Kopuz Haberleri

Kopuz haber, Kopuz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kopuz - 25.01.2021
Son dakika haberi | İSTİB'in "Güvenli 2023 İstanbul" eğitimleri başladı
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) ev sahipliğinde Güvenilir Ürün Platformu koordinatörlüğünde düzenlenen "Güvenli 2023 İstanbul" eğitimlerinin açılış etkinliği, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, İSTİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, İSTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı İsmet Aral ve Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak'ın katılımıyla çevrim içi gerçekleştirildi.
Kopuz - 15.01.2021
İSTİB Başkanı Kopuz: "Tahsilat riski olmadan satış yapabiliriz"
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde iki kamu bankası arasında hayata geçirilen projeler sayesinde tahsilat riski olmadan satış yapmanın mümkün hale geldiğini bildirdi.
Kopuz - 14.01.2021
Azerbaycan Merkez Bankası'nın yeni binasını Tekfen İnşaat yapacak
Açıklamada görüşlerine yer verilen Tekfen İnşaat Genel Müdürü Mustafa Kopuz, şunları kaydetti: "Azerbaycan'daki varlığımızın 26'ncı yılında, inşasını gerçekleştirdiğimiz SOCAR Tower, Bakü Olimpiyat Stadı ve Azerbaycan Vergi Bakanlığı Binası'na ek olarak bir üstyapı projesini daha üstlenmekten mutluluk duyuyoruz.
Kopuz - 12.01.2021
İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz'dan israfı önleme çağrısı Açıklaması
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, Türkiye'nin enerjide, suda, gıdada, meyve-sebzede yaptığı israfın çarpıcı boyutlarını ortaya koyan araştırmaların, günde yaklaşık 2 milyon 500 bin metreküp suyun boşa harcandığını gözler önüne serdiğini belirterek, "Gıdadan sanayiye her...
Kopuz - 06.01.2021
İstanbul Ticaret Borsasından gıda güvenliği eğitimi
Açıklamada görüşlerine yer verilen İSTİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, kayıtların açılması ile yoğun katılım beklediklerini belirtti.
Kopuz - 22.12.2020
Kazakistanlı misafir öğrenci dombrasıyla Türk dizilerine renk katıyor
"Dombra" eserinin bestecisi Arslanbek Sultanbekov ile Türkiye'de 300'e yakın konser verdiklerini aktaran Arkabay, şunları kaydetti: "Gitmediğimiz şehir ve festival kalmadı. Dombra, Türkiye'de çok meşhur oldu. 'İsimsizler' dizisinin jenerik müziklerini yazdım. 'Direniş Karatay' sinema filmine de müzikle katkıda bulundum. Türkiye ile Özbekistan ortak yapımı 'Harzemşah' dizisinin jenerik müziklerini yazdık. Arslanbek Sultanbekov ile 'Kuruluş Osman' dizisinde rol aldım ve 'Osman Bey' türküsünü seslendirdik. 'Uyanış: Büyük Selçuklu' dizisine de jenerik sağlıyorum. Gerilim, sevgi, aşk ve heyecan sahnelerinde dombra ve kopuzla beste yapıyoruz.
Kopuz - 15.12.2020
Tekfen İnşaat, 100 milyon dolarlık projeye tekrar başlıyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Tekfen İnşaat Genel Müdürü Mustafa Kopuz, şunları kaydetti: "Kovid-19 pandemisinin iş süreçleri üzerindeki baskısını inşaat sektörü de yaşadı.
Kopuz - 14.12.2020
İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: "Destekler ekonomiye nefes aldıracak"
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın salgınla mücadele kapsamında ekonomiyi rahatlatmak için açıkladığı desteklerle ilgili olarak, "Bu destekler ekonomiye nefes aldıracak.
Kopuz - 12.12.2020
Son dakika! İSTİB'den Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası çağrısı
Son dakika haberler... İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, "İsrafı önlemeyi hayatımızın temeline alarak, gıda alışverişinden saklamaya, yemek yapmaktan tüketmeye kadar tüm süreçlerde israfı önleyecek tedbirler almalıyız." ifadelerini kullandı.
Kopuz - 02.12.2020
Yörük çalgısı sipsi coğrafi işaret aldı
Türkçe'nin bilinen ilk sözlüğü olan Divan-ı Lügati't Türk kayıtlarından edindiği bilgiye göre, sipsinin 920 yılında Dirmil ve Gölhisar taraflarında cura ve kopuzla çalındığını aktaran Demir, bu çalgının kökeninin Orta Asya'ya kadar uzandığına dikkati çekti.
Kopuz - 30.11.2020
İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz: "Büyüme beklentiyi aştı"
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, üçüncü çeyrek büyüme rakamlarına ilişkin, "Bir önceki çeyrekte gerçekleşen yüzde 9,9 küçülme sonrası, üçüncü çeyrekte elde edilen yüzde 6,7'lik büyüme ile piyasaların beklentisi de aşılmış ve önemli bir toparlanmaya imza atılmıştır.
Kopuz - 28.11.2020
Bakan Elvan ve Gül, TOBB yönetimiyle bir araya geldi
TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Kopuz, Selçuk Öztürk, Ayhan Zeytinoğlu, Tamer Kıran, Faik Yavuz, Cengiz Günay, Mahmut Özgener, Öztürk Oran, Zeki Kıvanç, Oğuzhan Sadıkoğlu, Davut Çetin, Özer Matlı, Hakan Ülken ve Selim Kandemir de toplantıda hazır bulundu.
Kopuz - 23.11.2020
Unutulmaya yüz tutmuş 800 farklı müzik enstrümanını yeniden yaptı
Obul, Kam davulundan Napolyon lirine, kopuzdan rebaba, dombradan dopşolura, Şiraz tarından Sümer arpına, buzukiden mandoline, Azeri kemençeden Kipti kemanına kadar bir çok eseri yapabiliyor.
Kopuz - 18.11.2020
"İnsan boşluğu, boşluk insanı şekillendirir" sergisi Han Spaces'de açıldı
Sergide, Suat Akdemir, Ahu Akgün, Ali Bilge Akkaya, Gökhan Balkan, Onur Gülfidan, İdil İlkin, Beste Kopuz, Sinan Logie, Toygun Özdemir, Burcu Perçin, Selim Süme, Nermin Ülker, Blanca Vinas ve Gabriel Vorgon'un eserleri bulunuyor.
Kopuz - 03.11.2020
Gümüşhane'nin Torul ilçesinde bir köy karantinaya alındı
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Torul ilçesinin Kopuz köyünde pozitif vaka ve temaslı sayısının fazla olması nedeniyle, virüsün bulaşmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla bir dizi tedbir alındığı belirtildi.
Kopuz - 28.10.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, "Türk milleti cumhuriyeti benimsemiş, gerektiğinde de korumuştur.
Kopuz - 26.10.2020
İSTİB Başkanı Kopuz'dan, "Fransız mallarını boykot etme" çağrısı Açıklaması
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarına yönelik boykot çağrısına destek vererek, "Fransız mallarını boykot etmeliyiz.
Kopuz - 19.10.2020
İstanbul Ticaret Borsası 96 yaşında
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, "Her geçen gün yenilenen, zamana uyum sağlayan daha güçlü bir borsayız. Gücümüzü tarihten alıyoruz.
Kopuz - 16.10.2020
DHA İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
17.00Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensk ile basın toplantısı düzenleyecek11.00CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adım Adım İktidar Toplantısı"na katılacak.
Kopuz - 12.10.2020
Vali Ali Yerlikaya, Gıda Toptancıları Sitesi inşaatını inceledi
Yerlikaya'ya Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği Başkan Mustafa Karlı ve inşaat firmasının yetkilileri eşlik etti.
Kopuz - 09.10.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz: "Ermenistan Dağlık Karabağ'dan ya çekilir, ya da kovulur"
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, "Ermenistan Dağlık Karabağ'dan ya çekilir, ya da kovulur.
Kopuz - 02.10.2020
İSTİB Başkanı Kopuz: "YEP'te gıda enflasyonuyla mücadelede farklı cepheler var"
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, "Gıda enflasyonu ile etkin bir biçimde mücadele etmek istiyorsak tüm cephelerde farklı yöntemler kullanmalıyız. Hükümetimiz de Yeni Ekonomi Programı'nda bu mücadelenin farklı cephelerine yer vermiş durumda.
