İzmir Öğrencilerin Sevgilisi Tombi, Sınıfa Geri Dönüyor 1-
Haberler » Güncel » İzmir Öğrencilerin Sevgilisi Tombi, Sınıfa Geri Dönüyor 1- - Haber

İzmir Öğrencilerin Sevgilisi Tombi, Sınıfa Geri Dönüyor 1-

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu öğrencilerinin sınıflarında beslediği ve bir velinin endişesi üzerine sınıftan uzaklaştırılan kedi Tombi, yarın (Perşembe) öğrencilerin yanındaki yerine yeniden kavuşacak.

'in ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu öğrencilerinin sınıflarında beslediği ve bir velinin endişesi üzerine sınıftan uzaklaştırılan kedi Tombi, yarın (Perşembe) öğrencilerin yanındaki yerine yeniden kavuşacak. Tombi gittiğinde ağlayan ve ona mektuplar yazan öğrencilerin yüzü, bu mutlu haberle yeniden gülmeye başladı.


Ticaret Borsası İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri, okul bahçesinde beslenen birçok kediden biri olan Tombi'yi, kendilerini sürekli sınıflarına kadar takip etmesi üzerine sınıf içerisinde beslemeye başladı. Sınıf öğretmeni İvaşçu, öğrencilerin Tombi'ye olan sevgisini görünce, okul yönetimiyle de konuşup kedinin sınıfta barınmasını sağladı. Tombi, bir hafta boyunca 3-C sınıfı öğrencilerinin dersliğinde kaldı. Bazı öğrenciler, Tombi'yi beslemek ve onunla oyunlar oynamak için okula vaktinden önce bile geldi. Bir süre sonra, sınıftaki 33 öğrencinin velilerinden birisi, öğretmen İvaşçu ve okul yönetimine çocukların bir kısmının allerjisi olabileceği endişesini bildirdi. Bunun üzerine Tombi'nin sınıfta beslenmesi ve barınmasına son verildi ve Nilay Coşardemir tarafından sahiplendi. Ancak Tombi'nin macerası bu şekilde bitmedi. Kedi Tombi, Coşardemir'in evinde mutsuz olduğu için beslenmedi ve kilo vermeye başladı. Tombi'nin aşırı kilo vermesinden endişelenen Coşardemir, durumu tekrar öğretmen İvaşçu'ya bildirdi. Bunun üzerine, evinde 3 tane kedisi olan İvaşçu, Tombi'yi de yanına aldı.


Durumdan haberdar olan İzmir Milli Eğitim Müdürü , öğrenciler için herhangi bir sağlık sorunu oluşturup oluşturmayacağı kontrol edildikten sonra Tombi'nin tekrar sınıfa alınmasını ve öğrencilerin yanında eski kilosuna ve sağlığına kavuşmasını söyledi. Tombi'nin okul bahçesinde besledikleri 9 kediden farklı olduğunu belirten öğretmen İvaşçu, şunları söyledi


Sokağa atılmış bir kedi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü insanlara çok kolay yaklaşıyor, çok kolay güveniyordu. Sabahları benim sınıfımdaki çocuklar sıra olduklarında ilginç bir şekilde onları tanıyordu ve onların peşinden sınıfa geliyordu. Tüm aşılarını ve kontrollerini yaptırdık, karnesini çıkarttık ve kendisini sınıfta misafir etmeye başladık. O günlerde zaten hava da çok soğuktu. Çocuklar üzerindeki olumlu etkisini gördük, velilerden çocukların okula daha bir istekle geldiğini yönünde çok olumlu yorumlar aldık. Sonrasında ben Tombi'nin misafirliğe devam etmesini istedim. Gidince çok üzüldüler ancak onları 'Tombi'nin bir evi olmasını, sıcak bir yuvaya kavuşmasını istemez misiniz' diyerek ikna ettim.


Daha sonra Tombi'nin kendisinin de tanıdığı Nilay Coşardemir'e verildiğini ve ve onun tarafından sahiplendiğini vurgulayan İvaşçu, 'Fakat arkadaşımız bilinçli olduğu için Tombi'nin hiçbir şey yememesinden ve aşırı kilo vermesinden korkmuş, 3 gün boyunca hiçbir şey yememiş. Sonra onu aldım ve evime, diğer kedilerimin yanına getirdim. Fakat burada da çok mutlu olmadı. Daha sonra Tombi'nin gerçek yerinin öğrencilerin yeri olduğunu anladık. İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yahşi'ye, konu üzerindeki ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Tombi için okulda bir yaşam alanı oluşturup tekrar çocuklarda buluşmasını sağlayacağız dedi. Okul Müdürü Mehmet Aydoğdu da Tombi'nin öğrencilerle çok iyi ilişki kurduğunu ve bu ilişkiyi çok değerli bulduklarını vurgulayarak, çocukların mutluluğunun kendilerinin mutluluğu demek olduğunu dile getirdi.


ONA MEKTUPLAR YAZIP, RESİMLER ÇİZDİK


Öğrencilerden Azra Akbunar Kedi Tombi'nin kendilerini rahatsız edebilecek hiçbir harekette bulunmadığını belirterek, 'Çok güzel ve uysal bir kediydi. Bizim bebeğimiz gibi olmuştu. Öğretmenimiz gideceğini söyleyince çok ağladık, ona mektuplar yazıp resimler çizdik. Geleceğini duyunca da çok mutlu olduk diyerek duygularını dile getirdi. Bir diğer öğrenci Berilsu Tütüncü ise, Tombi'nin kendilerini tanıdığını ve görünce takip ettiğini söyleyerek, Yemeklerini hocamız alıyordu, biz de suyunu veriyorduk. Gidecek diye çok üzülmüştük ama öğretmenimiz bir yuvaya sahip olacağını söylediğinde de sevinmiştik. Şimdi dönecek olmasından ötürü çok mutluyuz dedi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: İzmir Öğrencilerin Sevgilisi Tombi, Sınıfa Geri Dönüyor 1-