Haberi Paylaş
Denizli Belediye Başkanı hangi partiden? Denizli Belediyesi hangi parti? Denizli Belediye Başkanı kim? Osman Zolan hayatı ve biyografisi!

Denizli Belediye Başkanı hangi partiden? Denizli Belediyesi hangi parti? Denizli Belediye Başkanı kim? Osman Zolan hayatı ve biyografisi!

Gündem Haberleri

Ülkemizin her şehri sevilerek geziliyor. Ülkemizin şehirlerinin belediye başkanlarının kim olduğu ise merak ediliyor. Arama motorlarında Denizli Belediye Başkanı kim? Denizli Belediye Başkanı kimdir? soruları aratılıyor. Peki, Denizli Belediye Başkanı hangi partiden? Denizli Belediyesi hangi parti? Altındağ Belediye Başkanı kim? İşte detaylar...

Denizli Belediye Başkanı kim? sorusu merak ediliyor. Vatandaşların merak ettikleri arasında yer alan Denizli Belediye Başkanı hangi partiden? Denizli Belediyesi hangi parti? Denizli Belediye Başkanı kim? sorularının yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte tüm merak edilenler...

DENİZLİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN KİMDİR?

1964 yılında Denizli'nin Tavas İlçesi'nde doğan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk öğrenimini Tavas-Garipköy'de, orta ve lise eğitimini ise Isparta - Gönen Öğretmen Lisesi'nde yaptı. Akademik eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlayan Başkan Zolan, Denizli Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yaptı. Bu dönemde sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yaptı. 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri'nde Denizli Belediye Meclis üyeliğine seçilen Başkan Zolan, 2004 ile 2011 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 16 Mart 2011 tarihinde Denizli Belediye Başkanlığı görevine seçilen Başkan Zolan, 30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 tarihlerinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.13 Haziran 2019 tarihinde Enerji Kentleri Birliği Başkanlığı görevine seçilen Başkan Zolan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Osman Zolan Denizli Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title