Kuzey Ve Güney Haberleri

Kuzey Ve Güney haber, Kuzey Ve Güney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Ve Güney - 22.9.2020
Mardin'de 1624 yıllık kiliseye ait mozaikler gün yüzüne çıkarılıyor
"Mozaiklerde hayvansal betimlemeler, geometrik süslemeler ve insan figürlerine yer verilmiş. İnsan figürlerinde ava çıkmış insanları tasvir eden sahneler yer alıyor. İnsan figürlerinin üzerinde ayrıca nisan ve haziran ibareleri yer alıyor." diyen Tarkan, şunları kaydetti: "Kilise veya vaftizhane olabileceğini düşündüğümüz yapıda, yapımına katkıda bulunan ruhani şahsiyetlerin isimleri yer alıyor. 9 satırlı Süryanice kitabe estrangelo yazı sitilinde yazılmış bir kitabe. Kazı alanında litürjik (özellikle Hristiyanlıkta, halka açık dini ibadetlerin nasıl yapılacağını belirleyen formlar bütünü) eserler de yer alıyor. Apsis kısmı doğuya bakıyor. Apsis kısmının sağında ve solunda pastophorion (kutsallık olarak kullanılan erken Hıristiyan ve Doğu Hıristiyan kilise binasındaki iki odadan biri) hücreleri yer alıyor. Bu hücrelerde küçük buluntularla karşılaştık. Bu eserler genel olarak litürjik eserler. Bu eserlerin restorasyonu Müze Müdürlüğümüzde yapılacak. Restorasyonun ardından bu eserleri teşhirde görmemiz mümkün olacak." "Sivil mimari örnekler de karşılaşmamız mümkün olacaktır" Müze Müdürü Tarkan, kazıların sadece kilise bölümünde sürdürüldüğünü belirterek "Kuzey ve güney doğrultuda yayılan erken Bizans dönemine tarihlenen bir şehir söz konusu.
Kuzey Ve Güney - 22.9.2020
Kara yollarında durum
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, O-3 Otoyolu Çatalca Ahmediye Üst Geçidi mevkisinde yaya üst geçidi orta ayak imalat çalışmaları nedeniyle kuzey ve güney yol platformu hız şeritleri trafiğe kapatılacak.
Kuzey Ve Güney - 20.9.2020
Son dakika haberleri... İngiltere Sağlık Bakanı Hancock: İkinci bir ulusal karantinayı göz ardı etmiyoruz
Yeni kısıtlamalar Ülkenin kuzeyindeki Northumberland, Kuzey ve Güney Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland ve Durham bölgelerinde artan vakalar nedeniyle cuma günü yeni kısıtlamalar uygulanmaya başlamıştı.
Kuzey Ve Güney - 20.9.2020
İngiltere'de Kovid-19 testi pozitif çıkan ve evinde izole olmayanlara yüksek para cezası gündemde
Ülkenin kuzeyindeki Northumberland, Kuzey ve Güney Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland ve Durham bölgelerinde artan vakalar nedeniyle cuma günü yeni kısıtlamalar uygulanmaya başlamıştı.
Kuzey Ve Güney - 19.9.2020
İngiltere'de Kovid-19 salgınında son 4 ayın en yüksek vaka sayısı açıklandı
Yeni kısıtlamalar Ülkenin kuzeyindeki Northumberland, Kuzey ve Güney Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland ve Durham bölgelerinde artan vakalar nedeniyle önceki gün yeni kısıtlamalar uygulanmaya başlamıştı.
Kuzey Ve Güney - 17.9.2020
İngiltere'nin kuzeyinde artan Kovid-19 vakaları nedeniyle yeni kısıtlamalar uygulanacak
Ülkenin kuzeyinde vaka sayılarındaki artışın ciddi seviyelere ulaştığını aktaran Hancock, yarından itibaren Northumberland, Kuzey ve Güney Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland ve Durham'da yeni kısıtlamaların uygulanmaya başlayacağını belirtti.
Kuzey Ve Güney - 16.9.2020
Antalya'nın simgelerinden Hıdırlık Kulesi çevresindeki arkeolojik kazılar sürüyor
Hıdırlık Kulesi'ni kültürel ve turistik çekim merkezi haline getirmek için hazırlanan proje kapsamındaki kazı çalışmalarının, Antalya Müze Müdürlüğü denetiminde yapıldığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Uzman arkeolog ve ekiplerin titizlikle yürüttüğü çalışmalarda kulenin kuzey ve güneyinde iki açmada üst dolgu temizliği ve temel araştırma kazısı yapılıyor.
Kuzey Ve Güney - 13.9.2020
Pakistan ordusu Afganistan sınırındaki terör eylemlerinin planlayıcısının öldürüldüğünü açıkladı
İftikhar, "terörist komutan İhsan Ullah, namıdiğer İhsan Sanray'ın, Kuzey ve Güney Veziristan arasındaki sınır yakınında Şaktu'da düzenlenen operasyonda 3 diğer teröristle öldürüldüğünü" duyurdu.
