Kuzey Ve Güney Haberleri

Kuzey Ve Güney haber, Kuzey Ve Güney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Ve Güney - 22.10.2020
Ermeni güçleri Azerbaycan'a balistik füze fırlattı
Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altındaki Karabağ'ı kurtarmak için başlattığı harekat başarıyla sürüyor. Kuzey ve güneyden kuşatma yaparak Karabağ'a hilal şeklinde ilerleyen Azerbaycan ordusunun güneydeki ilerleyişi hızla devam ediyor.
Kuzey Ve Güney - 16.10.2020
Aliyev: "Türkiye'nin katılımı olmadan bölgedeki hiçbir sorun çözülemez"
Azerbaycan'ın Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarını kurtarmaya yönelik başlattığı operasyonlar başarılı şekilde devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'daki son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Azerbaycan'ın amacının toprak bütünlüğünü sağlamak olduğunu belirten Aliyev, "Bu nedenle, savaş alanındaki asıl amaç stratejik yükseklikleri işgalcilerden kurtarmak ve geniş alanların kontrolünü ele geçirmektir. Kuzey, güney ve doğu yönlerindeki stratejik yükseklikler bizim kontrolümüz altında. Füzuli bölgesinde bir dizi köyü işgalcilerden kurtardık. Yakın gelecekte Füzuli'den çok güzel haberler geleceğine eminim. Şu anda kuzey ve güney yönlerinde büyük operasyonlar yürütüyoruz.
Kuzey Ve Güney - 15.10.2020
Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası büyümeye devam ediyor
Başkanlığını Alex Demirhan Demir'in üstlendiği ve merkezi New York'ta bulunan TACCI East, özellikle turizm, otel ekipmanları, inşaat, yapı malzemeleri, perakende ve medikal gibi alanlarda ekibiyle faaliyete geçti. TACCI East, ABD Doğu kıyı şeridindeki Massachusetts, Connecticut, New York, New Jersey, Rhode Island, Pennsylvania, Delaware, District of Columbia, Maryland, Virginia, Georgia, Florida, Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde faaliyet gösteriyor.
Kuzey Ve Güney - 11.10.2020
Lübnan'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında 169 beldede kısıtlama kararı
Lübnan İçişleri Bakanlığı, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen artış nedeniyle kuzey ve güneydeki 169 beldede yarından itibaren bir hafta süreyle bazı kısıtlamaların uygulamaya konulacağını duyurdu.
Kuzey Ve Güney - 10.10.2020
Lübnan'ın kuzey ve güneyindeki çeşitli bölgelerde yangınlar çıktı
Lübnan'ın kuzey ve güneyindeki çeşitli bölgelerde yangınlar çıktı.
Kuzey Ve Güney - 8.10.2020
ABD'de Kovid-19 vakaları son bir haftada 23 eyalette artış gösterdi
Sadece Hawaii, Kansas, Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerindeki vaka artışında azalma görüldüğü aktarıldı.
Kuzey Ve Güney - 6.10.2020
Kuzey Ve Güney - 3.10.2020
Doğu ve Batı Almanya'nın birleşmesinin 30. yılı
Yeniden birleşmeden bu yana dünyada artan çatışmalara işaret eden Merkel, "İyi, barışçıl bir yolda devam etmek için Doğu ve Batı'da, Kuzey ve Güney'de birlikte cesaretle birlikte olmaya ihtiyacımız var.
Kuzey Ve Güney - 3.10.2020
Son dakika haberi... Azerbaycan ordusu Dağlık Karabağ bölgesinde bir grup Ermeni askeri esir aldı
Azerbaycan ile Ermenistan arasında, Dağlık Karabağ bölgesinde başlayan yoğun çatışmalar, 7. günü geride bıraktı. Ermeni güçlerin 27 Eylül'de Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine, karşı atağa geçen Azerbaycan ordusu, ilerleyişini dört koldan sürdürüyor. Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ bölgesini, kuzey ve güneyden kuşatan Azerbaycan ordusu,bir grup Ermeni askeri esir aldı.
