Halfeli Haberleri

Halfeli haber, Halfeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Halfeli 25.5.2020
Iğdır'da kuyuya düşen 4 köpek yavrusu kurtarıldı
Halfeli beldesine bağlı Özvatan Mahallesi Muhtarı Mehmet Alaboğa, belediye ekiplerini arayarak bir kuyu içinde 4 yavru köpeğin bulunduğunu söyledi.
Halfeli 15.5.2020
Eski Halfeli Belde Belediye Başkanı Safa'nın valilikte tehdit edildiği iddiasına yalanlama
Iğdır Valiliğinden, bir süre önce görevden uzaklaştırılıp "silahlı terör örgütüne üye olduğu" gerekçesiyle tutuklanan eski Halfeli Belde Belediye Başkanı Hasan Safa'nın valiliğe çağrılarak tehdit edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
Halfeli 10.5.2020
Anneler gününde Doğu'da "şehit anneleri" ve "asırlık çınarlar" da unutulmadı
Halfeli Beldesine geçen Ünlü çifti, burada da Özvatan Mahallesi'nde yaşayan şehit annesi Göge Akdeniz'e evinde ziyarette bulundu.
Halfeli 4.5.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Merkez Halifeli beldesi kırsalında, çobanlar tarafından 2 kurt yavrusu bulundu. İhbar üzerine Halfeli beldesine giden Iğdır Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, yavru kurtları alarak müdürlüğe getirdi.
Halfeli 14.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
ABD ve Etiyopya'dan 31 Mart'ta gelerek İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na inen 318 kişi, Manisa'da karantinaya alındı. Yunusemre ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Muradiye Kız Öğrenci Yurduna yerleştirilen 318 kişi, 14 günlük karantina süreleri tamamlanınca bugün evlerine gönderildi. Memleketlerine ulaşan vatandaşların evlerinde, 14 gün daha karantina altında tutulacağı öğrenildi. Yurttan ayrılan vatandaşlar, karantinada geçirdikleri süre içinde kendileriyle yakından ilgilendiklerini belirttikleri yetkililere, teşekkür etti. Geldikleri ülkelerin sağlık sektörünün çok kötü durumda olduğunu ifade eden vatandaşlar, Türkiye'de her ihtiyaçlarının ücretsiz karşılandığını vurguladı.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -Vatandaşların yurtlarından çıkmasından görüntü -Muradiye Kız Öğrenci Yurdu'ndan görüntü -Genel ve detay görüntüler Haber- Kamera: CEMİL SEVAL MANİSA =============================== Iğdır'ın bir beldesindeki sokak karantinaya alındı Koronavirüs tedbirleri kapsamında Iğdır'ın Halfeli Beldesi'nin Bahçeli Evler Mahallesindeki Tuna Sokak, İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile virüs vakaların görülmesi üzerine karantina altına alındı.
Halfeli 14.4.2020
Iğdır'ın bir beldesindeki sokak karantinaya alındı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Iğdır'ın Halfeli Beldesi'nin Bahçeli Evler Mahallesindeki Tuna Sokak, İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile virüs vakaların görülmesi üzerine karantina altına alındı.
Halfeli 27.3.2020
Halfeli Belediye Başkanlığı görevinden alınan Hasan Safa tutuklandı
İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca görevden alınan, Iğdır'ın Halfeli Beldesi Belediye Başkanı Hasan Safa, 'PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan mahkemece tutuklandı.
Halfeli 27.3.2020
Görevden alınan HDP'li Halfeli Belediye Başkanı Safa tutuklandı
Iğdır'da görevinden uzaklaştırılan Halfeli Belde Belediye Başkanı Hasan Safa, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.
Halfeli 27.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Yapılan çalışma hakkında belediyeden yapılan açıklamada koronavirüs tedbirlerini her alanda hayata taşıdıklarını, bu kapsamda vatandaşların dikkatini çekmek ve evde kalmalarını sağlayabilmek için trafik ışıklarında değişikliğe gidildiği belirtilerek şöyle denildi: "Bu çerçevede trafik ışıklarına evde kal, Elbistan dilinde çokça yer alan neeş görüyon (ne iş görüyorsun) ve eve git yazıları yazdık. Bu virüse karşı en önemli önlem evde kalmalarıdır. Vatandaşlarımızdan isteğimiz evde kalmalarıdır. Şunu unutmasınlar ki hayat eve sığar." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Kırmızı ışığın yanması Kırmızı ve sarı ışığın aynı anda yanmazı Yeşil ışığın yanması Caddedeki araçlar Haber-Kamera: Ömer KOÇ / KAHRAMANMARAŞ =========================== Halfeli Belediye Başkanlığı görevinden alınan Hasan Safa tutuklandı İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca görevden alınan, Iğdır'ın Halfeli Beldesi Belediye Başkanı Hasan Safa, 'PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan mahkemece tutuklandı.
