Haberler

Tunceli'nin Nazımiye İlçesinde 4 Gündür Elektrik Yok

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde yoğun kar yağışının ardından hayat durma noktasına geldi.

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde yoğun kar yağışının ardından hayat durma noktasına geldi. Hava sıcaklığının zaman zaman eksi 10 dereceleri bulduğu ilçeye 4 gündür elektrik verilemiyor. Köy yollarının tamamının kapalı olduğu ilçenin belediye başkanı elektrik dağıtım şirketi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Tunceli'nin bin 600 nüfuslu ilçesi Nazımiye dört günden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle zor günler geçiriyor. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde iki metreye ulaştığı ilçeye dört günden bu yana elektrik verilemezken, ısınma ve aydınlatma problemi yaşayan vatandaşlar yetkililerden sorununun çözümü konusunda bir an önce adım atmalarını bekliyor. Mehmet Güner isimli ilçe sakini elektrik dağıtım şirketinden elektriğin ne zaman verileceği konusunda bilgi alamamaktan yakınarak, "Kaymakamlığın ve kurumların kaloriferleri yanıyor. Vatandaşı soran yok. Sıkıntı içerisindeyiz. Bu soruna çözüm bulunması gerekiyor. Elektrik dağıtım şirketi burası için ekip takviyesi yapabilir" dedi.

Süleyman Arslan isimli vatandaş ise elektrik yokluğu nedeniyle mağdur olduklarını söyledi.

"BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞIYORUZ"

Dört günden bu yana ilçede elektrik bulunmadığını ve tüm köy yollarının kapalı olduğunu belirten Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi. Elektrik dağıtım şirketinden arızanın ne zaman giderileceği konusunda tatmin edici bir yanıt alamamaktan şikayet eden Kırmızıçiçek, "Kurumu arıyoruz telefonlarımıza dahi cevap verilmiyor. Bize kesintinin gerekçesini bildirmiyorlar. İnsanlar mağdur durumda. Evdeki, marketlerdeki yiyeceklerin çoğu bozulmuş durumda. Jeneratörler bozuk. Isınma büyük problem. Belediye olarak hiçbir işlem yapamıyoruz. Pompalardan mazot dahi çekemiyoruz. Bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Belediye Başkanı Kırmızıçiçek, imkanlarının kısıtlı olması sebebiyle mahalle yollarını dahi açmakta zorlandıklarını da sözlerine ekledi.

İŞ YERLERİ LÜKS LAMBALARLA AYDINLATILIYOR

Nazımiye ilçesinde elektrik olmayışı nedeniyle iş yerleri lüks olarak tabir edilen lambalarla aydınlatılıyor. Bu mekanlardan biri de ilçedeki bir kıraathane. Kıraathane sahibi Ferhat Çevik, elektrik kesintisi nedeniyle iş yerlerini lüks lambayla aydınlatmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Nazımiye sahipsiz bir yer. Büyük sıkıntı var. İş yerlerimizi bu lambalarla aydınlatmak zorunda kalıyoruz. Evlerde bebekler; çocuklar hep hastalandı. Köylere ulaşım yok. Büyük sıkıntılar yaşıyoruz" diye konuştu.

Araçların büyük bölümünün kar altında kaybolduğu ilçede vatandaşlar küreklerle kar temizleme çalışmaları yürütüyor. İlçe sakinleri yaşadıkları mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirtti. - TUNCELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Cafer Kırmızıçiçek Mehmet Güner Tunceli Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

SON DAKİKA: DEPREM Mİ OLDU? Deprem nerede oldu? Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title