Ahmet Cevat Haberleri

Ahmet Cevat haber, Ahmet Cevat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Cevat 6.6.2020
"Fatih Devrine Ait Nadir Kavuklu Mezar Taşları" konferansı
Öcal, şöyle devam etti: "Gezilerim sırasında mezar taşlarındaki bazı fevkaladelikler dikkatimi çekti. Bazı mezar taşlarının üzerinde resim olduğunu gördüm. Bu resimler ilgimi çekti. Araştırınca askeri teşkilat olan yeniçerilerin remizleri olduğunu keşfettim. Bunların 101 bölük ve 61 cemaat olarak kapıkulu askerlerinin durumlarını anlattığını öğrendim. Her türlü hayvan, çiçek ve her türlü figürler mevcut. Bu mezar taşlarındaki figürleri ilk defa 17'nci yüzyılda bir İtalyan İstanbul'a geldiğinde resim olarak çiziyor. Bu resimler sonradan Ahmet Cevat Paşa'nın Tarihi Askeriye-i Osmani adlı kitabında biraz düzenlenerek yayınlanıyor.
Ahmet Cevat 19.1.2020
Gençlerbirliği'ne Hacettepe'den iki takviye
Ayrıca Gençlerbirliği A takımı bünyesinde yer alan kaleci Ahmet Cevat Varol tecrübe kazanması için Hacettepe'ye gönderilirken, kaleci Übeyd Adıyaman da Bodrum Belediyesi Bodrumspor'a kiralandı.
Ahmet Cevat: Beşiktaş moral bulduAhmet Cevat 27.12.2019
Ahmet Cevat: İlk yarıda tek gol varAhmet Cevat 27.12.2019
Ahmet Cevat 22.11.2019
Macaristan'da Dünya Bilim Forumu
Dünya Bilim Forumu'na katılmak üzere Macaristan'da bulunan Prof. Dr. Şeker ile Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Türkiye Maarif Vakfı, Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü ve Türk-Macar Öğrenci Derneği (KAPU) tarafından düzenlenen programda ülkedeki Türklerle buluştu.
Ahmet Cevat 22.9.2019
Haftanın tarihine bakış
Ahmet Cevat (Emre) "Sözlük-Terim Kolu" başkanlığına, Ragıp Hulusi (Özden) "Derleme Kolu" başkanlığına, Hasan Ali (Yücel) "Lenguistik-Filoloji Kolu" başkanlığına, İbrahim Naci (Dilmen) "Yayın Kolu" başkanlığına getirildi.
Ahmet Cevat 17.9.2019
Bakü'nün kurtuluşunun 101. yıl dönümü Iğdır'da kutlandı
Türk askerlerinin Mondros Mütarekesi'nin 45 gün öncesinde Enver Paşa'nın direktifleriyle Nuri Paşa komutasında kurulan Kafkas İslam Ordusu ile Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye girdiğini ve Azerbaycan'ın kentlerini işgalden kurtardığını anlatan Ünlü, şunları söyledi: "Biz 15 Temmuz ihanetini yaşadıktan yaklaşık 2 ay sonra Cerablus'a girdik, Fırat Kalkanı operasyonunu başlattık. Bu millet işte böyle bir millet. Bu manada sadece zulümden kurtuluşun 101. yılını kutlamıyoruz. Bizler şehitlerimizin aziz emanetlerini, 'İki devlet, bir millet' diyerek sembolleştirdiğimiz baki kardeşliğimizi de pekiştiriyoruz. Türk casusu ve Türklere yardım etme suçlamasıyla şehit edilen milli şairimiz Ahmet Cevat, Türkiye sevgisini şöyle ifade ediyor; ayrı düştüm dost elinden, yıllar var ki çarpar sinem, vefalı Türk geldi yine, selam Türk'ün bayrağına.
Ahmet Cevat 5.7.2019
"TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı"
Iğdır Üniversitesi ev sahipliğinde, üniversitenin 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda düzenlenen "TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı"nın bugünkü oturumlarına, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, eski TÜBA Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBA Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof.
Ahmet Cevat 5.7.2019
"Enerji, ülkenin bağımsızlığına bile etki edecek kadar önemli"
Iğdır Üniversitesi ev sahipliğinde, üniversitenin 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda düzenlenen "TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı"nın bugünkü oturumlarına, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, eski TÜBA Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBA Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof.
Ahmet Cevat 4.7.2019
"Enerji alanındaki çalışmalar dikkatli yürütülmeli"
Enerjinin, bağımsızlığı ilgilendirecek düzeyde önemli bir alan olduğunu dile getiren Şeker, şunları kaydetti: "Türkiye'nin cari açığının kapatılmasında önemli fonksiyonu olacak bir alandan bahsediyoruz. Bu alanın çok farklı parametreleri var. Enerji depolaması da bunlardan birisi. Hepimiz ülkenin refahı için çalışıyoruz. Bilimsel çalışmalarımızın da ülkemiz ve dünya için barışa, huzura ve ekonomik refaha vesile olması için gayret gösteriyoruz. Enerjiyle ilgili her bir başlık, dünyada tehlikeli, riskli ve ülkelerin menfaatlerine dokunulduğu zaman herkesin pençesini gösterdiği bir durum arz ediyor. Bu nedenle bu alandaki çalışmaların dikkatli, özenli ve hassas şekilde yürütülmesi gerekiyor." Eski TÜBA Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar da enerji üretiminin önemine işaret etti.
