Haberi Paylaş
Türk Yıldızları Hasta Çocuklarla

Türk Yıldızları Hasta Çocuklarla

Güncel Haberler

Cumhuriyet'in kuruluşunun 90'ıncı yıl dönümünde 22 yıl sonra ilk kez Ankara dışında Antalya'da gösteri yapacak olan Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki çocuk hastaları ziyaret etti.

Cumhuriyet'in kuruluşunun 90'ıncı yıl dönümünde 22 yıl sonra ilk kez Ankara dışında Antalya'da gösteri yapacak olan Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki çocuk hastaları ziyaret etti.

Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Yüzbaşı Zeki Koltukoğlu ve beraberindeki Hava Pilot Kurmay Binbaşı Şenol Çetin, Hava Pilot Yüzbaşı Mehmet Kemal Koyuncuoğlu, Hava Pilot Üsteğmen Ali Onur Adalı, Hava Pilot Üstteğmen Gökhan Esen'i, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin karşıladı.

Koridorda ailelerinin kucağındaki serum bağlı çocuklarla sohbet eden Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Yüzbaşı Zeki Koltukoğlu, onlara Türk Yıldızları şapkası ve arması hediye etti. Komutanlar daha sonra yataklarından kalkamayan çocukları ziyaret edip şapka ve arma hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Türk Yıldızlarına çocuklar kadar, yetişkinler de büyük ilgi gösterdi.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Koltukoğlu, amaçlarının Türkiye'nin geleceği olan çocukları ve gençleri hasta yataklarında ziyaret ederek onlara moral vermek olduğunu söyledi. Türk pilotunun dünyanın en iyisi olduğunu ifade eden Koltukoğlu, "İleride çocuklarımızın Türk havacılığının en iyi pilotları olabileceklerini göstermek istedik. Çocuklarımız için havada onları anlatan figürler çiziyoruz. Biz reklam için burada değiliz. Amacımız onlarla beraber olmak, onların bizleri havada görerek, 'Ben de bunu yapabilirim' demelerini sağlamak ve özgüvenlerini artırmaktır. Hiçbir iş istemenden, arzu etmeden, özgüven olmadan olmaz. Bu bütün meslekler için böyle. Bizim meslekte hem fiziki hem diğer yönlerden çok kuvvetli olmak gerekiyor. Bunun için öncelikle sağlıklı olmak gerekiyor. Sağlıklı, iyi olmaları için onlara gerekli desteği vermek bizim görevimiz. Gittiğimiz yerlerde hastane ve okul ziyaretleri yapmayı bir görev biliyoruz" şeklinde konuştu.

29 EKİM'DE İLK KEZ ANKARA DIŞINDA

Bir 29 Ekim'de Türk Yıldızları olarak ilk kez Ankara dışında Antalya'da uçacaklarını kaydeden Yüzbaşı Koltukoğlu, "22 yıllık Türk Yıldızları tarihinde ilk defa bu olacak. Bundan dolayı zaten özel bir gösteri. Havanın güzel olması bizi motive ediyor. Antalya halkıyla 29 Ekim'i kutlamak bizim için son derece güzel olacak. Bugün çevreyi tanıma uçuşu yaptık. Uçuş emniyeti ve hareketler açısından ön bir hazırlık yaptık. Pazartesi bir provamız daha olacak" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin ise çocukların pilotları karşılarında gördükleri için mutlu olduklarını belirterek Türk Yıldızlarına teşekkür etti. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Şenol Çetin 29 Ekim Antalya Politika Güncel Haberler

title