Halfeli 24.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-22
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın koronavirüs salgının son bulması ve hastaların şifaya kavuşması için yayınlandığı genelge doğrultusunda İslahiye'de 91 camide yatsı ezanı sonrası dua edildi. İlçe merkezindeki tarihi Dervişiye Camiinde yapılan duada şöyle denildi: "Kıymetli Müslümanlar, tedbirlere uyalım, evimizde kalalım ve dua edelim. Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun. Ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yardımcısı olsun." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- Merkez  Dervişiye Camii Yatsı ezanı Duanın okunması Genel ve detay görüntüler Haber- Kamera:   Kadir ÇELİK- GAZİANTEP-DHA) ================================== Iğdır'ın Halfeli Beldesine kayyum atandı   İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından görevden alınan Iğdır'ın Halfeli Belediye Başkanı Hasan Safa'nın yerine Karakoyunlu ilçe Kaymakamı Lütfullah Göktaş atandı.
Halfeli 23.3.2020
Iğdır'ın Halfeli Beldesine kayyum atandı
İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından görevden alınan Iğdır'ın Halfeli Belediye Başkanı Hasan Safa'nın yerine Karakoyunlu ilçe Kaymakamı Lütfullah Göktaş atandı.
Halfeli 23.3.2020
Görevden uzaklaştırılan Halfeli Belde Belediye Başkanının yerine Karakoyunlu Kaymakamı atandı
Iğdır'ın Halfeli Belde Belediyesinde terör soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan HDP'li Belediye Başkanı Hasan Safa'nın yerine Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.
Halfeli 23.3.2020
İçişleri Bakanlığından 8 belediyeye yeni görevlendirme
İçişleri Bakanlığı; Batman, Ergani, Eğil, Lice, Silvan, Güroymak, Halfeli, Gökçebağ belediye başkanlarını görevden uzaklaştırdı, yerlerine yeni görevlendirmeler yaptı.
Halfeli 23.3.2020
İçişleri Bakanlığı: 8 belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı
Bitlis Güroymak Belediye Başkanı Hikmet Taşdemir hakkında, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan soruşturma yürütüldüğü, Iğdır Halfeli Belde Belediye Başkanı Hasan Safa'nın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılamasının devam ettiği, ayrıca aynı suçtan farklı bir soruşturma yürütüldüğü hatırlatıldı.
Halfeli 23.3.2020
İçişleri Bakanlığı, 8 belediye başkanını görevden uzaklaştırdı
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir, Diyarbakır Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Diyarbakır Eğil Belediye Başkanı Mustafa Akkul, Diyarbakır Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan, Diyarbakır Silvan Belediye Başkanı Naşide Toprak, Bitlis Güroymak Belediye Başkanı Hikmet Taşdemir, Iğdır Halfeli Belde Belediye Başkanı Hasan Safa, Siirt Gökçebağ Belde Belediye Başkanı Serhat Çiçek, Anayasa'nın 127.
Halfeli 22.11.2019
Kırıkkale'ye alternatif su kaynağı
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Saygılı, Halfeli mevkisindeki çalışma alanını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Halfeli 17.10.2019
Iğdır'da 4 çocuğu kas hastası annenin fedakarlığı
Halfeli beldesinde 5 çocuk annesi 45 yaşındaki Zeynep Kocadeniz, işsiz olan eşi Muhittin Kocadeniz ve DMD hastası çocukları Arif (27), Akif (21), Suat (20) ve Serhat (17) ile iki odalı evde yaşıyor.
Halfeli 1.8.2019
"Doğu'nun Çukurova'sı" sulama projeleriyle hayat buluyor
Sulama tesisleriyle 111 bin 191 dekar arazinin daha uygun şartlarda sulanmasının sağlandığını ifade eden Dündar, şunları kaydetti: "Tarım arazilerine yönelik yapılan sulama projeleriyle çiftçiler yıllık 58 milyon lira zirai gelir artışı sağladı. Yapımı tamamlanan 19 dere ıslahı ile 58 adet yerleşim yeri ve 6 bin 580 dekar arazi taşkınlardan korundu. Bugüne kadar 356 milyon lira harcanan Iğdır İçmesuyu Projesi kapsamında yapımı tamamlanan arıtma tesisi ile günlük 125 bin metreküp su arıtılacak. Iğdır merkezine ait kısmı tamamlanan ve diğerleri de ağustos 2019 sonuna kadar tamamlanacak olan 165 kilometre uzunluğundaki isale hattı vasıtasıyla projenin nüfus projeksiyonuna göre 350 bin 770 kişinin ihtiyacını karşılayacak. Iğdır şehir merkezine, Tuzluca, Karakoyunlu ve Aralık ilçelerine, Halfeli, Melekli, Hoşhaber beldelerine bunlara bağlı 70 köye yıllık 26,80 milyon metreküp içme suyu temin edilecektir.
Halfeli 23.12.2018
Iğdır'da Trafik Kazası: 10 Yaralı
Iğdır'ın Halfeli beldesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 10 kişi yaralandı.
Şu an buradasınız: Halfeli Haberleri | Halfeli Haber - Haberler - Halfeli haberleri, son dakika halfeli haber ve gelişmeleri burada. Kuyuya düşen 4 yavru köpek kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 20:03:14. #1.14#
title