Kuzey Ve Güney - 6.9.2020
Mesut Barzani'nin partisinden terör örgütü PKK'ya sert tepki
IKBY halkının terör örgütü PKK'dan destek istemediğini ve istemeyeceğini belirten KDP, "Siz Türklerin Kürtleri yok etmek için geldiklerini ve Zap, Heftanin ve Huvarkurk'ta direndiğinizi iddia ediyorsunuz. Kendinize neden Türkiye kuzey ve güney topraklarına bir karış girmedi diye sormanız lazım çünkü siz meydanlarınızı bırakıp buraya geldiniz.
Kuzey Ve Güney - 3.9.2020
(Havadan görüntülerle)- MARMARA DENİZİ EKOSİSTEMİNE GIRGIR TEHLİKESİ
BASKIYI REZERV ALANLAR KALDIRAMIYOR Volkan Narcı, "Marmara Denizi'nde bir resif ve rezerv alanına ihtiyacımız var yani korunan alanlara ihtiyacımız var ki gelecek nesillere ekosistem devam edebilsin. Bizim talebimizde İstanbul'da özellikle Marmara Denizi'nde balığın en önemli yatak yapmış olduğu yer arkamızdaki Neandros Adası'nın 1 mil çapında balıkçılığa kapalı, kendi yönetim planı olan bir alan yaratılmasını istiyoruz. 500 metre kuzey ve güneyinde avcılık yasak.
Kuzey Ve Güney - 3.9.2020
Ambulans helikopter Doğu Anadolu'da acil hastalara "Hızır" gibi yetişiyor
Acil Kovid-19 hastalarının nakli için de havalanıyor Ambulans helikopterin ellerindeki imkanların en hızlısı olduğunu aktaran Aygün, şöyle konuştu: "Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir'e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kovid-19 hastalığı solunum sistemi semptomlarını gösteren hastalık. Dolayısıyla solunum sıkıntısı olan hastaları acil olması kaydıyla helikopter ambulansımızla Erzurum'un kuzey ve güney ilçelerinden nakletmekteyiz.
Kuzey Ve Güney - 28.8.2020
Eskişehir OSB Başkanı Küpeli'den başsağlığı mesajı
Küpeli, açıklamasında, "Mevcut çevre yolu artık sabah akşam bu sıkışık trafiğin yükünü ve hataları asla kaldırmıyor, sürekli kazalar oluyor ve yaşanıyor. Yıllardır tüm yetkililere dile getirdiğimiz kuzey ve güney çevre yollarının acilen yapılmasının ne kadar önemli olduğunu bu kaza bir kere daha gösterdi.
Kuzey Ve Güney - 22.8.2020
İstanbul semalarındaki binlerce leyleğin göç yolculuğu kameralara yansıdı
Kuzey ve güney arasında en önemli göç geçiş noktalarından olan Türkiye her yıl yüzbinlerce leyleğe de ev sahipliği yapıyor.
Kuzey Ve Güney - 12.8.2020
Son Dakika | Yemenli uzmana göre ülkede federal sisteme geçiş ihtimali yüksek
Farklı dönüşümler olmazsa mevcut konjonktürde ülkenin kuzey ve güney olarak ikiye bölünmek istendiğini aktaran Zeheb, şunları söyledi: "Senaryolardan biri, Güney Geçiş Konseyinin (GGK) ülkenin güneyini kontrol altına alması ve orada Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan'ın ajandasını uygulayacak siyasi ve askeri organ olması.
Kuzey Ve Güney - 5.8.2020
21. yüzyılda yeni Orta Doğu düzeni
Sudan güney ve kuzey ya da Müslüman ve Hıristiyan şeklinde ikiye bölündü. İran ile Suudi Arabistan-Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki mücadeleye kurban giden Yemen de Sudan'la aynı kaderi paylaşacak gibi; eskiden olduğu üzere kuzey ve güney Yemen olacak şekilde veya Zeydiler ve Sünniler arasında bölünme yolunda hızla ilerliyor.
Kuzey Ve Güney - 4.8.2020
Yemen'deki Husilerden selin vurduğu Sana için BM'ye çağrı
Bölgede etkili olan seller nedeniyle bazı tarihi yapılar ile şehrin kuzey ve güney surlarının bir kısmının yıkıldığına işaret edilen açıklamada, şiddetli yağışların devam etmesi halinde yüzlerce yıllık tarihe sahip diğer yapıların da zarar görebileceği uyarısında bulunuldu.
Kuzey Ve Güney - 3.8.2020
Bakan Çavuşoğlu: "DEAŞ'ın zulmünden kurtulan Ezidiler bugün de PKK terörünün pençesinde"
DEAŞ'ın Haziran 2014'te Irak'ın üçte birini işgal etmesi ve sonrasında yaşanan çatışmalar nedeniyle 5 milyonun üzerinde Iraklı evlerini terk ederek daha güvenli buldukları kuzey ve güneydeki kentlere sığınmak zorunda kalmıştı.
