Haberi Paylaş

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Fincancı'dan TSK ile ilgili skandal kimyasal silah iddiası

Güncel Haberler

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı katıldığı canlı yayında TSK'nın girdiği çatışmalarda kimyasal silah kullandığını iddia etti. Fincancı'nın yaptığı açıklama büyük tepki çekerken, iddiaya Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tepki gösterdi. Kalın, "Terör örgütünün oksijenini kestikçe yeni iftira kampanyalarına başvuruyorlar. Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır." ifadelerini kullandı.

TTB Başkanı Prof. Dr. Fincancı, katıldığı bir televizyon programında Türk Silahlı Kuvvetleri'ni 'kimyasal silah' kullanmakla suçladı.

Teröristlerin cansız bedenlerini incelediğini söyleyen Fincancı, "Daha önce de incelemiştim. Sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda. Çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak olsa da ne yazık ki çatışmalarda kullanıldığını görüyoruz" diye konuştu. Fincancı, Türkiye'nin derin bir soruşturmaya tabi tutulması gerektiğini de söyledi.

Korur'un ifadelerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tepki gösterdi. Kalın, "Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet ve İstihbaratımız, terör örgütünün oksijenini kestikçe yeni iftira kampanyalarına başvuruyorlar. Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır. Terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek." dedi.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Fincancı'dan TSK ile ilgili skandal kimyasal silah iddiası

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın sözleri büyük tepki çekerken, iddiaya bir tepki de AK Parti'den geldi. Sözcü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Türk Silahlı Kuvvetleri'ni kimyasal silah kullanmakla suçlayanlar, alçak bir iftira şebekesinin parçasıdır. Bunlar terör örgütünün cinayetlerini masum göstermeye çalışan odaklardır. PKK'nın cinayetlerini övenler, kirli odakların temsilciliğini yaparak Tsk'ya saldırıyorlar…

Türk Tabipler Birliği Başkanı Fincancı'dan TSK ile ilgili skandal kimyasal silah iddiası

Kahraman TSK terörle mücadelesini en yüksek hukuki ilkelere ve standartlara bağlı şekilde yürütmektedir. TSK'nın, cinayet şebekesi terör örgütlerine karşı verdiği mücadele dünyanın en haklı, en şeffaf ve en onurlu mücadelesidir."

Türk Tabipler Birliği Başkanı Fincancı'dan TSK ile ilgili skandal kimyasal silah iddiası

Şebnem Korur Fincancı Türk Tabipler Birliği Ömer Çelik AK Parti TSK Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (48)

ismail bey :

Kaçak bonzai çekmişlerdir ..

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
H do:

ISTIFA etsin ve çok yönlü bir soruşturma yapılsın bu kuruma. Cenevre'den bahsediyor utanmaz o şehirde pkk cirit atıyor hanım efendi ne cenevresi dalga mı geceyorsunuz?? milletin sabrını tüketmeyin!!! Kumpascilar sizi

Cevap Yaz423Yayından Kaldır
Mehmet Vatandaş:

Yahu doktor, diyelim ki doğru, adı üstünde bunlar terörist, kundaktaki bebelere bile acımayan eli kanlı terörist. Algılayabiliyor musun? Neyin peşindesin açık açık söyle ama sakın insan hakları deme, bu teröristlerin, canlarını aldığı kanlarını döktüğü kimselerde insandı.

Cevap Yaz415Yayından Kaldır
Tüm 48 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title