İzmir il binasına yapılan baskınla ilgili HDP'den ilk açıklama: Binamız ateşe verildi - Haberler
Haberi Paylaş

İzmir il binasına yapılan baskınla ilgili HDP'den ilk açıklama: Binamız ateşe verildi

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Politika

HDP İzmir il binasına silahlı bir kişi tarafından saldırı düzenlendi. Konuyla ilgili partinin resmi hesabından yapılan açıklamada "İzmir'de parti binamız silahlı bir şahıs tarafından basılarak binamız ateşe verildi" ifadelerine yer verildi.

İzmir'de Hdp il binasına giren şüpheli, sabah saat 11:00 sıralarında etrafına rast gele tabancayla ateş etti. Olay yerine gelen polis, 7 katlı binanın bulunduğu sokağın çevresini güvenlik şeridiyle çevirdi ve yaya geçişine kapattı.

Özel harekat polisler, bölgeye giriş çıkışları kapattı. Saldırıyla ilgili bir şüpheli gözaltına alınırken, bina içerisinde bulunan bir kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

İzmir il binasına yapılan baskınla ilgili HDP'den ilk açıklama: Binamız ateşe verildi

Saldırı sonrası HDP Genel Merkezi'nin resmi Twitter hesabında yapılan açıklamada, "Binamız ateşe verildi. İçeride görevli bir arkadaşımız bulunmakta. Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. Herhangi bir olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır.

İzmir'deki provokasyon ve alçakça saldırıya karşı HDP'liler Konak'ta bulunan il binamızda toplanıyor. Her saldırı korkak saldırganları küçültürken, partimize sahiplenmeyi arttıracaktır." ifadeleri yer aldı.

İzmir il binasına yapılan baskınla ilgili HDP'den ilk açıklama: Binamız ateşe verildi
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım