Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İmamoğlu'na yüklendi: İBB, 100 devletten daha fazla ekipmana sahip - Haberler
Haberi Paylaş

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İmamoğlu'na yüklendi: İBB, 100 devletten daha fazla ekipmana sahip

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Güncel
 - Güncelleme:

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul'da etkisini gösteren kar yağışı sonrasında ortaya çıkan tablo nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi. Yazıcı, "3 dönemdir belediye başkanıyım, hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 100 tane devletten daha fazla ekipmana ve teçhizata sahip. Maalesef İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı." dedi.

İstanbul'da etkili olan kar hayatı durma noktasına getirdi. Kar yağışı nedeniyle vatandaşlar araçları içerisinde yollarda mahsur kalırken, onlarca kaza meydana geldi. Toplu ulaşım araçlarında kalabalık had safhaya ulaştı. Duraklardaki yoğunluk nedeniyle araçlara binemeyen vatandaşlar, otoyol kenarında yürüyerek evlerine gitmeye çalıştı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul'da kar yağışı sonrasında ortaya çıkan tablo nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem İmamoğlu'nun hazırlıksız olması ve koordinasyon eksikliği sebebiyle sert sözlerle eleştirdi. Başkan Yazıcı, 3 dönemdir belediye başkanı olduğunu ve İstanbul'u daha önce böyle görmediğini belirterek, "İstanbul'u hiç bu kadar acziyet içerisinde görmemiştim. Çünkü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipman bakımından 100 tane devletten daha fazla ekipmana ve teçhizata sahip. Büyükşehir 39 ilçe koordinasyonu ile bu kar mücadelesini çok rahat başarabilirdi. Bu kadar kar yağışı altında 365 gün yaşayan şehirler var dünyada. 3 dönemdir belediye başkanıyım, hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı maalesef" dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İmamoğlu'na yüklendi: 100 devletten daha fazla ekipmana sahip

İbb'nin yeteri kadar önlem almadığını belirten Yazıcı, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çok ciddi bir ekipmanı var. Eğer ki güzel bir koordinasyon yapılsaydı, ilçelerin de destekleri ile beraber bu durum daha iyi koordine edilebilirdi. Her ilçenin kendine göre aldığı tedbirler farklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin almış olduğu tedbirler farklı. Özellikle ulaşım hatlarının kendilerine ait olması, ana arterlerin tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olması ve bizim İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bırakmak zorunda olduğumuz yerler var. Biz de Tuzla Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Meteorolojinin ve kendilerinin olan AKOM'un açıklamalarına rağmen alınan tedbirlerin yeterli olmamasından dolayı İstanbul'u hiç bu halde görmemiştim." ifadelerini kullandı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İmamoğlu'na yüklendi: 100 devletten daha fazla ekipmana sahip

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yolda kalan vatandaşlara çağrıda bulunarak Tuzla Belediyesi'ne davet etti. Başkan Yazıcı, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Ulaşımda yaşanan problemlerden dolayı trafikte kalan tüm hemşehrilerimize Orhanlı ek hizmet binamız ve belediyemizin kapıları açıktır. 7/24 esasıyla çalışmaya devam ediyoruz." dedi. Başkan Yazıcı'nın açıklamalarının ardından, Tuzla Belediyesi ekipleri, Ana Hizmet Binası ve Ek Hizmet Binası'nda hazırlıklarını tamamladı.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Güncel

Tuzla Belediyesi, Ekrem İmamoğlu, Şadi Yazıcı, Tuzla, İBB, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (32)

semra tayfun:

Mega proje en büyük havaalanın çatısı çöktü bahseden yok. Çatır çatır para kesen paralı yolların işletmeleri neredeydi tüm paralı yollarda bir sürü insan mağdur oldu. Bu arada asıl sorun karayoları ve özel firmaların sorumlulullarsında olan yollarda yaşandı. Aynı olay yunanisatanda yaşanmış işletmeci firma mağdur olanlara tazminat ödeyecekmiş. Birisi parayı cebe atacak.ama hiç sorumluluk olmayacak. Ne güzel dünya. Yapamyın günah günah. Valilik açıklaması en son 1983 yılında böyle kar yağmış.

hüsnü yıldız:

İşiniz gücünüz şov hava limanı kapandı onuda eleştirsene Yunanistan otobanda kalanlara 2000 euro tazminat ödüyor.senin geçmediğin halde ücret ödediğin otoban ve köprüyü işleten şirket ne çalışma yaptı.onuda eleştir.gerçekten dürüst olduğunu görelim.

Hanife Tüysüz:

Bundan fazlada kar yagdi sen onlemini almazsan tuz pahali diye almazsan oturmakla yemek yemekle bu is cözulmez yapacaksan görevini dogru yapacaksin sen tedbirini al takdir allahtan

Tüm 32 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title