Kopuz - 29.09.2020
İş dünyası temsilcileri "Yeni Ekonomi Programı"nı değerlendirdi
Sorunların doğru bir şekilde tespit edildiğini ve gerçekçi tedbirlerin ortaya konulduğunu gördüğümüz 2021-2023 dönemi Yeni Ekonomi Programı, ülkemizi 2023'e hazırlayacak bir yol haritası niteliğindedir. Program kapsamında yer alan büyüme, finansal istikrar, işsizlik, cari denge, enflasyon ve bütçe dengesi hedefleri ve bu hedeflere yönelik uygulanacak birbiriyle uyumlu para ve maliye politikalarıyla ekonominin yeniden güçlü büyüme dönemine gireceğini ve Türkiye'yi 100. yılına yönelik hedeflerine yaklaştıracağını ifade edebiliriz." "YEP, pandemi şartlarına çözüm sunuyor" İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, 2021-2023 yıllarında uygulanacak Yeni Ekonomi Programı'nın, içinde bulunulan olağanüstü şartlar ile mücadele etmek üzerine kurgulandığına dikkati çekti.
Kopuz - 28.09.2020
Son dakika haber... İSTİB'in "Gıda İsrafını Engelleme Projesi" 2-3 milyar doların geri kazanımını hedefliyor
"Gıdada israfı engelleyeceğiz ve milli sermayemizi çöpten çıkaracağız" Açıklamada görüşlerine yer verilen İSTİB Başkanı Ali Kopuz, "Gelecek nesillere daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre bırakabilmek için tüm imkanlarımızı ve enerjimizi harcayarak toplumun her kesimine ulaşmak bizler için bir görevden çok daha fazla şey ifade ediyor.
Kopuz - 17.09.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz'dan "17 Eylül" açıklaması
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, "17 Eylül 1961'de idam sehpasına merhum Menderes ile birlikte çıkarılan demokrasimizi, 15 Temmuz'da yüce milletimiz o sehpadan indirmiştir.
Kopuz - 11.09.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz: "Tarımsal üretimin önemi her geçen gün artıyor"
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, tarımsal üretimin öneminin her geçen gün arttığını belirterek, "Türkiye'nin tarımsal üretimin artırmak için yıllardır uyguladığı politikaların ne kadar gerekli olduğu anlaşıldı.
Kopuz - 06.09.2020
Genç cazcılar Beşiktaş Sanatçılar Parkı'nda sahne aldı
Divane, kopuz, curada Salih Nazım Peker'in, cümbüş ve akustik gitarda Salih Korkut Peker'in yer aldığı topluluk, "Alternatif Folk" olarak tanımladıkları müziklerinde çeşitli türküleri yorumladı.
Kopuz - 31.08.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz: "Bu dönemi en az zararla atlatacağız"
İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, neredeyse tüm dünyada ticaretin durduğu ikinci çeyrekte gerçekleşen yüzde 9,9'luk küçülmenin kimseyi endişeye sevk etmemesi gerektiğini belirterek, "2020 yılını birçok ülkeye göre daha iyi bir yerde kapatacağımıza ve bu küresel sorunu en az...
Kopuz - 21.08.2020
Doğalgaz rezervi Türk ekonomisini güçlü hale getirecek
Bahçıvan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu rezervin işletilmesi ile birlikte özellikle sanayimizin en önemli rekabet faktörü olan enerji maliyetlerine yapacağı katkı, bizleri önümüzdeki dönem adına çok daha umutlandırmaktadır. Bu kıymetli ekonomik değerin en kısa sürede ülkemizin kalkınması, milletimizin refahının arttırılması yolunda değerlendirileceğine inanıyoruz. Bu rezervin ortaya çıkarılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum." "Türkiye bugün itibarıyla bir üst lige çıktı" İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz da Türkiye bugün itibarıyla bir üst lige çıktığını, bu ligin sanayisi güçlü, enerji zengini ülkeler ligi olduğunu belirtti.
Kopuz - 14.08.2020
İSTİB Başkanı Kopuz: "Gıdada uyarıları ciddiye alanlar geleceği kaybetmeyecek"
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, "Benim rapordan çıkardığım ana fikir, 'Yarının felaketini bugünden idrak edenler, en az zararı görecektir.
Kopuz - 07.08.2020
İSTİB Başkanı Kopuz: "Ülkemizin diz çökmesini bekleyenlerin hevesi kursağında kalacak"
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, son günlerde yaşanan piyasa dalgalanmalarına ilişkin, "Ülkemizin diz çökmesini bekleyen iç ve dış mihrakların hevesleri kursaklarında kalacaktır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kopuz Haberleri | Kopuz Haber - Haberler - Kopuz haberleri, son dakika kopuz haber ve gelişmeleri burada. Buz tutan Sırakayalar Şelalesi görsel şölen sunuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 19:58:05. #1.16#
title