KARATAY ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Karatay Üniversitesi Haberleri

Karatay Üniversitesi haber, Karatay Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karatay Üniversitesi - 21.9.2020
Teknoloji merkezinde tarım makineleri yapay zekayla akıllanacak
Avrupa Birliği fonu tarafından 5 milyon avroluk bir ödenekle desteklenen KTO Karatay Üniversitesi Akıllı Sistemler Teknoloji Merkezi (AKİTEK) projesiyle Türkiye'nin tarım aletlerine yapay zeka eklenecek "akıllı" cihazlar ihraç edilecek.
Karatay Üniversitesi - 31.8.2020
Selçuk Üniversitesi'nin SARS-COV-2 mRNA aşı çalışmaları, DSÖ'nün izlem listesine alındı
Çalışma kapsamında hücre kültüründe denemeler yaptıklarını ve testlerin devam ettiğini kaydeden Yıldırım şu ifadeleri kullandı: "Projemiz Dicle Üniversitesi, Karatay Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Uşak Üniversitesinden hocalarımızın katkılarıyla devam etmektedir.
Karatay Üniversitesi - 10.8.2020
KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uysal, ECFA üyeliğine seçildi
Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayben Karasu Uysal'ın, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) Ortak Üyeliği kapsamında, European Committee for Future Accelerators (ECFA) Komitesi Genel Kurul üyeliğine seçildiği bildirildi.
Karatay Üniversitesi - 28.7.2020
Dolandırıcılar "sosyal destek ödemesi" vaadiyle "oltalama" yapıyor
"Dolandırıcıların önünü açan en büyük etken, insanların zafiyetleridir" KTO Karatay Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Semih Yumuşak da vatandaşların sanal dünyada "Fishing (oltalama)" yöntemleriyle dolandırıldığını söyledi.
Karatay Üniversitesi - 14.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Karatay Üniversitesi - 18.6.2020
Karapınar'da öğrenciler yeni bir proje ile tanışıyor
Karapınar Belediyesi, KTO-Karatay Üniversitesi, Karapınar Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'ndan "KOP ile Okutan Çocuk Atölyeleri" projesinden destek almaya hak kazandığı kaydedildi.
Karatay Üniversitesi - 10.6.2020
Son dakika haber | Kırşehir TSO'dan eğitim iş birliği protokolü
Oda üyelerine yönelik eğitim iş birliği protokolü hazırladıklarını vurgulayan Yılmaz, "KTO Karatay Üniversitesi ile protokol imzaladık.
Karatay Üniversitesi - 6.6.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
HABER: Mehmet ÇINAR -KAMERA: Semih ERSÖZLER /ANTALYA, ====================== Ugandalı öğretim görevlisi, çocuğuna 'Karatay' ismini verdi   KTO Karatay Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Ugandalı Abubakar Mayanja (31), Anadolu Selçuklu Devleti'nin önemli görevler üstlenen devlet adamlarından Celaleddin Karatay'a olan hayranlığı ve aynı zamanda çalıştığı üniversitenin de adı olması nedeniyle çocuğuna 'Karatay' ismini verdi.
Karatay Üniversitesi - 1.6.2020
Karatay Belediyesi, Kültür Yayıncılığına önemli katkılar sunuyor
Bugüne kadar onlarca kıymetli eseri yayın hayatına kazandıran Karatay Belediyesi, kültür yayıncılığına yeni eserlerle katkı sunmaya devam ediyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, göreve geldiği son 1,5 yılda 5 yeni önemli eseri daha yayın hayatına kazandırdı. 9. GELENEKSEL MEVLANA ŞİİR ŞÖLENİ'NİN LEZZETİ ARTIK KİTAP RAFLARINDA Geçtiğimiz Haziran ayında Karatay Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin birlikte organize ettiği ve 9'uncusu gerçekleştirilen Geleneksel Mevlana Şiir Şöleni, Türkiye'nin farklı şehirlerinden şairleri ve sanatseverleri bir araya getirmişti. Bosna Hersek Milli Şairi Cemalettin Latiç de şiir şölenine onur konuğu olarak katılmış ve Konyalılar adeta şiire doymuştu. Karatay Belediyesi, katılımın bir hayli fazla olduğu 9 Mevlana Şiir Şöleni'ne doyamayan ve o eşsiz atmosferde okunan şiirleri her zaman yanı başlarında görmek isteyen vatandaşlar için harekete geçti ve "9. Geleneksel Mevlana Şiir Şöleni Şiir Seçkisi" adlı kitabı yayın hayatına kazandırdı. Türkiye Yazarlar Birliği'nin de katkı verdiği eserde şiir şöleninde okunan birbirinden güzel şiirler yer alıyor. AHİLİK KÜLTÜRÜ, "KONYA'DA AHİLİK; AHİ YAPILARI" ESERİYLE GELECEĞE TAŞINIYOR Anadolu'da sadece ekonomide değil, sosyal ve kültürel hayatın da tam merkezinde yer alan ahiler ve ahilik kültürü de Karatay Belediyesi'nin katkılarıyla kitaplaştırıldı. KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Karatay Üniversitesi - 28.5.2020
KTO ve KARSEM'in dijital dönüşüm eğitimleri devam ediyor.
Konya Ticaret Odası (KTO) ve KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen dijital dönüşüm eğitimleri devam ediyor.
Karatay Üniversitesi - 18.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na doğru
Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Karatay Üniversitesi - 14.5.2020
KTO Karatay Üniversitesi akademisyenleri TÜBİTAK'ın aşı geliştirme projesinde
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı başlatılan aşı geliştirme çalışmaları kapsamında "SARS-Cov-2 (COVID-19) Spike (S) Antijenine Karşı Kendiliğinden Amplifiye Olabilen mRNA Aşısının Geliştirilmesi" başlıklı...
Karatay Üniversitesi - 12.5.2020
Kovid-19 salgınının psikolojik etkilerine ilişkin çözüm önerileri
Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seher Akdeniz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının psikolojik etkilerini değerlendirerek, çözüm önerilerinde bulundu.
Karatay Üniversitesi - 11.5.2020
Konya'da toplu ulaşımda yeni nesil dezenfeksiyon dönemi
Konya Büyükşehir Belediyesi, KTO Karatay Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirdiği "Kuru Buharlı Dezenfeksiyon Sistemi"nin, toplu ulaşım araçlarında başarıyla uygulandığı bildirildi.
Karatay Üniversitesi - 7.5.2020
Konya Ticaret Odası Başkanı Öztürk değerlendirmede bulundu
Ticaretini, dijitalleşmenin katkısıyla yeni bir boyuta taşımak isteyen KOBİ'lere destek olmaya devam edeceklerini vurgulayan Öztürk, "Bu kapsamda Odamız ve KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) iş birliği ile düzenleyeceğimiz online dijital ticaret eğitimlerini başlatıyoruz.
Karatay Üniversitesi - 29.4.2020
KTO Karatay Üniversitesinde "Uzaktan Eğitim Yakın Deneyim"
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen alanlardan biri olan eğitim alanında, uzaktan eğitim çalışmalarıyla eksiklikler giderilmeye çalışılıyor.
Karatay Üniversitesi - 13.3.2020
Hasta babası için diyaliz teknikeri oldu
KONYA'da diyaliz tedavisi gören babası Kerim Dursun'un (54), tedavisinde daha iyi yardımcı olabilmek için diyaliz teknikeri olan Hatice Dursun (24), hem babasına hem de aynı durumdaki hastalara yardımcı oluyor.  3 çocuk babası Kerim Dursun'a 2007 yılında kalp, 2012 yılında da böbrek yetmezliği teşhisi kondu. Böbrek yetmezliği teşhisinden 1 yıl sonra diyaliz tedavisine başlayan Dursun, ilk etapta diyaliz merkezine giderek tedavi olurken daha sonra evinde diyaliz tedavisini başladı. Kızı Hatice Dursun da, diyaliz merkezinden gerekli eğitimleri alıp evde babasına yardımcı olmaya başladı. Bu sırada hem babasına, hem de aynı durumdaki hastalara yardımcı olabilmek için diyaliz teknikeri olmaya karar veren Hatice Dursun, 2016 yılında KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diyaliz bölümünü kazandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karatay Üniversitesi Haberleri | Karatay Üniversitesi Haber - Haberler - Karatay Üniversitesi haberleri, son dakika karatay üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. KTO Karatay Üniversitesi yapay zeka çalışmalarıyla savunma sanayisine destek verecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.10.2020 10:26:31. #1.15#
title