Kuzey Ve Güney - 1.10.2020
Kara yollarında durum
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Çatalca Kavşağı-Ahmediye üst geçidi mevkisinde, yaya üst geçidi çalışmaları nedeniyle otoyolun kuzey ve güney platformundaki hız şeritleri trafiğe kapatıldı.
Kuzey Ve Güney - 28.9.2020
Son dakika haberleri... Yemen hükümeti: BAE destekli GGK, Riyad Anlaşması'nın askeri kısmının uygulanmasını geciktiriyor
Hızlandırılma mekanizması, GGK'nin ülkenin güneyindeki sözde "özerk" yönetiminden vazgeçmesini, kuzey ve güney arasında eşitliği sağlayacak şekilde bir hükümet kurulmasını kapsıyor.
Kuzey Ve Güney - 28.9.2020
Son dakika haberi! BAE destekli güçler, Sokotra'da savaşması için 1000'den fazla kişiyi silahlandırdı
Sokotra Valisi Remzi Mahrus, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyi (GGK) güçlerinin, Sokotra halkıyla savaşması için 1000'den fazla kişiyi silahlandırdığını bildirdi. Mahrus, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'ye gönderdiği ve Sokotra Adası hakkındaki son gelişmelerle ilgili bilgi verdiği mesajında, Sokotra'ya giriş çıkış noktalarında ve havalimanında çalışmaların askıya alındığını belirtti. Meşru hükümetin izni olmadan ve liman makamlarının resmi protokolleri uygulanmadan iletişim araçları ve çeşitli ekipmanlar taşıyan bir gemiyle bölgeye pasaportsuz, vizesiz ve giriş mührü olmayan yabancı uyruklu kişilerin geldiğini ifade eden Mahrus, bölge dışından silahlı kişiler getirilmeye devam edildiğini, GGK'nin Sokotra halkıyla savaşması için paralı asker olarak 1000'den fazla kişiyi silahlandırdığını iletti. GGK'nin özerk yönetimi, devlet kurumlarına saldırmayı ve yağmalamayı sürdürdüğünü aktaran Mahrus, ayrıca askeri karargahları yağmalamaya, buralardaki silahları satmaya ve adanın dışına kaçırmaya devam ettiklerini belirtti. Mahrus, GGK ve destekçileri tarafından adanın doğusu, batısı, kuzey ve güney sahilleri ile havaalanı çevresinde askeri noktalar kurulduğunu ifade etti.
Kuzey Ve Güney - 22.9.2020
Mardin'de 1624 yıllık kiliseye ait mozaikler gün yüzüne çıkarılıyor
"Mozaiklerde hayvansal betimlemeler, geometrik süslemeler ve insan figürlerine yer verilmiş. İnsan figürlerinde ava çıkmış insanları tasvir eden sahneler yer alıyor. İnsan figürlerinin üzerinde ayrıca nisan ve haziran ibareleri yer alıyor." diyen Tarkan, şunları kaydetti: "Kilise veya vaftizhane olabileceğini düşündüğümüz yapıda, yapımına katkıda bulunan ruhani şahsiyetlerin isimleri yer alıyor. 9 satırlı Süryanice kitabe estrangelo yazı sitilinde yazılmış bir kitabe. Kazı alanında litürjik (özellikle Hristiyanlıkta, halka açık dini ibadetlerin nasıl yapılacağını belirleyen formlar bütünü) eserler de yer alıyor. Apsis kısmı doğuya bakıyor. Apsis kısmının sağında ve solunda pastophorion (kutsallık olarak kullanılan erken Hıristiyan ve Doğu Hıristiyan kilise binasındaki iki odadan biri) hücreleri yer alıyor. Bu hücrelerde küçük buluntularla karşılaştık. Bu eserler genel olarak litürjik eserler. Bu eserlerin restorasyonu Müze Müdürlüğümüzde yapılacak. Restorasyonun ardından bu eserleri teşhirde görmemiz mümkün olacak." "Sivil mimari örnekler de karşılaşmamız mümkün olacaktır" Müze Müdürü Tarkan, kazıların sadece kilise bölümünde sürdürüldüğünü belirterek "Kuzey ve güney doğrultuda yayılan erken Bizans dönemine tarihlenen bir şehir söz konusu.
