Haberler

Hamburg'ta Seçim Sonrası Hedef Halk Sağlık Sigortası

Hamburg Eyaleti Sağlık Senatorü Cornelia Prüfer-Storcks, Alman sağlık sigorta sisteminden kaynaklanan haksızlıkları gidermek için Eylülde yapılacak Federal Parlamento seçimlerinden sonra partisi SPD'nin yanı sıra Yeşiller ve Sol Parti tarafından da desteklenen "Halk Sağlık...

Hamburg Eyaleti Sağlık Senatorü Cornelia Prüfer-Storcks, Alman sağlık sigorta sisteminden kaynaklanan haksızlıkları gidermek için Eylülde yapılacak Federal Parlamento seçimlerinden sonra partisi SPD'nin yanı sıra Yeşiller ve Sol Parti tarafından da desteklenen "Halk Sağlık Sigortası"nın gerçekleşmesi için çaba harcayacaklarını kaydetti.

Hamburg, Almanya genelinde birinci sırada

Hamburg'un Lurup semtindeki Kültürlerarası Aileler Birliği Başkanı Tevide Er ve Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz (SPD) tarafından organize edilen "Göç ve Sağlık" konulu toplantıda konuşan, Sosyal Demokrat Partili Senatör, her bin kişiye üç doktorla Hamburg'un Almanya genelinde nüfusa oranla doktor ortalamasında birinci sırada olduğuna dikkat çekti. Sağlıkta en temel üç ilkenin halka yaygın, ulaşımı kolay ve en üst kalitede tıp hizmeti sunmak olduğunu belirtti.

Daha adil sağlık sigorta sistemi

Toplantının sunuculuğunu yapan Güngör Yılmaz'ın sorusu üzerine, Almanya sağlık sigortasının her birey için zorunlu olduğunu hatırlatan senatör, bu şekilde herkesin temel sağlık ve tedavi güvencesine sahip olduğunu kaydederek hiç bir hastanın tedavisinin parası olmadığı için kesilemeyeceğini belirtti. Ancak doktorlara daha iyi ödeme ve mesuliyet sigortaları tarafından karşılanmayan tedavileri de üstlenen özel sigortalar yüzünden hastalar arasında ayrım yapıldığını söyleyen Cornelia Prüfer-Storcks, "Biz Sosyal Demokrat Parti olarak 'Halk Sağlık Sigortası' diye tanımladığımız ve herkes eşit hizmet sunan; daha adil sigorta sisteminin getirilmesini istiyoruz. Yeşiller ve Sol Parti de aynı fikirdeler. Eylül ayında yapılacak Federal Parlamento seçimleri uzun süredir üzerinde durduğumuz yeni sağlık sigortası sistemi için bir şans. Seçim sonrası ısrarla bu konu üzerinde duracağız" dedi.

Görüntü dökümü:

Cornelia Prüfer-Storcks konuşma

Milletvekili Güngör Yılmaz konuşma - Askerzadeh

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Güngör Yılmaz Almanya Politika Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title