Kuzey Ve Güney - 29.7.2020
Yemen Cumhurbaşkanı Hadi, Başbakan Abdulmelik'i yeni hükümeti kurmakla görevlendirdi
Kararnameye göre, mevcut hükümet (Riyad Anlaşmasına göre kuzey ve güney arasında ortak bir şekilde paylaşılacak olan) yeni hükümet kurulana kadar görevini sürdürecek.
Kuzey Ve Güney - 29.7.2020
"Çanakkale Boğazı'nın gerdanlığı" ışıklandırılan ayaklarıyla göz kamaştırıyor
"Çanakkale Boğazı'nın gerdanlığı" olarak nitelendirilen köprüde, her iki yakada suyun içindeki blokların üst üste yerleştirilmesiyle hazırlanan ve Türk bayrağını simgeleyen kırmızı beyaz renklere sahip ayaklar gece aydınlatmasıyla görenleri adeta büyülüyor. 333'er metrelik iki ayak, boğaza kuzey ve güney yönlerden giren gemilerle hoş bir görüntü oluşturuyor.
Kuzey Ve Güney - 29.7.2020
Suudi Arabistan'tan Riyad Anlaşması'nı hayata geçirecek yeni öneri
Önerinin, "22 Haziran'da yürürlüğe giren ateşkesin devam etmesi, GGK'nin özerk yönetimden vazgeçmesi, Riyad Anlaşması'nın uygulanması, Aden'e vali ve emniyet müdürü tayin edilmesi, Yemen Başbakanı'nın 30 gün içinde teknokrat hükümet kurmakla görevlendirilmesi, Aden'deki askeri güçlerin kent dışına çekilmesi, tarafların Ebyen'deki güçlerinin eski yerlerine çekilmesi, GGK tarafından aday gösterilecek bakanlar da dahil olmak üzere kuzey ve güney arasında hükümetin ortak bir şekilde paylaşılması ve hükümet üyelerinin Aden'de derhal göreve başlamasını" içerdiği belirtildi.
Kuzey Ve Güney - 28.7.2020
Suudi Arabistan'dan Yemen hükümetini yeniden şekillendirme planı
Riyad yönetiminin yeni hükümetteki bakanlık dağılımını kuzey ve güney bölgeleri esasına göre yapacağını aktaran yetkili, Suudi Arabistan'da ikamet eden Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin de önemli bakanlıkları elinde bulunduracağını söyledi.
Kuzey Ve Güney - 15.7.2020
Son dakika haber! Irak'ta 5 bin 700 Ezidi 6 yıl sonra Sincar'a döndü
Terör örgütü DEAŞ'ın Haziran 2014'te Irak'ın üçte birini işgal etmesi ve sonrasında yaşanan çatışmalar nedeniyle 5 milyonun üzerinde Iraklı evlerini terk ederek daha güvenli buldukları kuzey ve güneydeki kentlere sığınmak zorunda kalmıştı.
Kuzey Ve Güney - 14.7.2020
Japonya Savunma 2020 Raporu: Çin, Kovid-19 yardımlarını avantaja dönüştürdü
Haziranda ABD menşeli kara konuşlu "Aegis Ashore" füze savunma sisteminin ülkenin kuzey ve güneyinde iki eyalete yerleştirilmesi planından vazgeçilmesi sonrası muhtemel güvenlik politikası değişikliğinin detaylarına ise raporda yer verilmedi.
Kuzey Ve Güney - 8.7.2020
Meteorolojiden Sivas, Kayseri ve Yozgat için kuvvetli sağanak uyarısı
Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, Kayseri'nin kuzey ve güneydoğu ilçeleri, Yozgat'ın doğusu ile Sivas'ın batı ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceğinin tahmin edildiği bildirildi.
Kuzey Ve Güney - 7.7.2020
Afrika'da Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor
Afrika'nın kuzey ve güney uçlarında yer alan Mısır ve Güney Afrika vaka sayısında başı çekerken, bu ülkeleri sırasıyla Nijerya, Gana, Cezayir, Kamerun ve Fas izledi.
Kuzey Ve Güney - 7.7.2020
Kovid-19 pandemisinde ikinci dalga
2. Kuzey ve güney yarım kürede virüsün mevsimden bağımsız olarak yayılmaya devam ediyor olması.
Kuzey Ve Güney - 2.7.2020
Yeni normal, yeni Avrupa, yeni Almanya
Kovid-19 salgını etkisini yitirdikçe Avrupa sathındaki etkisi de belirginleşiyor. Salgın öncesi dönemde belirgin bir şekilde hissedilen bir hal olarak hem Avro bölgesinde hem de AB üyesi ülkeler arasında Kuzey ve Güney arasındaki ekonomik makasın gittikçe açılması, salgın döneminde kendini iyice hissettirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuzey Ve Güney Haberleri | Kuzey Ve Güney Haber - Haberler - Kuzey Ve Güney haberleri, son dakika kuzey ve güney haber ve gelişmeleri burada. Ayasofya'da heyecanlandıran keşif! 900 metrelik yeraltı menfezleri bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 18:03:44. #1.15#
title