Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı

Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Doğal afetlere karşı en hazırlıklı belediyeler arasında yer alan Karşıyaka Belediyesi, 17 Ağustos Marmara Depremini unutmadı.

Doğal afetlere karşı en hazırlıklı belediyeler arasında yer alan Karşıyaka Belediyesi, 17 Ağustos Marmara Depremi'ni unutmadı. Felaketin 15. yılı nedeniyle gerçekleştirilen anma etkinliğinde hem hayatını kaybeden vatandaşlarımız anıldı hem de depreme karşı alınması gereken önlemler bir kez daha hatırlatıldı.

STANTLAR AÇILDI

Karşıyaka Belediyesi tarafından 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 15. yıldönümü nedeniyle "Biz Depreme Hazırız, ya Siz" başlıklı anma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik çerçevesinde, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği (HİASD), İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, AFAD İzmir İl Müdürlüğü'nün arama kurtarma ekipleri, EGESAR Arama Kurtarma Derneği, Kızılay Bölge Kan Merkezi, Kızılay Ege Afet Merkezi, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Afet Şube Müdürlüğü, Genç Leo Dernekleri ve 2440 Rotary Bölge Başkanlığı birer stand açarak, vatandaşlara depreme karşı alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi. Etkinlik iki gün sürdü. Etkinliğe katılan Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, Kaymakam Saadettin Yücel ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de tatbikatlara bizzat katılarak farkındalık yarattı. 7,4'lük deprem anının canlandırıldığı deprem simülatöründe, depremin şiddetinden korunmanın yöntemlerini gösteren heyet, ilk yardım konusunda da bilgi aldı.

DOĞRU PLAN, SAĞLIKLI ZEMİN

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğü ve meslek odalarımızın da desteğiyle, sağlıklı binaların üretimi için gerekli her önlemi alıyoruz. Bina kalitesini yükseltip doğru planlama yapmak için çalışıyoruz. Kenti daha sağlıklı zemine sahip olan bölgelere doğru planlıyoruz. Bu kenti doğru planlayacağız. Karşıyaka olarak depreme hazırız. Sürekli olarak bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. ve 32 tane toplanma bölgesi olan belki de tek ilçeyiz" dedi.

HALK BİLİNÇLENDİRİLMELİ

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel "Bugün harekete geçme zamanıdır. Deprem konusunda yapılan çalışmaları daha da yaygınlaştırmalıyız. Bu konudaki gayretler daha da artmalı" dedi.

Herkes İçin Sağlık Derneği Başkanı Dr. Ülkümen Rodoplu ise "Deprem konusunda ilk önce hepimiz evimizin önünü süpürmeli, kendi kişisel eylem planlarımızı yapmalıyız. Bunun için halkın bilinçlendirilmesi çok önemli. Her vatandaş, deprem sırasında nerede durması ya da nereye kaçması gerektiğinden hazırlık çantasında neler olacağına kadar her temel bilgiye vakıf olmalı" dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ayhan Emekli, "Depreme hazırlıklı olmak çok önemli. Depreme karşı hem bireysel hem de toplumsal olarak önlemler almalıyız. Hayati önem taşıyan eğitim ve hazırlık çalışmalarının sürekli hale getirilmesini istiyoruz. Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar'a da bu anlamda yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi. - İZMİR

Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı
Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı
Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı
Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı
Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı
Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı
Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı
Karşıyaka 17 Ağustos'u Unutmadı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title