Ahmet Cevat: Tüba'da Devir Teslim TöreniAhmet Cevat 22.5.2019
Ahmet Cevat: TÜBA'da yeni dönem başlıyorAhmet Cevat 21.5.2019
Ahmet Cevat 21.5.2019
Tüba'da Yeni Dönem Başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanlığına atanan TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Şeker, yarın gerçekleşecek törenle görevi Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'dan devralacak.
Ahmet Cevat 26.4.2019
Diyarbakır'da "Gıda ve Sağlıklı Beslenme Sempozyumu"
Dicle Üniversitesi (DÜ) Kalp Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen sempozyuma TÜBA Başkanı Ahmet Cevat Acar, TÜBA üyesi Prof.
Ahmet Cevat 18.4.2019
Tüba'dan Gıda ve Sağlıklı Beslenme Sempozyumu
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBA-Gıda ve Beslenme Çalışma Grubunca 26-27 Nisan'da, Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde "1. Gıda ve Sağlıklı Beslenme Sempozyumu" düzenleneceğini bildirdi.
Ahmet Cevat 18.2.2019
Uluslararası Akademi Ödülleri"Nde Aday Gösterme Süreci Başladı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen "TÜBA 2019 Uluslararası Akademi Ödülleri"ne aday gösterme sürecinin başladığını, sürecin 7 Mayıs'a kadar devam edeceğini bildirdi.
Ahmet Cevat 14.1.2019
Tüba Başkanı Acar'ın Annesi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar'ın annesi Sevim Acar'ın cenazesi toprağa verildi.
Ahmet Cevat 28.12.2018
Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylaması
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Ahmet Cevat Acar, Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasında 3 fotoğraf için oy kullandı.
Ahmet Cevat 27.12.2018
Eski Emniyet Müdürlerine Fetö'den Hapis Cezası
Mahkeme, MİT'e ait tırların durdurulduğu dönemde Adana Emniyet Müdürü olan Ahmet Zeki Gürkan ile eski Personel Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Cevat Bayri, Eski Bingöl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin ve eski Çankaya İlçe Emniyet Müdürü Savaş Demirel'e 8 yıl 9'ar ay hapis cezası verdi, tutukluluk hallerinin devamını kararlaştırdı.
Ahmet Cevat 26.12.2018
Tübitak ve Tüba Ödülleri 2018 Töreni
"Fuat Sezgin Ödülleri" başlatılacak Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar da dünyada bilim akademilerinin en önemli işlevlerinden birinin, üstün bilimsel başarıları ve başarılı bilim insanlarını onurlandırmak ve ödüllendirmek olduğunu, bu kapsamda TÜBA tarafından Uluslararası Akademi, Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ve Bilimsel Telif Eser Ödülü verildiğini söyledi.
Ahmet Cevat 14.12.2018
Tüba 2018 Ödüllerinin Sahipleri Belli Oldu
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBA 2018 Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) ve Bilimsel Telif Eser (TESEP) ödüllerinin sahiplerinin belirlendiğini bildirdi.
Ahmet Cevat 12.11.2018
Tüba Ödüllerinin Sahipleri Belli Oldu
Özgün, öncü ve çığır açıcı projeler ödüllendiriliyor Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen TÜBA Başkanı Ahmet Cevat Acar, dünyadaki muadilleri gibi TÜBA'nın da önemli işlevlerinden birinin, üstün bilimsel başarıları ödüllendirmek olduğunu belirterek, "Bu bağlamda, titizlikle yürüttüğümüz uluslararası TÜBA Akademi, TÜBA-Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme (TÜBA-GEBİP) ve TÜBA Bilimsel Telif Eser (TÜBA-TESEP) ödül programları kapsamında şimdiye kadar 452 bilim insanı ve 196 bilimsel eser ödüllendirildi.
Ahmet Cevat 9.10.2018
Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına Atamalar Yapıldı
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu: "Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Mehmet Çelik, Mehmet Ali Yalçındağ, Dr. Osman Coşkun ve Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı." Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu: "Prof. Dr. Abdullah Atalar, Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Ahmet Gündoğdu, Kemal Şamlıoğlu, Prof.
Ahmet Cevat 9.10.2018
Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları Üyeliklerine Atama
Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu: Prof. Dr. Abdullah Atalar, Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Ahmet Gündoğdu, Kemal Şamlıoğlu, Prof.
Ahmet Cevat 29.7.2018
Atalarımızın Cihangirlikten Başka Şeyler de Yaptığını Gelecek Nesiller Görsün İstiyoruz"
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TÜBA'nın bütün bilim alanlarını kapsadığını belirtti.
Ahmet Cevat 16.7.2018
Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş Birliği Yaz Okulu"
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar ise yaz okulunun ikincisinin düzenlendiğini belirtti.
Şu an buradasınız: Ahmet Cevat Haberleri | Ahmet Cevat Kimdir - Haberler - Ahmet Cevat haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Cevat kimdir, hayatı ve biyografisi. Fatih Devrine Ait Nadir Kavuklu Mezar Taşları konferansı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.8.2020 07:37:27. #1.14#
title