Haberler

Türkiye turizm tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Güncelleme:

Türkiye turizm tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor TGA, Covid-19 salgını sonrası sektörün hızlı toparlanmasına katkıda bulunacak stratejileri planlayarak hayata geçiriyor Kültür ve Turizm Bakanlığının belirlediği turizm strateji ve politikaları doğrultusunda Türkiye'nin...

Türkiye turizm tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

TGA, Covid-19 salgını sonrası sektörün hızlı toparlanmasına katkıda bulunacak stratejileri planlayarak hayata geçiriyor

ANKARA - Kültür ve Turizm Bakanlığının belirlediği turizm strateji ve politikaları doğrultusunda Türkiye'nin global pazarlardaki turizm tanıtımını üstlenen TGA, Covid-19 salgını sonrası sektörün hızlı toparlanmasına katkıda bulunacak stratejileri planlayarak hayata geçiriyor.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla ilgili Türkiye'nin turizm değerlerinin yurt dışı tanıtım çalışmaları ve geliştirilen stratejiler hız kesmeden hayata geçiriliyor. Salgın sonrası atılması hedeflenen adımlar ile ilgili yol haritası da hazır. Türkiye'nin bir turizm markası olarak ilk akla gelen sağlık açısından güvenli, etkileyici ve tercih edilen tatil ülkesi algısını sürdürme hedefiyle iletişim çalışmalarını planladıklarını belirten Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erkan Yağcı, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Turizm sektörünün zor günlerden geçtiğini belirten Yağcı, "Bu süreçte TGA olarak bugünkü gündemi yönetirken gelecek dönemin iletişim stratejilerini planlamaya, aksiyonlar almaya başladık. Bu doğrultuda ilk adım olarak insanların duygulara yönlenebilecekleri çatı bir söylem ile 'Türkiye'nin her zaman onların yanında olduğu' mesajını vurgulamayı amaçlayan 'togethertoday' konseptimizi hayata geçirdik. Bu zor dönemde birlik olma duygusunun önemini ön plana taşıyan 'togethertoday' manifesto filmimizi yayınladık ve tüm iletişim çalışmalarımızı 'togethertoday' çatısı altında topladık" diye konuştu.

İnsanların evde vakit geçirdiği bu dönemde içerik eğilimlerinin tüm dünyada yakından takip edildiğine değinen Yağcı, doğal zenginlikler, sağlık, gastronomi değerlerini ön plana çıkaran içerik çalışmalarına öncelik verildiğini vurguladı. Yağcı, "Dünyada büyük ilgi gören Türk mutfağını ön plana çıkarmak adına farklı iş birlikleri ile video içerikler hazırladık. Ünlü şeflerimiz Refika Birgül ve Fatih Tutak ile hazırladığımız videolar milyonlarca kez izlendi. Marka takip raporlarında 'Turkish Food' etiketi Twitter mentionları arasına girdi. Gastronomi dışında bu dönemde insanların kendi iç dünyalarına ve pozitife yönlenme arayışları içerisinde meditasyon içeriklerine yoğun bir ilgi oluştuğunu yaptığımız trend araştırmalarında gözlemledik. Ülkemizin doğal güzelliklerini, Türkiye'nin büyüleyici maviliklerinin kapılarını dünyaya Mercan Dede'nin özel olarak hazırladığı müziği ile 'Turkish Therapy' filmimizle açtık" dedi.

"Mevlana'nın sözleri tüm dünyaya umut oldu"

Tüm dünyanın sevgi felsefesini yakından takip ettiğini, Mevlana Celaleddin Rumi'nin sözlerinden oluşan özel bir filmin de 'Togethertoday' çatısı altında 'goturkey' hesaplarından tüm dünya ile paylaşıldığına değinen Yağcı, "Her hafta yayınlanan Türkiye'nin doğal güzellikleri ile Rumi'nin ilham veren sözleri bütünleştirilerek, insanlara bu zorlu dönemde umut aşılandı" ifadelerini kullandı.

"Erişim 125 kat büyüdü"

Go Turkey sosyal medya hesaplarından yapılan bu iletişim çalışmalarının çok kısa sürede tüm dünyanın ilgisini çektiğini ve Türkiye'nin pozitife yönlendiren iletişim çalışmalarının olumlu geri bildirimler aldığını belirten Yağcı, "Togethertoday filmimiz ile yarım milyonluk bir izlenme, 11 milyon erişim ve yüzde 18 etkileşime ulaştık. Erişimimiz tam 125 kat büyüdü. Aldığımız rapor sonuçlarında, eriştiğimiz bu rakamlar ile dünyadaki tüm rakip turizm ülkelerinin faaliyetleri ile karşılaştırıldığında en yakın rakiplerimizin açık ara üzerinde sonuçlar" dedi.

