Haberler

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Fincancı'dan TSK ile ilgili skandal kimyasal silah iddiası

Güncelleme:

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı katıldığı canlı yayında TSK'nın girdiği çatışmalarda kimyasal silah kullandığını iddia etti. Fincancı'nın yaptığı açıklama büyük tepki çekerken, iddiaya Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tepki gösterdi. Kalın, "Terör örgütünün oksijenini kestikçe yeni iftira kampanyalarına başvuruyorlar. Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır." ifadelerini kullandı.

TTB Başkanı Prof. Dr. Fincancı, katıldığı bir televizyon programında Türk Silahlı Kuvvetleri'ni 'kimyasal silah' kullanmakla suçladı.

"TOKSİK GAZLARDAN BİRİSİ KULLANILMIŞ DURUMDA"

Teröristlerin cansız bedenlerini incelediğini söyleyen Fincancı, "Daha önce de incelemiştim. Sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda. Çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak olsa da ne yazık ki çatışmalarda kullanıldığını görüyoruz" diye konuştu. Fincancı, Türkiye'nin derin bir soruşturmaya tabi tutulması gerektiğini de söyledi.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN SERT TEPKİ

Korur'un ifadelerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tepki gösterdi. Kalın, "Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet ve İstihbaratımız, terör örgütünün oksijenini kestikçe yeni iftira kampanyalarına başvuruyorlar. Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır. Terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek." dedi.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Fincancı'dan TSK ile ilgili skandal kimyasal silah iddiası

AK PARTİ: ALÇAK BİR İFTİRA ŞEBEKESİNİN PARÇASIDIR

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın sözleri büyük tepki çekerken, iddiaya bir tepki de AK Parti'den geldi. Sözcü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Türk Silahlı Kuvvetleri'ni kimyasal silah kullanmakla suçlayanlar, alçak bir iftira şebekesinin parçasıdır. Bunlar terör örgütünün cinayetlerini masum göstermeye çalışan odaklardır. PKK'nın cinayetlerini övenler, kirli odakların temsilciliğini yaparak Tsk'ya saldırıyorlar…

Türk Tabipler Birliği Başkanı Fincancı'dan TSK ile ilgili skandal kimyasal silah iddiası

"TSK MÜCADELESİNİ, STANDARTLARA BAĞLI ŞEKİLDE YÜRÜTMEKTEDİR"

Kahraman TSK terörle mücadelesini en yüksek hukuki ilkelere ve standartlara bağlı şekilde yürütmektedir. TSK'nın, cinayet şebekesi terör örgütlerine karşı verdiği mücadele dünyanın en haklı, en şeffaf ve en onurlu mücadelesidir."

Türk Tabipler Birliği Başkanı Fincancı'dan TSK ile ilgili skandal kimyasal silah iddiası

Erdem Aksoy
Haberler.com - Güncel

Şebnem Korur Fincancı Türk Tabipler Birliği Ömer Çelik AK Parti TSK Haberler

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

Uyuşturucu bağımlısı genç, anne ve babasını silahla öldürüp aynı silahla kafasına ateş etti

Uyuşturucu bağımlısı genç, anne ve babasını silahla öldürüp aynı silahla kafasına ateş etti

Bakmadan Geçme

İSTANBUL'UN FETHİ KISA MESAJLAR! 29 Mayıs İstanbul'un Fethi anlamlı, güzel ve resimli sözler neler? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 29 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Resmi Gazete bugün (29 Mayıs) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 29 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a tarihi çağrı: Televizyonda, yüz yüze konuşalım

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a tarihi çağrı: Televizyonda, yüz yüze konuşalım

500

Yorumlar (48)

oguz:

ŞU İÇİMİZDE Kİ HAİNLER BİTMEDİ GİTTİ ARKADAŞ KÖKLERİ KURUR İNŞALLAH

142
14
yanıtYanıtla
TT:

Türk Tabipler Birliği mi? PKK basın sözcüsü mü?

146
7
yanıtYanıtla
Martin Sikertel:

Videoda arka ekrandaki yazıya dikkat ettiniz mi? "Zap'ta Kimyasal Silahla 17 gerilla katledildi". Yayın kuruluşunun hangi amaca hizmet ettiği belli; teröriste terörist değil de gerilla, özgürlük savaşçısı, halk kahramanı, vb. diyen her kim varsa yılandan daha tehlikelidir.

139
6
yanıtYanıtla
oguz:

TERÖRÜ KİM SAVUNUYOR VE KORUYORSA RABBİM BELASINI VERSİN İNŞALLAH

136
8
yanıtYanıtla
Koparan:

Buna bir son verin artık. Bu tipler Yunanin yapmadiğı duşmanlığı icimizde yapıyor.

109
8
yanıtYanıtla
AO O:

Kendi ordusuna ihanet eden, arka planda öldürülen teröriste gerilla yazan bir televizyona demeç veren, Tabipler Birlik Başkanını lanetliyor ve bu şekilde düşünen PKK yandaşlarını bu kurumlara seçen tabiplere de yazıklar olsun diyorum.

109
8
yanıtYanıtla
Hasan Akdemir:

Hani Tabip Odalarına üye zorunluluğu kaldırılacaktı. Bu kadın konuşurken arkasında binlerce doktor varmış gibi konuşuyor, üyelik zorunluluğunu kaldırın bakalım ne olacak

110
6
yanıtYanıtla
oguz:

BU TÜR KURULUŞLARIN ÜLKE İÇİNDE FAALİYET YÜRÜTMESİ PKK NIN SÖZCÜSÜ GİBİ HAREKET ETMELERİ BİZİ GERCEKTEN ÜZÜYOR ARTIK KAPATILSIN BU ŞER ODAK

103
6
yanıtYanıtla
Dogukann:

Bir teröristin kimyasal silah yada bir kurşunla öldürülmesinin ne önemi var ki. Leş olmuş mu siz ona bakın. İlla ki bir şeyi araştıracaksanız, teröristlerin leş edildiği bölgelerde hayvanlara zarar verilmiş mi onu araştırın :) O zaman üzülürüm işte.

100
8
yanıtYanıtla
oguz:

MEHMEDİMİZ VE KIZLAR COCUKLAR BEBELER KAHPECE KALLEŞCE ŞEHİT EDİLİRKEN SESİ CIKMAYANLAR LEŞLER KARŞISINDA BİZE HAK HUKUK DERSİ VERMEYE KALKIYORLAR RABBİM KANI BOZUKLARDAN BİZLERİ KORUSUN AMIN

97
6
yanıtYanıtla
Tüm 48 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title