Haberler

TÜBA-GEBİP Yıllık Değerlendirme Toplantısı Sona Erdi

Güncelleme:

Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı'nın Değerlendirme Toplantısı 30 Kasım 2013'te tüm gün boyunca devam etti.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)'nın düzenlediği Necmettin Erbakan Üniversitesinin ev sahipliğinde Dedeman Otel'de gerçekleşen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı'nın Değerlendirme Toplantısı 30 Kasım 2013'te tüm gün boyunca devam etti. Toplantıya TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker , Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, İl dışından akademisyen ve bilim insanları katıldı. Program 1 Aralık Pazar günü yapılan ziyaretlerle son buldu.

Değerlendirme Toplantısı 4 farklı alanda ,4 farklı salonda ve aynı anda yapıldı. Toplantıda Fen Bilimleri, Sağlık ve Yaşam Bilimleri, Mühendislik Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında değerlendirilmeler gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker Sağlık ve Yaşam Bilimleri alanında, Rektör Yardımcısı Mehmet Emin Aydın ise Mühendislik Bilimleri alanında yapılan değerlendirme toplantısında danışman olarak yer aldı.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri alanında danışman olarak konuşan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker: "Karşılıklı bilgi paylaşımı olmadan kendi alanında ilerlemesiyle ortaya çıkan bilginin yanıltıcı olma riski çok yüksek ve zaman kaybıdır. Mutlaka karşılıklı bilgi paylaşımı şart. Karşılıklı bilgi analizi ile tartışmamız gerekir. Literatürü yok sayarak ilerleyemeyiz. Bu konularda çalışılmış olan bilgiler içerisinde bize zaman kazandıracak detaylı kesin bilgiler var. Burada literatürün altında eziliyoruz aslında. Bunları ayrıştırmalı ve işimize yarayanı temin edebilmeliyiz. Bu her bilim dalı için geçerli. Türkiye'de herkes bireysel çalışıyor, kendi başına bir şeyler yapmaya çalışıyor ve sonuçta bir yerde tıkanıyor. Nasıl farklı ülkelerle birlikte çalışıyorsak aynı kurumlar içerisinde de benzer bir çalışma ortamı sağlayabiliriz." açıklamalarında bulundu.
Cumartesi günü yapılan TÜBA-GEBİP Değerlendirme Toplantıları ve kapanışın ardından TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve diğer katılımcılar Mevlana Kültür Merkezi'nde sema gösterisi izledi.

Programın son günü 1 Aralık 2013'te katılımcılarla birlikte; Çumra Torku Tesisleri, Çatalhöyük Antik Kenti, Mevlana Müzesi, Karatay Medresesi, Alaaddin Camii ve Saray Kalıntısı, İnceminare Müzesi ziyaretleri yapıldı. Ziyaretlerin ardından TÜBA yetkili ve misafirleriyle Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker'in ev sahipliğinde Sille Kültür evinde yemek yendi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Mehmet Emin Aydın Muzaffer Şeker Ahmet Cevat Türkiye Güncel Haberler

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title