Türkiye turizm tanıtımında yepyeni bir kanal açıldı: Liveturkey.com

Go Turkey sosyal medya hesaplarından yürütülen iletişim kampanyalarına paralel yeni bir dijital tanıtım kanalı 'LiveTurkey.com'un da hayata geçirildiğini belirten Yağcı, "Dünyanın hemen hemen tüm pazarlarında gezginlerin önemli bölümünün evlerine kapalı olduğu bu dönemde açılan 'www.liveturkey.com' sitesini, sosyal mecralarımızda yoğun ilgi gören içeriklerimizin hepsine ve daha fazlasına tek noktadan ulaşılabilen bir videolog olarak konumladık. Ziyaretçilerin evlerinden çıkmadan müzelerimizi gezebilecekleri 360 derecelik çekimlerle hazırlanmış sanal müze turlarımızı sitemize ekledik. Mevcut içeriklerimizi; Kültür Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın video çalışmaları ile destekledik. İlerleyen dönemlerde; canlı konserler, performanslar paylaşmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

"En önemli kriter 'sağlıklı turizm standartları' olacak"

Gündeme özel iletişim çalışmalarına paralel korona virüsün sona ermesi ile birlikte sektörün kendini hızla toparlamasını destekleyici çözümler ile ilgili de ulusal ve uluslararası paydaşlarla yakın fikir alışverişinde bulunmaya devam ettirdiklerini belirten Yağcı, "Yolcuların destinasyon seçimleri ile ilgili en önemli kriterin sağlıklı turizm standartları olacağına inanıyoruz. Bu sebeple Kültür ve Turizm Bakanlığımız, ilgili bakanlıklarla birlikte uluslararası alanda geçerliliği olan bir sertifikasyon programı üzerinde çalışıyor. Uluslararası tur operatörleri tarafından istenilen kriterleri karşılayacak olan bu çalışma, yolcuların geliş-gidişlerinden, konaklamalarına ve transfer hizmetlerine kadar; ziyaretleri boyunca temasta bulundukları her bir noktayı kapsayacak şekilde hazırlanıyor" diye konuştu.

Söz konusu kampanya filmlerine aşağıdaki linklerden ulaşım sağlanıyor:

Together Today/ https://www.youtube.com/watch'v=oi14IAMAFo4

Turkish Therapy Mercan Dede/ https://www.youtube.com/watch'v=z_G7iiA91bs&t=15s

Homemade Döner- Refika Birgül/ https://www.youtube.com/watch'v=afzGdMJYQRY

Turkeylicious by Fatih Tutak/ https://www.youtube.com/watch'v=0UADz4CqZl8

Live Turkey WebSitesi/ https://www.liveturkey.com

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Koronavirüs Türkiye Kültür Sanat Haberler

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Ahmet Davutoğlu: Devlet içinde ciddi bir tehlikenin var olduğunu görüyorum

Ahmet Davutoğlu: Devlet içinde ciddi bir tehlikenin var olduğunu görüyorum

Bakmadan Geçme

Konut satışları Haziran ayında düştü mü? Haziran ayı konut satış istatistiği! CANLI DOLAR KURU! 1 Dolar kaç TL? Dolar ne kadar, yükseldi mi? Mustafa Sarıgül montaj video olayı ne? Montaj nedir? Montaj nasıl yapılır? Rize'de en güzel gezilecek yerler! Rize'nin meşhur neyi var? Rize arabasız gezilir mi? Rize gezisi kaç gün sürer? Memur ve emekli zam farkları ne zaman yatacak 2024? Memur emekli zam farkı ne kadar? Antalya'da nar suyuna 1200 TL alan esnaf! Olay ne, ne oldu? Özge Özacar'ın sevgilisi kim? Özge Özacar'ın sevgilisi Oğuz Özmen kimdir, ne iş yapıyor? MASTERCHEF 17 TEMMUZ TANITIMI İZLE | MasterChef yeni bölüm tanıtımı yayınlandı mı? Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir ayrıldı mı? Mert Ramazan Demir, Afra Saraçoğlu'nu aldattı mı? Marmaris'te gezilecek yerler listesi! Marmaris'te tatile nereye gidilir, neler yapılır? Marmaris'in neyi meşhur? Yıldırım Yanılmaz öldü mü, neden öldü hastalığı ne? Yıldırım Yanılmaz kimdir, kaç yaşında öldü? Gaziantep'te gezilecek yerler listesi! Gaziantep'te nereye gidilir? Antep 1 günde gezilir mi? Mert Furkan Bayram kimdir? Atletico Madrid'in yeni transferi Mert Furkan Bayram kaç yaşında ve nereli? Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? Üniversite kaydı için hangi belgeler gerekli? 2024 Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu? 17 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir?
Sarıgül'den yeni mesaj: 50 yıllık siyasi hayatımda çok zorlukla karşılaştım ama böyle bir kahpelikle karşılaşmadım

Sarıgül'den yeni mesaj: 50 yıllık siyasi hayatımda çok zorlukla karşılaştım ama böyle bir kahpelikle karşılaşmadım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title