Haberler

ÖĞRETMEN ATAMASI 2024! Öğretmen atamaları ne zaman, başvuru kılavuzu açıklandı mı? Branş dağılımı ve kontenjanlar belli oldu mu?

Güncelleme:

Öğretmen atamaları heyecanla beklenirken, 2024 atama takvimi Kabine Toplantısı ile gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın atama sayısı ve branş dağılımı konusundaki planlamaları, bugün gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında ele alınacak. Peki, Öğretmen atamaları ne zaman, başvuru kılavuzu açıklandı mı? Branş dağılımı ve kontenjanlar belli oldu mu?

Bugün gerçekleşecek olan Kabine Toplansı'nda öğretmen atama takvimi ve kontenjanlar netleşecek. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Yakında bir miktar atama yapacağız." açıklamasının ardından Pazartesi gününü işaret ederek, "Atanacak öğretmen sayısı ve branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur." dedi. Öğretmen atamaları ne zaman, başvuru kılavuzu açıklandı mı? Detaylar haberimizdedir…

ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK 2024?

2024 öğretmen atama takvimi hala netlik kazanmadı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları için Kabine Toplantısı'nı işaret ederek nihai açıklamanın Kabine Toplantısı'nın ardından yapılacağını belirtti.

Kabine Toplantısı, 5 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Toplantıda öğretmen atamalarıyla ilgili detayların ele alınması bekleniyor. Konuyla ilgili detaylar geldiğinde haberimizde yer vereceğiz.

ÖĞRETMEN ATAMASI 2024! Öğretmen atamaları ne zaman, başvuru kılavuzu açıklandı mı? Branş dağılımı ve kontenjanlar belli oldu mu?

ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANLAR BELLİ OLDU MU?

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz günlerde A Haber canlı yayınında öğretmen atama rakamları hakkında bilgi verdi. Bakan Tekin, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Önümüzdeki günlerde öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yapılacak. Cumhurbaşkanlığı kabinesinin toplanmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın nihai kararını aldıktan sonra atama detaylarını paylaşacağız. Bakanlık olarak her branşın eşit derecede önemli olduğuna inanıyoruz. Hiçbir branşı ayırmıyoruz. İhtiyacımız neyse o branşa kaynak sağlıyoruz. Türkiye genelindeki ihtiyaçları değerlendirerek atama sayılarını belirliyoruz. Bize tahsis edilen kadroları ihtiyaca göre dağıtıyoruz. Bu doğrultuda kararlarımızı veriyoruz."

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Milli Eğitim Bakanlığı Kabine Gündem Eğitim Politika Haberler

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Bakmadan Geçme

AHU TUĞBA SAĞLIK DURUMU! Ahu Tuğba kaza mı geçirdi, durumu nasıl? ARDA GÜLER HANGİ TAKIMA TRANSFER OLACAK? Arda Güler Real Madrid'den ayrılıyor mu? Kurban Bayramı bitti mi? 20 Haziran Perşembe Kurban Bayramı tatili bitti mi, resmi tatil bitti mi? Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Taksi parasını ödemeyen kadından ağızlara açık bırakan sözler: Ben rezillik duygusunu hissetmem

Taksi parasını ödemeyen kadından ağızlara açık bırakan sözler: Ben rezillik duygusunu hissetmem

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title