.
Linux - 22.07.2020
Nokia, veri merkezi ağında dönüşümsel adımlarını duyurdu
Nokia, yeni ve modern bir ağ işletim sisteminin (NOS) ve bildirimsel, amaç esaslı otomasyon ve işletim yazılımının hayata geçirilmesi ile veri merkezi sistemlerini yeniden tanımladığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada; Nokia SR Linux, tamamen modern mikro-hizmet tabanlı ilk NOS olmasından dolayı gerçek bir mimari adım olduğu ve SR Linux NDK (NetOps geliştirme yazılımı), eksiksiz ve zengin programlama yetenekleri seti sunduğu belirtildi.
Linux - 08.07.2020
Kaspersky şirketlere vakalara otomatik müdahale imkanı tanıyor
"Zamandan ve insan kaynağından tasarruf etmeyi sağlıyor" Kaspersky araştırmacılarının tespitine göre, 2019'da Linux uç nokta kullanıcılarına yönelik saldırılar 2018'e kıyasla yüzde 46 arttı.
Linux - 20.05.2020
AFAD Başkanı Güllüoğlu, Kamu Bilişim Dijital Zirvesi'nde konuştu Açıklaması
"Pardus ile uyumlu yazılımlar kullanıyoruz" AFAD'ın bilişim alanında gururla anlatabileceği birçok çalışması olduğunu aktaran Güllüoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Bugüne kadar 28 il müdürlüğümüzde Pardus geçişlerimizi yaptık. AFAD olarak Pardus'u önemsiyoruz. Sadece bir işletim sistemi değiştirip de arka planda Windows kullanan değil, kullandığımız her yazılımın Linux tabanlı olmasına önem veriyoruz.
title