Kuzey Ve Güney - 22.9.2020
Kara yollarında durum
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, O-3 Otoyolu Çatalca Ahmediye Üst Geçidi mevkisinde yaya üst geçidi orta ayak imalat çalışmaları nedeniyle kuzey ve güney yol platformu hız şeritleri trafiğe kapatılacak.
Kuzey Ve Güney - 20.9.2020
Son dakika haberleri... İngiltere Sağlık Bakanı Hancock: İkinci bir ulusal karantinayı göz ardı etmiyoruz
Yeni kısıtlamalar Ülkenin kuzeyindeki Northumberland, Kuzey ve Güney Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland ve Durham bölgelerinde artan vakalar nedeniyle cuma günü yeni kısıtlamalar uygulanmaya başlamıştı.
Kuzey Ve Güney - 20.9.2020
İngiltere'de Kovid-19 testi pozitif çıkan ve evinde izole olmayanlara yüksek para cezası gündemde
Ülkenin kuzeyindeki Northumberland, Kuzey ve Güney Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland ve Durham bölgelerinde artan vakalar nedeniyle cuma günü yeni kısıtlamalar uygulanmaya başlamıştı.
Kuzey Ve Güney - 19.9.2020
İngiltere'de Kovid-19 salgınında son 4 ayın en yüksek vaka sayısı açıklandı
Yeni kısıtlamalar Ülkenin kuzeyindeki Northumberland, Kuzey ve Güney Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland ve Durham bölgelerinde artan vakalar nedeniyle önceki gün yeni kısıtlamalar uygulanmaya başlamıştı.
Kuzey Ve Güney - 17.9.2020
İngiltere'nin kuzeyinde artan Kovid-19 vakaları nedeniyle yeni kısıtlamalar uygulanacak
Ülkenin kuzeyinde vaka sayılarındaki artışın ciddi seviyelere ulaştığını aktaran Hancock, yarından itibaren Northumberland, Kuzey ve Güney Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland ve Durham'da yeni kısıtlamaların uygulanmaya başlayacağını belirtti.
Kuzey Ve Güney - 16.9.2020
Antalya'nın simgelerinden Hıdırlık Kulesi çevresindeki arkeolojik kazılar sürüyor
Hıdırlık Kulesi'ni kültürel ve turistik çekim merkezi haline getirmek için hazırlanan proje kapsamındaki kazı çalışmalarının, Antalya Müze Müdürlüğü denetiminde yapıldığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Uzman arkeolog ve ekiplerin titizlikle yürüttüğü çalışmalarda kulenin kuzey ve güneyinde iki açmada üst dolgu temizliği ve temel araştırma kazısı yapılıyor.
Kuzey Ve Güney - 13.9.2020
Pakistan ordusu Afganistan sınırındaki terör eylemlerinin planlayıcısının öldürüldüğünü açıkladı
İftikhar, "terörist komutan İhsan Ullah, namıdiğer İhsan Sanray'ın, Kuzey ve Güney Veziristan arasındaki sınır yakınında Şaktu'da düzenlenen operasyonda 3 diğer teröristle öldürüldüğünü" duyurdu.
Kuzey Ve Güney - 6.9.2020
Mesut Barzani'nin partisinden terör örgütü PKK'ya sert tepki
IKBY halkının terör örgütü PKK'dan destek istemediğini ve istemeyeceğini belirten KDP, "Siz Türklerin Kürtleri yok etmek için geldiklerini ve Zap, Heftanin ve Huvarkurk'ta direndiğinizi iddia ediyorsunuz. Kendinize neden Türkiye kuzey ve güney topraklarına bir karış girmedi diye sormanız lazım çünkü siz meydanlarınızı bırakıp buraya geldiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuzey Ve Güney Haberleri | Kuzey Ve Güney Haber - Haberler - Kuzey Ve Güney haberleri, son dakika kuzey ve güney haber ve gelişmeleri burada. Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 05:53:36. #1.14#
title